Партнер рубрики Події

У Тернополі відкрили скульптуру «Джура»

У Тернополі відкрили скульптуру «Джура»

Пам’ятник юному козацькому зброєносцю-джурі встановили у Тернополі, у парку Національного відродження. Урочисте відкриття скульптурної композиції відбулось у неділю, 23 червня,

 

Про це повіідомили в Тернопільській міській раді.

Нову скульптуру встановили з ініціативи та за кошти благодійників. Вона символізує силу духу українського народу, його нездоланність та волю до перемоги.  Пам’ятник Тернополю подарував киянин Дмитро Савенко.

Відео дня

 

— Скульптура уособлює збірний образ Джу́ри, або чу́ри — так називали в XVI-XVIII століттях зброєносця, учня козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом із козаками вони ходили в походи, брали участь у боях. Січ для хлопця-джури була справжньою школою козацтва, — зазначили в управлінні культури Теронпільської міської ради. — Відтак у Тернополі ця скульптура покликана нагадувати молоді про мужність, сміливість, рішучість, відвагу, стійкість, дисциплінованість, а також вкотре наголошувати на важливості виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління українців на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя.

Проєкт задумали в 2017

Рішення про встановлення такої скульптури прийняв виконавчий комітет Тернопільської міської ради, враховуючи звернення ініціативних громадян. Встановлено її без витрачання коштів бюджету громади та виключно за кошт ініціаторів проєкту «Джура».

Задумано такий проєкт було в 2017 році киянином з Кам’янець-Подільським корінням Дмитром Савенком, котрий є його меценатом. Метою проєкту є встановлення на теренах багатьох знакових міст України скульптурних образів юного козака-джури, як символу споконвічної сили духу українців, нездоланності та волі до перемоги. Організаційним партнером є благодійний фонд «МіСт» імені Михайла Савенка» (президент фонду Сергій Ісаєнко).

Склали понад тисячу шматочків заліза

Щодо самого пам’ятника, то це — залізна скульптура вагою понад 100 кілограмів, що складається з понад тисячі шматочків чорного заліза постаті Джури, створена скульптором Сергієм Кляпетурою та художником по металу Романом Кліщем. Зображений у ньому юний козак — відважний, сильний, натхненний і водночас тендітний, щемливо молодий, відкритий майбутнім випробовування… Озброєний шаблею та книгою знань, молодий воїн є символом звитяги. Завдяки ідеї та майстерності митців образ Джури демонструє силу духу, нескореність та волю до перемоги.

Скульптурна композиція «Джура» — приклад сучасної вуличної скульптури, і автори монументу, Сергій Кляпетура та Роман Кліщ — відомі далеко за межами України сміливістю своїх ідей та силою таланту.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, які пам'ятки ще не декомунізували у Тернополі.

А що ви про це думаєте? Пишіть у коментарях.

 

Читайте також:

Місто з Америки подарувало Копичинцям скульптуру «Мустанг»

 Погруддя та мозаїка з радянськими солдатами: які пам'ятки ще не декомунізували у Тернополі

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (18)
 • галина провозюк

  'Дарунки" в наш час + дуже дивне явище .І той хто "дарував" в хто приймав Добре розуміли,де найбільше потрібні кошти.І ,чомусь це зовсім не радує.Пвдозрілі ті події економічно І цілком не виправдані  морально....
 • Світлана

  Саме час для витрачань коштів на будь-що, аби не для фронту. Їм перемога не потрібна.
 • СашаЛеся

  Клоун
 • Volodymyr.

  Жодна сука до війни нічого не робила!!! Нічого не встановлювали ніяких пам'ятників!!!

keyboard_arrow_up