Фото дня: у "Топільче" встановили 50-ти метровий флагшток за 4,8 млн гривень

Фото дня: у "Топільче" встановили 50-ти метровий флагшток за 4,8 млн гривень

До Дня Незалежності у гідропарку облаштовують найвищий в області стяготримач. Таке розпорядження дав президент Зеленський, щоб до державного свята в кожній області встановили флагштоки. Дивіться, що з цього вийшло!

Наразі роботи з облаштування території ще тривають, але сам тримач для прапору вже встановили. Він висотою 50 метрів та діаметр до 1,2 метри.  Виконаний він з металу з кількох блоків.

Тепер необхідно закінчити облаштування трибуни та відновити клумбу. Там проводитимуть урочисті заходи.

Відео дня

Хто будує та платить?

Як запевнили в міській та обласній адміністрації – всі ці роботи виконує приватний інвестор за свої кошти. Ні з місцевого, ні з обласного, ні з державного бюджету гроші не використовували, запевняють чиновники.

Нагадаємо, облаштуванням флагштоку у Тернополі займається організація «Благодійний фонд «Розвиток Тернопілля». Фактично її створили трохи більше як три місяці тому, незадовго до рішення про облаштування флагштоку. До того ж, вибір вибір інвестора відбувався без тендеру. 

Як запевнив керівник фонду Роман Руснак, нічого підозрілого в цьому немає – вони роблять добру для міста справу. Тендер не проводили, оскільки для будівництва не залучались бюджетні кошти – пояснив директор.  

– Фонд «Розвиток Тернопілля» ініціював встановлення у Тернополі 50-метрового національного прапора до 30-річчя Незалежності України. Таку ідею вже реалізують у кількох обласних центрах країни. Фонд запропонував встановити національний стяг у Тернополі. Ми звернулися до Тернопільської міської ради щодо надання дозволу на встановлення прапора у парку "Топільче", – каже він.

Витратять на прапор чималі кошти – 4 877 994 гривень. Як запевнив директор – гроші меценатів, які підтримали проєкт.

– Реалізації проєкту відбувається за кошти меценатів, – каже Роман Руснак. –  Прізвища меценатів, які долучилися до реалізації, ми озвучимо, але звичайно тільки після того, якщо вони дадуть на це згоду.

170 млн на прапори

В інших великих містах України також облаштовують флагштоки. Здебільшого, їх встановлять за кошти державного та місцевих бюджетів, тобто за кошти платників податків. У січні цього року на селекторній нараді в Офісі Президента кожній ОДА було доручено забезпечити встановлення найбільшого державного прапору України в області до Дня Державного Прапора та з нагоди 30-річчя незалежності України.

Загалом на це витратять близько 170 млн гривень з місцевих та державного бюджету. Про це повідомила експертна організація StateWatch.

У Львові флагшток буде найдорожчий серед західних областей. Орієнтовна вартість – 13,6 млн гривень. Висота 50,5 метрів – трохи вище, ніж у Тернополі. Крім нього, поруч встановлять 14 лавок та 8 урн для сміття, освітлення та озеленення.

У Закарпатській області проєкт обійдеться у 5,1 млн гривень.

На Івано–Франківщині флагшток встановлять в селі Старий Угринів. Він буде висотою 50 метрів, а вартість – 3,52 млн гривень.

У Чернівецькій області витратять 12,6 млн грривень.

В Ужгороді реалізація проєкту флагштоку обійдеться в 6 млн гривень.

Вінницька область витратить 15 млн гривень.

А у Житомирі, окрім флагштоку, відремонтують Соборний майдан, де і буде стяготримач. На реконструкцію виділять 13,7 млн гривень. 

А от у рідномі місті президента флагшток буде не 50 метрів, як у більшості, а 72. Витратять 8,1 млн гривень.

Тернопільщина ж залучила приватних інвесторів. Так само вчинили в Сумській, Одеській та Херсонській областях. Прапори облаштують без залучення бюджетних коштів.

Читайте також:

Хто будує і платить за флагшток у Тернополі за 5 млн? Ми порахували, на що можна було витратити гроші
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (24)
 • Maria Babina

  Тепер замість гарного виду на церкву залізний штир за 5 млн грн до самого неба. Нафіга. Це вже не провінційщина навіть, а пошлість - мірятися, у кого на область флагшток вищий. За парк боляче
 • Андрій Даньо

  Дурак
 • Petro Skarzhynskyi

  Мені просто цікаво як кусок труби може бути дорожчим за високотехнологічний автобус з гібридною установкою?
  Думаю робота більше 1.350.000 не вартувала?🤔😁👏🏻👏🏻👏🏻
 • Tania Sokolovska

  Кому він треба ?За такі то гроші .Краще би дали ті гроші хворим. Комусь дати шанс бути здоровим.

keyboard_arrow_up