У Тернополі попри протести працівників, батьків вихованців обласної школи мистецтв ім. Ігоря Герети, таки ухвалили рішення про реорганізацію цього навчального закладу. «За» під час сесії 20 квітня проголосувало 28 депутатів.
Питання про реорганізацію Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. Ігоря Герети, шляхом приєднання її до Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст.№21 викликало жваву дискусію. Працівники та батьки переконували, що реорганізація вб’є унікальний заклад мистецького напрямку. Натомість представники міськради стверджували, що реорганізація – порятунок школи. І у разі об’єднання не постраждають ні діти, ні вчителі.
-Тернопільська школа №21 розрахована на 923 учнів (батьки у залі стверджували, що на 600 - прим. ред.), - каже заступник міського голови Леонід Бицюра. - На даний час у школі навчається трохи більше 500 учнів , в обласній школі мистецтв навчається 350 учнів. У результаті реорганізації планується збереження мережі класів закладів освіти, наступність навчання, діти школи №21 навчатимуться і так далі за типовими навчальними планами Міносвіти, а школа мистецтв за планами, визначеними для даного типу закладів. У новоствореному закладі будуть функціонувати звичайні класи школи №21 та спеціалізовані мистецькі - школи мистецтв. У 2018-2019 році планується обирати два звичайних і один – мистецького напрямку.
Приміщення школи мистецтв, за словами пана Бицюри, і надалі залишатиметься у власності облради. Однак кілька класів будуть переобладнані під навчальні, і за рахунок коштів з міського бюджету відремонтують систему опалення. А в школі №21 переобладнають одну будівлю, яка там є, для занять мистецького напрямку.
Попри ці та інші названі переваги, як представники батьківського комітету, так і педагогічного колективу просили міських обранців зачекати із рішенням про реорганізацію, адже оскаржують рішення облради про реорганізацію школи у суді.
- Так все гарно сказано. Ви нам даєте перспективу, - каже представник від ініціативної групи батьків школи мистецтв Надія Прийдун. - Але ніхто нас не запитав, чи ми хочемо цю перспективу бачити і як її хочемо бачити. По-перше, якби ви мали реорганізувати школу, то насамперед мали б зібрати колектив і спитати, що хочемо ми, а в першу чергу – що хочуть діти. Тому що ми представляємо інтереси дітей, а діти у 12-14 років вам чітко можуть сказати – наша школа мистецтв нас як школа влаштовує… Ви нам пропонуєте спеціалізовану школу, але спеціалізована школа – це зовсім не той напрямок, який є у нас.
На думку батьків, перед початком розгляду питання, влада мала б вивчити програми, за якими навчаються у школі мистецтв, і чітко прописати все те, що отримає заклад в результаті реорганізації.
- Так, кажуть, що залишають за нами приміщення, де це прописано? - обурюється жінка. - В якому проекті це прописано? Там прописано, що матеріально-технічне забезпечення залишається за Тернопільською облрадою, тобто воно за нами не лишається. Ми йдемо голі і босі в школу №21.
Проти реорганізації виступила і голова трудового колективу обласної школи мистецтв, вчитель Ірина Воронько. Працівниця від імені батьків, дітей та педагогічних працівників також просила депутатів відтермінувати питання школи і не голосувати за об’єднання в один заклад загальної середньої освіти Тернопільської школи №21 та обласної школи мистецтв для глибшого вивчення цього питання, створення робочих груп, профільних комісій із залученням батьків, педагогів і громадськості. Адже, за її словами, усього цього не було.
На ці та інші питання представники управління освіти дали ствердну відповідь. Мовляв, місця вистачить, а що стосується навчальних планів і програми школи мистецтв, то вони будуть збережені.
- На сьогодні, згідно із законом «Про освіту», такого закладу як ваш – не існує, - сказав міський голова Сергій Надал. - Його не існує в принципі. Ваш заклад не має ліцензії і діти, які закінчують школу, можуть залишатись без атестатів. Вас реально рятують, дають можливість вас існувати повноцінно. Ми сьогодні не ліквідуємо, а створюємо нову школу.
У залі з такими оптимістичними запевненнями, звісно, не погоджувалися. Втім, питання про реорганізацію таки поставили на голосування. Його підтримали 28 депутатів. Міський голова врешті привітав місто із появою нового навчального закладу, натомість у залі від батьків лунало «Ганьба!».
Опісля голосування донька Ігоря Герети, виклад тієї ж школи мистецтв Ярина Герета, яка також робила спроби захистити школу мистецтв на сесії, написала у «Фейсбуці»:
«Гірко на душі...Більшого цинізму, ніж зараз відбувається у Тернополі, та й по всій Україні, ще не було. Навіть влада Януковича не знищила Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети. Зате її знищила теперішня "демократична" влада, яка потопталась по Конституції України, і не тільки...»
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Було дві школи стала одна , яка по вашому перспектива?
Хіба для влади ласий кусок землі в центрі міста звільняється!