"Проти народу кинули всі сили": уродженка Тернопільщини про протести в Білорусі. Просить поширення

"Проти народу кинули всі сили": уродженка Тернопільщини про протести в Білорусі. Просить поширення
  • Ніч на 10 серпня у Білорусі була неспокійною. Люди протестують проти фальсифікацій на президентських виборах. 
  • Жінка з Тернопільщини, яка вже кілька років живе у Білорусі, розповіла про події. 

За даними офіційного екзит-полу, перемогу на президентських виборах у Білорусі здобув Олександр Лукашенко, який керує державою вже 26 років. Проте опозиційні екзит-поли вказують, що із величезним відривом виграла його опонентка Світлана Тихановська.

Прихильники Тихановської у відповідь на офіційні результати вийшли на мітинги у Мінську та інших містах Білорусі. До їх розгону залучили ОМОН, зокрема автозак силовиків в’їхав у натовп протестувальників, а міліція стріляла гумовими кулями.

Наразі невідомо, скільки саме людей постраждали, передає Українська правда. Тисячі білорусів після виборів вийшли на протест в центр Мінська. Проти учасників протесту силовики застосували світлошумові гранати. Повідомлялося також про застосування проти протестувальників сльозогінного газу, гумових куль і водометів.

Більше у матеріалі "У Білорусі почались масштабні протести після виборів: що відомо"

"Це літо змінило білорусів"

Оксана Ціпліцька, родом із Тернопільщини, уже кілька років живе у Білорусі. Зараз жінка перебуває в Україні. Каже, що думками підтримує білорусів і просить поширювати інформацію.

"Коротко про те, що відбулось в останні кілька місяців. З’явились сильні альтернативні кандидати, не один і не два. Ніхто не знає, яку підтримку вони б отримали, якби на них не почались репресії: затримання, кримінальні справи, переслідування прихильників і учасників штабів, - говорить Оксана. -  Це тільки підсилило їхні позиції у ще більшої кількості людей. Вибори тільки підтвердили, що з думкою більшості, а це за різними даними незалежних спостерігачів близько 80% виборців, ніхто рахуватись не збирається.

Люди виходили всі ці місяці і вийшли вчора. Бачимо, що відбулося. Проти народу кинули всі сили: водомети, стріляли гумовими кулями, наїжджали автозаками, били, розганяли, розпиляли газ. У країні вчора практично не було Інтернету, сьогодні досі є з ним проблеми.

"Протестувальники налаштовані мирно"

Правооборонці заявляють про одного загиблого серед протестувальників. Українці висловлюють занепокоєння про те, що у Білорусі до влади рветься проросійська опозиція. По-перше, ми не знаємо цього напевне. По-друге, навіть якщо допустити, що нова опозиція має якісь проросійські погляди, плани чи ще щось, то не можна з впевненістю казати, що вона більш проросійська, ніж Лукашенко.

Білоруси зараз мають одну ціль: нарешті перемогти диктатуру. Що буде потім, ніхто не може зараз сказати. Як і не міг сказати ніхто про долю України після Майдану. Люди тоді вийшли сказати свою думку, заступитись за своїх співвітчизників - і зараз багато хто повторив би, бо невідомо до чого привів би країну Янукович. Білоруси мають право на своє слово, свої зміни. Можу впевнено сказати, що ніхто з моїх знайомих білорусів не хотів Майдану після всього, що пережила і переживає Україна.

Люди були і залишаються налаштовані мирно заявляти про свої права. На жаль, їм доводиться захищатись. Дуже тривожно за Білорусь, за всіх мирних громадян, які потрапляють під гарячу руку силовиків просто у дворах своїх міст, хвилююсь за зміну політичного становища через ці події і в Україні. Вже бачу, що це літо змінило білорусів, пішов незворотний процес, вірмо у краще", - написала дівчина редакції "20 хвилин".

У соцмережах білоруси просять поширювати інформацію про протести, адже білорусам важливо, щоб світ знав про події у їх країні. Достовірну інформацію можна отримати із телеграм-каналів, де білоруси самі можуть публікувати усе про події. 

Посилання на телеграм-канал: @nextamail_bot @whoesellers

Лукашенко відреагував на протести

Як передає видання "Українська Правда", на протести проти нього відреагував діючий президент Лукашенко. Він заявив, що до мітингів невдоволених попередніми результатами виборів, на яких він переміг, причетні "ляльководи" з Чехії, Польщі, України та інших країн.

