У Тернополі в останню путь провели історика та краєзнавця Олександра Семеніва

У Тернополі в останню путь провели історика та краєзнавця Олександра Семеніва

У Тернополі попрощалися з тернопільським істориком, дослідником та краєзнавцем Олександром Семенівим.

Прощання з автором монографій «Тернопіль у вогні», «Тернопільщина у вихорі війни» Олександром Семенівим відбулося в понеділок, 2 жовтня в Домі печалі (вул. Микулинецька).

Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі тернопільський історик Володимир Кіцак.

Нагадаємо, у 2013 році на засіданні прес-клубу презентували історичну розвідку дослідника, історика, тернополянина Олександра Семеніва «Тернопільщина у вихорі війни (весна-літо 1944 р.)», яка побачила світ у тернопільському видавництві «Астон». Олександр Семенів отримав доступ до документів, які раніше ніколи ніде не публікувалися. Це і фото, і секретні радянські та німецькі карти із зазначеними рубежами оборони, вогневих точок, аерофотозйомки тощо. Віднайшов та опублікував у книзі автор і унікальні карти із зазначеними мінними полями під час німецької оборони Тернополя. До слова, передав він їх і тернопільським надзвичайникам – бо хто зна, чи увесь прихований землею воєнний арсенал уже виявлено…

Відео дня

На документальних матеріалах автор визначив хронологію звільнення Тернопільщини від німецької окупації, розкрив особливості проведення військових операцій, подав реальні події Другої світової війни на теренах області – а саме бойові дії Червоної армії та Вермахту у березні-липні 1944 року.
У книзі представлено багато схем та карт, які на основі архівних документів робив сам автор. Приміром, – розміщення військ на території Тернопільської області, бойових дій на території Тернопільщини, введення танкових армій в «колтівський коридор», зони примусової евакуації населення, що також вперше оприлюднено. У книзі приділена увага Проскурівсько-Чернівецькій та Львівсько-Сандомирській наступальним операціям, а також маловідомим сторінкам війни на Тернопільщині під час відступу німецьких військ з нашої території.
Перша книга Олександра Семеніва «Тернопіль у вогні (хроніка подій весни 1944 року)» вийшла у 2011 році і також була за репрезентована у Тернопільському прес-клубі. Видання широко обговорювалося, оскільки відкрило незнані сторінки історії нашого міста у період війни. 

 

Читайте також:

Старовинні кладовища Тернополя: як вони виглядали, кого там ховали

Як виглядають старі та незвичайні поховання на Микулинецькому кладовищі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Оксана Віцінська

    Світла пам'ять

keyboard_arrow_up