У Тернополі продають червонокнижну черемшу: скільки коштує пучечок та які штрафи

Попри всі заборони, на стихійних ринках Тернополя знову реалізують червонокнижну черемшу. Скільки коштує один пучечок, звідки її привозять та чи знають про штрафи – розповідаємо.
Журналісти «20 хвилин» навідалися на невеликий стихійний ринок, що на вулиці Митрополита Шептицького. Там нарахували щонайменше п’ять продавців з червонокнижною черемшею. Люди зв’язують листя і продають переважно невеликими пучечками.
– Я вже другий рік поспіль продаю цю рослину на стихійному риночку і ніяких проблем не було. То про які штрафи ви питаєте? Люди охоче купують, просять привезти ще. Бо вони з неї готують салати, додають до борщів, – говорить продавчиня. – Ми також вдома їмо її постійно, це справжня «вітамінна бомба». У мене один пучечок коштує 15 гривень.
В інших продавців ціни коливаються від 5 до 10 гривень за пучечок. Нас переконують, це лісова черемша, а отже вона смачніша та краща для організму.
– Ми збираємо цю рослину у лісі, поблизу заповідної зони. Там вона росте без нітратів, людського впливу. Не вірю, що хтось її вирощує вдома, просто не хочуть казати місце, де збирають. Купуйте у мене, я тільки 27 березня її зрізала, постійно у водичці, тому свіженька ще. Є зовсім маленькі пучечки, то 8 гривень, а більші – 10 гривень. Є трохи давніші пучечки, їх віддаю за 5 гривень. І так, про заборони чи штрафи я не знала, – розповідає жінка.
Яка відповідальність?
Черемшу також називають диким часником, ведмежою цибулею. Рослина перебуває на межі зникнення, а у Червону книгу України вона потрапила ще у 1980 році. Аби запобігти винищенню рослини, на території України триває операція «Первоцвіт-2025». Про це повідомляють на сайті Державної екологічної інспекції в Тернопільській області.
— Відповідно до частини першої статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, придбання та збут об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень. Згідно з частиною другою цієї статті збір та продаж рослин, що перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень. В обох випадках зірвані рослини конфіскують, — про це повідомляють на сайті Державної екологічної інспекції в Тернопільській області.
Фахівці Державної екологічної інспекції в Тернопільщини звертаються до жителів міста та області з проханням відповідально поставитися до ситуації і відмовитися від збирання рослин занесених до Червоної книги України.
Якщо ви помітили продаж червонокнижних рослин – у міськраді закликають повідомляти про порушення муніципальну інспекцію, правоохоронні органи або Державну екологічну інспекцію.
Муніципальна інспекція
+38 073 015 1481 (Viber)
+38 067 447 3186
+38 067 447 3278
А як ви ставитеся до продажу червонокнижних рослин, чи купуєте такий товар? Пишіть у коментарях.
Читайте також:
До 50 грн за букет підсніжників: де в Тернополі продають попри заборону і які штрафи загрожують
Тернопіль заполонили тюльпани: скільки коштують квіти 8 березня?
Є редис, свіжа риба та м'ясо: які ціни на сільськогосподарському ярмарку у Тернополі
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Та черемша по під хатами росте в людей.