У Жовтневому були вибори назви села. Проголосували за Соборне

У Жовтневому були вибори назви села. Проголосували за Соборне
Село Жовтневе Тернопільського району перейменували на Соборне. Такими є вимоги закону про декомунізацію. Відтак, у селі провели вибори за назву села. Обирали з трьох варіантів – Чернелева, Топільче і Соборного.

До виборів село готувалося ґрунтовно. 
-  Спершу ми створили координаційну раду з депутатів і активу села і висунули три варіанти назви, - розповідає сільський голова Жовтневого Михайло Дручок. -  23 серпня провели слухання щодо цих назв. Потім був ще тиждень на обговорення і 30 серпня в місцевому будинку культури провели голосування. Була створена комісія, виборці реєструвалися, брали бюлетень і голосували. 

Загалом проголосували 152 мешканців, продовжує сільський голова. З них – 102 людей - за Соборне, 44 - за Чернелів, 2 – за Топільче, 4 бюлетені були зіпсованими. 

- А 4 вересня результати виборів затвердили на сесії сільради, - каже пан Дручок. -  Готуємо документи до Верховної Ради. Адже законної сили назва села набере після того, як його затвердить парламент. 

До 21 листопада юридичною назвою села залишається Жовтневе. Після цього у селі змінять вивіски.
- Якщо б ми не обрали собі назву самі, це зробив би Інститут національної пам'яті, - каже сільський голова. - Я думаю, що все ж краще, щоб вибирали самі мешканці.  
Михайло Дручок додає, що історична назва села – Чернілів Мазовецький. Вона існувала до Другої світової війни. В 1945 році під час операції "Вісла" до села приїхали переселенці з Лемківщини, також залишалися і місцеві. Відтак виникла нова назва села – Соборне, яке об'єднало людей з 21 лемківського села і одного місцевого. Інша версія – що в селі були католики, православні і греко-католики, які обэєдналися в соборну церкву, а звідти і назва Соборне. Після війни село перейменували на Жуків, а в 1956 році - на Жовтневе. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:30 У Теребовлянській лікарні працюватиме магнітно-резонансний томограф за 34 млн грн 11:00 Куди піти в Тернополі 13 – 14 червня: театр, концерти та події вихідних 10:00 Присвятила життя порятунку людей: перестало битись серце лікарки з Кременця Алли Шупіченко 09:00 У дворі будинку на Дружбі висадили квітник пам’яті на честь полеглих Героїв Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 22:00 У Тернополі влітку працюватимуть два луна-парки 21:30 Галицький камерний оркестр виступить із благодійним концертом у Тернополі 21:04 Молилася і монахів просила молитися. Як мати на Тернопільщині три роки чекала сина з полону 20:30 У парку «Здоров’я» облаштовують інклюзивний дитячий майданчик 20:04 «Витискали очі, коли затримували й пхали в авто». Як коментують конфлікт із ТЦК у Тернополі play_circle_filled 19:01 Після скарг на порушення прав громадян в Тернопільському ТЦК спецпрокуратура відкрила кримінальне провадження 18:00 У ПриватБанку понад 6 годин не працюватимуть ні карти, ні банкомати 17:30 Черешня майже по 300, а персики по 120: огляд цін на літні фрукти в супермаркетах Тернополя photo_camera 16:44 Затримання 37-річного підполковника ТЦК з Підволочиська: чим багатий і що про нього відомо 15:48 Бесага залишив крісло головного архітектора Тернополя. Він не раз потрапляв в епіцентр скандалів 15:17 У Тернополі викрили лікарів та завідувачку відділення на схемі з оформлення інвалідності 14:22 У Тернопільському ТЦК утримували людей з інвалідністю та психічними розладами 14:00 Уряд запускає нову програму для відновлення постраждалих від обстрілів підприємств у межах «5-7-9» 13:45 Тернопільська «Посмішка» здобула нагороди міжнародного фестивалю в Італії 13:00 247 аварій за місяць: у поліції Тернопільщини назвали три основні причини ДТП
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up