Уродженець Тернополя може стати новим Папою Римським: хто такий Микола Бичок та коли вибори

Після смерті Папи Франциска, Католицька церква готується до конклаву. Серед тих, хто братиме в ньому участь присутній глава української греко-католицької єпархії в Мельбурні кардинал Микола Бичок. Він — один зі 138 кардиналів і єдиний представник України.
Папа Франциск помер у Великодній понеділок, 21 квітня 2025 року, у віці 88 років. Після певного часу на скорботу, доведеться обирати хто ж з кардиналів очолить Католицьку церкву.
Як обиратимуть нового Папу
Як повідомляє видання «Коментарі», новий Папа Римський обиратиметься на таємному конклаві, що відбудеться через два-три тижні після похорону Папи Франциска. Право голосу мають лише кардинали, яким не виповнилося 80 років. Цього разу з усіх 253 кардиналів голосуватимуть на конклаві 138, зокрема Микола Бичок.
Сам кардинал про це розповів Facebook.
Чому з України так мало кардиналів?
Як розповідає Київ24 , нещодавно померли два українських кардинали: Любомир Гузар (у 2017 році) та Мар’ян Яворський (у 2020 році). Архиєпископ УГКЦ Святослав Шевчук станом на зараз не має статусу кардинала, як і Голова конференції римо-католицьких єпископів України Віталій Скомаровський.
Хоча останні кілька років було багато обговорень щодо можливого обрання саме Шевчука кардиналом. Проте, ним, доволі неочікувано, став молодий Микола Бичок.
Про кардинала з України Миколу Бичка
Владика Миколай Бичок, Єпископ Єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія). Він народився 13 лютого 1980 року у м. Тернопіль. Належить до чернечого ордену Редемптористів, що був створений для проповідницьких місій. У стан священника він був висвячений у Львові, а своє духовне покликання реалізовував у Польщі та США.
У 2005–2007 роках ніс служіння місіонера на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в Сибіру, в м. Прокоп’євську (Росія).
Був призначений кардиналом лише у 2024 році, якраз Папою Франциском та став наймолодшим кардиналом серед чинних (45 років).
-
Конклав — закрите зібрання кардиналів Католицької церкви, на якому обирають нового Папу Римського. Проводиться у Сикстинській капелі Ватикану. Учасники не мають права спілкуватися із зовнішнім світом до завершення виборів.
-
Кардинал — високий духовний сан у Католицькій церкві. Кардинали є радниками Папи Римського і тільки вони мають право обирати нового понтифіка.
-
Українська греко-католицька церква (УГКЦ) — одна з найбільших Східних Католицьких Церков у світі, яка визнає зверхність Папи Римського, але зберігає власний обряд і традиції, близькі до православних.
-
Єпархія — адміністративна одиниця в церковній структурі, подібна до «єпархії» в православ’ї чи «дієцезії» в латинському обряді. Її очолює єпископ.
-
Орден Редемптористів — католицький чернечий орден, заснований у 18 столітті. Основна місія — проповідування Євангелія, особливо серед бідних і духовно потребуючих.
-
Висвячення — релігійний обряд, під час якого особу офіційно призначають на духовну посаду, наприклад, священника або єпископа.
-
Понтифік — ще одне слово на позначення Папи Римського, використовується у релігійних і офіційних текстах.
Читайте також:
Скільки даєте священнику за відправу на цвинтарі під час Великодніх свят?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Halina BachminskaНехай Господь Бог його благословить
-
Андрій БазюкевичПапів більше не буде
-
Vira GoshovskaЗамолодийMaria Boychuk reply Vira GoshovskaVira Goshovska молодих потрібно обирати, поки голова свіжа
-
Анна КубайДав би Бог .