У ТНПУ змінили ректора. Новий керівник «засвітився» у скандалі

У ТНПУ змінили ректора. Новий керівник «засвітився» у скандалі

Богдан Буяк більше не ректор ТНПУ. Така інформація з’явилася на деяких інтернет-ресурсах 30 жовтня 2024 року.

Зміна керівництва відбулась у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка. Виконуючим обов’язки ректора призначили Володимира Кравця. Про це повідомляє видання «Тернополяни» із посиланням на заяву заступника Міністра освіти і науки Михайла Винницького.

«Покласти виконання обов’язків ректора Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка на Кравця Володимира Петровича з 29 жовтня», — проголосив Михайло Винницький під час зборів трудового колективу вишу. 

 

Відео дня

Обов'язки ректора новопризначений керівник виконуватиме до 28 квітня 2025 року.

— Мене викликали, попросили погодитися. Погодився. Написав заяву і мене призначили. Поки що на пів року, коли буде можлива процедура виборів ректора, — пояснив у коментарі «20 хвилин» пан Кравець.

Зазначимо, Володимир Кравець був ректором Тернопільського національного педуніверситету до Богдана Буяка —  із 1990 до 2017 року.

Що відомо про Володимира Кравця

Народився в смт. Гусятин Тернопільської області. У 1965 р. закінчив Кременецьку середню школу із золотою медаллю. У 1970 р. з відзнакою закінчив фізико-математичний факультет Тернопільського педінституту.

Працював учителем математики СШ № 14 м. Тернополя.

У 1971 р. розпочав науково-педагогічну роботу в Тернопільському педагогічному інституті асистентом кафедри математичного аналізу.

З 1975 р. до 1978 р. навчався в аспірантурі науково-дослідного Інституту педагогіки Міністерства освіти Української Радянської Соціалістичної Республіки.

У 1978 році в спеціалізованій вченій раді НДІ педагогіки захищена кандидатська дисертація на тему «Проблема єдності знань та поведінки в моральному вихованні учнів».

У 1982 році присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогіки.

З 1983р. до 1985р. — декан фізико-математичного факультету Тернопільського державного педагогічного інституту.

З 1985р. до 1990р. — проректор з навчальної роботи Тернопільського державного педагогічного інституту.

З 1990 р. — ректор Тернопільського державного педагогічного інституту (тепер Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка).

З 1994 року — професор кафедри педагогіки.

У 1997 р. — захистив докторську дисертацію на тему «Теорія і практика підготовки учнівської молоді до сімейного життя».

З 1997 р. — заслужений працівник народної освіти України.

З 1999 р. — член-кореспондент Академії педагогічних наук України.

В 2010 р. обраний дійсним членом (академіком) Національної Академії педагогічних наук України.

З грудня 2017 року працював на посаді радника ректора університету.

Скандал

Навесні 2024 року у педуніверситеті Тернополя призупинили викладання курсу про підготовку молоді до сімейного життя від Володимира Кравця.

Зокрема, у презентації Володимира Кравця зазначалося, що «дівчата самі провокують зґвалтування», чоловіки та жінки «часто по-різному розуміють згоду на секс». Кілька слайдів були присвячені «жіночій» та «чоловічій» логіці. Зокрема, що «чоловіча» логіка – правильна, побудована на фактах, призначена для адекватної оцінки навколишнього світу й прийняття на основі цієї оцінки правильних рішень.

Про ситуацію «20 хвилин» розповідали у матеріалі «Сексистський скандал у педуніверситеті. Заклад відмовився від коментарів, предмет поки не викладають»

 

Читайте також:

Боротьба за ректорство педуніверситету: що відбувається після того, як суд скасував результат виборів?

Ректори Богдан Буяк, Михайло Корда та Андрій Крисоватий потрапили до списку найкращих у світі керівників вишів

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (101)
  • Святослав Чайка
    Чмо туплриле
  • Olena Nykolyshyna
    Далекі 2006/08 роки. Пари в Кравця для мене особисто були святом. Харизматичний, цікавий, мудрий викладач.
  • Lyubomir Nedoshitko
    Оцей ряжений клоун очолював  педуніверситет ? Це що в таких в голові відбувається ? В  перші роки нашоі незалежності в Украіні раптово  появився масонський орден Святого Станіслава, членство в якому з врученням подібноі  висюльки на ланцюгу, як в отого  ряженого ректора , купили  тодішні керівники держави . в тім числі і Кравчук. "Лицарями " ордена стали і тернопільські "вищі особи" - Коломийчук і ".іже з ним". В душі пустота, а так хочеться чогось  такого, яке не  у всіх є.  Видно, люди до церкви ніколи не ходили і не чули повчання -"Все у цьому світі суєта -все суєта суєт".  І марнослав"я теж суєта.
  • Читач78
    Я за Кравця !

keyboard_arrow_up