Комуналка надто дорога: у Березовиці люди збираються на протести

Комуналка надто дорога: у Березовиці люди збираються на протести
  • Підвищення тарифів спонукало людей організовувати акції протестів. Місцеві жителі кажуть, що не в змозі платити таку ціну за комуналку.
  • Виконком Великоберезовицької селищної ради оприлюднив проект рішення про тариф на водовідведення, який підняли вдвічі. У місцевій владі кажуть: іншого виходу не було.

- Виконавчий комітет селищної ради оприлюднив проєкт рішення про підняття тарифів з 15.42 до 33.42 , - розповідає жителька смт. Велика Березовиця пані Людмила. - У нас відбулися збори. Люди були обурені таким рішенням. 

Жінка каже, що тарифів їм ніхто не пояснював. А з першого липня їм доведеться платити 42 гривні за кубометр. 

- Ми провели збори 31 травня, - каже жителька Великої Березовиці. - Були присутні депутати, члени виконкому. - Нам сказали, що є дуже багато боржників. Люди не платять за комуналку. Але ми почали протестувати. Бо чому ми маємо ще раз платити за боржників? Нам потім пояснили, що ціни підняв Водоканал. Тому кошти потрібно віддавати з бюджету села. Щоб уникнути "боргової ями", прийняли таке рішення. Це справді проблема, бо на зборах, наприклад, була старша жіночка, пенсіонерка. І вона не уявляє, як з пенсією - дві тисячі вона - має заплатити за такими тарифами. 

Чому підняли ціну? 

Думка влади щодо протестів інакша. 

- У селищі справді проводили ряд зустрічей, але я переконаний, що попри те, що там справді є підвищення цін, тут йдеться про репутацію певних людей, які хочуть на цій темі зробити ім`я собі, - каже голова селищної ради Ілля Костюк. - За будь-яких інших умов ми не підняли б ці тарифи. 

Ілля Костюк пояснює, що зараз тариф на водовідведення - 15.42 за метр кубічний, рішенням виконкому справді планують затвердити нову ціну. - Водопостачання залишається за старою ціною - 7 грн, а водовідведення буде дорожчим.

- З каналізацією виникли проблеми, бо з 15 гривень - п'ять ми віддавали КП "Водоканал", - каже Ілля Костюк. - Після 1 січня 2020 року підприємству, яке у нас надає послуги водовідведення, заборонили бути оптовим споживачем і платити таку ціну за послуги. Замість 5-ти грн ми тепер маємо платити - 14. 60. Виходить у нас залишається 40 копійок, щоб покривати витрати по водовідведенню. Це і робота операторів, обслуговуючого персоналу, електропостачання та таке інше. Вода у нас найдешевша в області, це залишається без змін. А тут у нас немає вибору. 

Селищний голова каже, що вже п`ять місяців борг закривають коштами з бюджету селища, які планували використати на розвиток інфраструктури та інших галузей життєдіяльності, щоб не припиняти послуги. Але далі так тривати не може. 

Наступну акцію протесту жителі Великої Березовиці планують організувати 3 червня о 18.00, коли заплановано засідання виконавчого комітету селищної ради. Ми продовжуємо стежити за ситуацією. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Леся Ракоча
  • Леся Ракоча
    З КИМ саме, за словами селищного голови Костюка І.І., " У селищі справді проводили ряд зустрічей", про що йшла мова , і чому громада не володіє цією інформацією?  Чому споживачі комунальних послуг не були повідомлені належним чином про намір підвищення тарифів? ЖОДНА ЛЮДИНА  в селищі  не володіла інформацією , що тарифи планують підносити!
  • Віра Проць
    З самого початку невірно побудовані відносини з "Тернопільводоканалом". Якщо місцева рада не може "домовитись" за ціну з цим підприємством, то мала б шукати того хто б поставив все на свої місця. Що закладено в тих 14.60, які повинні сплачуватись "Тернопільводоканалу"?
  • Анна Юрчишина
    А чому люди не платять напряму "Водоканалу"? Яку функцію, крім прокладки, виконує Великоберезовицька селищна рада?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:01 Жителька Тернопільщини повернула 1200 доларів за неякісний онлайн-курс 15:04 Ветеран зі Збаража перетворив власний досвід служби на підтримку інших 14:00 Жінка з Тернопільщини повірила «псевдо працівнику банку» та втратила 84 тисячі гривень 13:00 Центр ментального здоров'я ТНМУ розширює надання безкоштовної психологічної та психіатричної допомоги Від читача 10:15 Фейкові вакансії: як шахраї крадуть гроші та дані 12:01 Кожна покупка — шанс врятувати життя: у Великих Гаях збирають кошти на ремонт реанімобіля 11:00 Тернопільська «Нива» розпочинає друге коло чемпіонату матчем проти одеського «Чорноморця» 10:00 Готуємо пишні сирники в духовці, які не розпливаються 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Михайла Клим'юка, Михайла Шевчука, Ігоря Халупу та Юрія Черкаса 21:00 «Якщо можеш бути корисною – треба служити»: історія зв’язківки Оксани Кос із Тернополя photo_camera 20:03 Ресторан «Європа»: який вигляд мав заклад, який відвідували політики та зірки. Дивіться відео! play_circle_filled photo_camera 19:01 Кожен подарунок — як обійми з дому: тернополян закликають зібрати «Коробку тепла» для ЗСУ 18:00 Три прості рецепти домашнього яблучного пирога 17:01 Хто претендує на посаду ректора медичного університету і які плани на розвиток
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up