- Нам намагаються цю заварушку підкинути. Я попереджав: майдану не буде, як би комусь цього не хотілося. Тому треба втихомиритись, заспокоїтися. А батькам втретє кажу подивитися, де їх чадо, щоб не було потім боляче. Поранено десь близько 25 хлопців з ОМОНу. Є переломи рук, ніг. Спеціально, цілеспрямовано били по цим хлопцям. Вони відповіли. Чого тепер ридати і плакати, - сказав Лукашенко. 

Тихановська вважає, що перемогла на виборах президента Білорусі 

Тим часом, за інформацією "Української Правди" кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська заявила, що вважає себе переможцем на виборах і не визнає їх попередні результати.

Дії білоруської влади при розгоні демонстрацій вона назвала невідповідними, оскільки люди залишилися на ділянках, щоб захистити свої голоси.

Тихановська підкреслила, що вона за мирні зміни і буде робити все, щоб розгони мітингів і арешти більше не повторилися. У штабі Тихановської не виключають нових протестів у Білорусі і вимагають мирної передачі влади.

Якщо ви або ваші знайомі зараз знаходитесь у Білорусі - напишіть про те, що там відбувається. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (23)
  • Ігор Ігорович
    Може вони хочуть щоб стало так "класно"
    Як зараз в Україні.
    Железный канцлер" Бисмарк: Плодами революций пользуются проходимцы.
  • Vic Malamba
    Заметушилися недоросы))) якого ви тут? Відбудовуйте свою родіну)))
  • Александр Шевченко
    чего это она бендеряка лезит в беларусь...вы уже натворили у себя...нищая украина...а вы ездите полякам жопы мыть..
    Галина Мороз reply Александр Шевченко
    Увесь світ знає що ми ГОЛОДРАНЦІ (офіційно Україна найбідніша країна Європи) ! І все це через майданутих виблюдків.
  • Vladimir Povalyaev
    западенци завезли КРАСНО-ЧЁРНЫЕ ФАШИСТОВ ФЛАГИ ! БЕЗ НИХ НЕЛЬЗЯ.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 «На щиті» повернувся до рідного дому Герой з Тернопільщини Михайло Дідух 19:36 Ворожий обстріл забрав життя 21-річного тернополянина Андрія Вегери 18:58 Тіло загиблої знайшли на руїнах будинку на вулиці Стуса 18:50 Проігнорував світлофор й врізався в бетонну плиту: патрульні затримали п'яного водія Opel Від читача 12:21 Шахраї створюють фейкові чат-боти в Telegram, маскуючи їх під служби підтримки банків 18:07 У Тернополі триває рятувальна операція: всі екстрені служби цілодобово працюють на місці удару photo_camera 18:00 Виділили кошти на поховання загиблих від ракетної атаки по Тернополю 17:40 Графік відключення світла в Тернополі та області на 20 листопада: кількість черг збільшили 17:27 Тимчасово не курсують тролейбуси до масиву «Сонячний» 17:02 На вулиці Василя Стуса продовжують розбирати завали: під ними можуть залишитися люди photo_camera 16:38 Тернопільські школи працюють у штатному режимі. Тепло відновлюють там, де дозволяють рятувальники 16:10 «На щиті»: в Україну повернули 1000 тіл photo_camera 16:00 Кімнати вигоріли, стіни чорні: що всередині будинку на 15 Квітня, де стався приліт photo_camera 15:38 Через значні опіки одну із постраждалих відправляють у Львів. Загалом у лікарнях понад півсотні людей 15:30 Потрібні одяг, засоби гігієни та побутові речі: де в Тернополі працюють пункти допомоги постраждалим 15:23 Міська влада Тернополя організувала позачергове оформлення документів для потерпілих: куди звертатися тернополянам (пресслужба Тернопільської міської ради) 14:43 З підвалів відкачують воду, люди виносять вціліле майно: що відбувається на 15 Квітня photo_camera 14:08 Серед уламків 9-поверхівки рятувальники знайшли живого папугу play_circle_filled 14:02 «Слуга народу» Федієнко публікував відео з виставки РЕБ у Тернополі та назвав завод, який їх виготовляє 13:35 Забивають вікна плівкою та виносять гори скла: репортаж із садочку, біля якого стався приліт photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up