Крім цього, у телескоп уже добре видно планету Сатурн. Саме зараз його кільця добре розкриті, що буває нечасто, розповів викладач фізики та астрономії Галицького інституту ім. В’ячеслава Чорновола Богдан Плесюк. Це явище можна буде спостерігати все літо.
- А 1 по 10 травня в нічному небі можна буде спостерігати міні-парад планет. Неозброєним оком це рідкісне астрологічне явище найкраще можна буде побачити на світанку у ранковій заграві, - говорить пан Плесюк. - Зліва на право вишикуються п'ять планет.
Без телескопа буде видно Юпітер, Марс, Меркурій та Венеру. А за допомогою телескопу чи бінокля можна буде розгледіти й Уран.
З 1 по 8 травня у нічному небі буде видно й метеорний потік - травневі η-Аквариди.
- Найбільше падаючих зірок буде 5 травня. Тієї ночі можна буде побачити від 30 до 60 метеорів за годину, - говорить викладач. - Ці метеори білого кольору рухатимуться зі швидкістю 66 кілометрів за секунду.
Ще один метеорний потік – Арієтиди - можна буде спостерігати з 11 травня до 2 червня. Його максимум припаде на 20 травня.
- В небі можна буде побачити 54 метеори за годину. Вони будуть оранжевого кольору та доволі повільні – рухатимуться зі швидкістю 38 кілометрів за секунду. Тому їх можна буде добре розгледіти, - говорить Богдан Плесюк.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер