Українцям потрібно економити електрику — «Укренерго»

Українцям потрібно економити електрику — «Укренерго»

Ощадливо споживати електроенергію закликали українців в «Укренерго». Споживання збільшилося через похолодання. В енергосистемі склалась важка ситуація.

7 грудня похолодання збільшило споживання електроенергії. Це призвело до виникнення дефіциту в енергосистемі. З 11 до 19:00 для збалансування енергосистеми буде застосовано аварійну допомогу зі Словаччини, Румунії, Польщі.

Про це повідомили в «Укренерго» і закликали українців ощадливо споживати електроенергію.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Відео дня

В енергосистемі склалась важка ситуація. Споживання через похолодання перевищує прогнозоване на 2,7%. Це еквівалентно роботі 2 додаткових блоків теплових електростанцій. Але на електростанціях наразі немає вільних потужностей. На деяких блоках теплоелектростанцій тривають ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.

СПОЖИВАННЯ

7 грудня температура нижче прогнозованої. Диспетчерський центр «Укренерго» вже зранку бачить, що споживання суттєво перевищило прогнозний рівень. Для уникнення дефіциту і підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі зараз особливо важливо ОЩАДЛИВО СПОЖИВАТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ.

Вчора, 6 грудня, середньодобова температура була на 0,6 °C вище, ніж позавчора, 5 грудня. Добовий максимум споживання вчора був вранці, його показник був на 0,6% нижче, ніж 5 грудня.

АВАРІЙНА ДОПОМОГА

Для уникнення відключень та підтримки балансу в енергосистемі Диспетчерський центр «Укренерго» змушений сьогодні залучити аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії Словаччини, Румунії та Польщі з 11:00 до 19:00 потужністю 700 МВт. Нагадуємо, аварійна допомога – екстрений захід для балансування енергосистеми.

Водночас ліміти споживання не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Експорт електроенергії 7 грудня відсутній. Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 1122 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 323 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО

Ситуація на ранок 7 грудня:

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 408 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводять в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Через технічні порушення є знеструмлені споживачі в Дніпропетровській та Запорізькій областях.

На зображенні може бути: текст «стан в енергосистем украйни четвер 7 грудня .сьогодн. похолодання збльшило споживання. це призвело до виникнення дефциту в енергосистеми. ·311 до 19:00 для збалансування енергосистеми буде застосовано аварйну допомогу зi словаччини, румунёй, польщ.. споживайте електроенергю ощадливо! しつ наценальна укренерго»

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що Обленерго щотижня публікує оновлені графіки погодинного відключення електрики, але їх наразі не застосовують. Також повідомляли, що десятки населених пунктів на Тернопільщині були знеструмлені 1 і 2 грудня через негоду.

Довідка

 

Читайте також:

Найбільші пожирачі електроенергії у вашому домі: як заощаджувати (ІНФОГРАФІКА)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ромашка Гірська

    Звичайно, простий нарід має економити, а наша влада - ні. Бо як тоді освітлення ялинки, освітлення цілу ніч дороги до хоромів багатіїв за озером(біля пляжу), їм навіть не виключали, коли практично все місто сиділо без світла, і т д.
  • Nin Ja

    Ага, вже...

keyboard_arrow_up