
Принаймні шість давніх кладовищ існували у Тернополі з часу його заснування. Микулинецьке відкрили тільки у 1840 р. — через 300 р. після першої згадки про наше місто.
Старі кладовища Тернополя закривали та ліквідовували не водночас, а поступово. Бувало, що хоронили навіть на уже офіційно закритих цвинтарях.
Хоронили над Ставом
Неподалік Серету і біля ставу Яна Тарновського існувало одне з найдавніших кладовищ у місті. Про нього, як і про церковний будинок священика Євстратія, згадували уже в інвентарі міста 1672 р.
— Найдавніший цвинтар у Тернополі був, усе-таки, біля Надставної церкви. Його зруйнували у процесі розбудови міста, — розповідала у липні 2010 року уже покійна тернопільська краєзнавиця Любомира Бойцун. — Взагалі про давні кладовища відомо мало.
Цвинтар біля цього храму був розташований одразу ж біля в’їзду в місто, неподалік Львівської брами й мурів фортеці, йшлося у згаданому інвентарі. Частину його території у наші дні займає тротуар, адже коли розширювали вулицю, то просто викопували та вивозили кістки людей.
Щодо кладовища біля Середньої церкви, то воно відоме принаймні з 1672 р. і також займало більшу територію, ніж сучасне подвір’я біля храму. Цвинтар був і на місці тротуару на вул. Руській.
Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "20хвилин". Це екслюзивна
стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми
витратили багато часу та зусиль для її написання.
Ми віримо в те, що
незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу
оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі
найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати
безкоштовно після авторизації.

Головний редактор 20minut.ua