Тернопіль в ніч з неділі на понеділок має розпочати життя у червоній зоні.
Мають закритися торгово-розважальні та майже всі громадські заклади, зупиниться транспорт, а школярі мали би навчатися вдома. Дошкільнята теж мають залишатись вдома.
Тернопіль потрапляв вже один раз до червоної зони. Тоді міський штаб «відстояв» право тернополян на послаблення жорстких карантинних норм. Після того була низка святкувань – від Дня прапора до Дня міста – в заходах взяли участь чи не пів Тернополя.
Щойно Тернопіль отримав повідомлення, що з понеділка житиме в червоній зоні, з цього приводу висловився на власній сторінці у Фейсбук і очільник міста Сергій Надал, який, нагадаємо, також отримав позитивний результат на коронавірус і лікується вдома.
Тернопіль має жити і працювати без будь-яких зон, - заявив ввечері 3 вересня міський голова Сергій Надал. - Не можна ділити Україну на зони. Не можна забороняти тернополянам чи жителям інших міст заробляти гроші для своєї сім’ї. Так, потрібно дотримуватися протиепідеміологічних правил. Але місто має жити і працювати! Це моя позиція! Я закликаю підприємців об’єднатися і спільно з юристами створити механізми захисту для бізнесу.
У поліції запевняють: зобов’язані і будуть дотримуватись виконання вимог постанови Кабміну. І нагадують міському штабу, що місцева комісія може тільки посилювати карантинні вимоги, якщо є така ситуація.
Об 11 годині 4 вересня розпочалось засідання міського штабу з протидії епідемії коронавірусу. Матеріал доповнюється.
З понеділка, 7 вересня, у Тернополі працюватимуть заклади сфери культури, громадського харчування, ТРЦ, соціальні та реабілітаційні заклади, спортивні та фітнес-зали, ринки і т.д. при умові дотримання чітких протиепідемічних заходів.
У місті зберігають всю мережу громадського транспорту. Всі їздитимуть з табличкою «Спецтранспорт» і про це повідомлять поліцію. Просять людей мати довідки з місця роботи. Оплата залишається тою ж. До категорії населення підвищеного ризику – просять обмежити пересування по місту.
Їздитиме транспорт за схемами руху і по шляху проходження тролейбусних (маршрути №№ 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11) та автобусних (маршрути №№ 1А, 2, 3, 4, 5, 5А, 6, 6А, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 20А, 21, 22, 22А, 23, 27, 29, 31, 32, 33, 36, «Тернопіль – Курівці», «Тернопіль – Вертелка», «Тернопіль – Малашівці – Іванківці - Плесківці», «Тернопіль – Глядки» ) маршрутів, в межах кількості місць для сидіння тощо.
Садочки, школи, позашкільні установи в місті надалі працюватимуть, проте змушувати дітей відвідувати садочки чи заклади освіти ніхто не буде - це буде виключно рішення батьків та самих учнів. При цьому заклади освіти будуть працювати щодня.
- Мова йде про заборону відвідування навчальних закладів, але ми не можемо заборонити батькам чи дітям відвідування шкіл, - каже міський голова Сергій Надал.
«Ми готові - і дошкільні, і школи, до навчального процесу, - запевнила начальниця управління освіти і науки міськради Ольга Похиляк. - Ми маємо дуже багато дзвінків. Директори готові, змінені розклади, входи-виходи відкрити. Якщо дитина захворіє – на ізоляцію має йти тільки цей клас».
- Серед дітей не зареєстровано жодного летального випадку, а відсоток інфікованих COVID маленький, - каже Володимир Паничев. - На мою думку, як лікаря, треба враховувати ситуацію із захворюванням. Я можу наразитись на критику, але ситуація із захворюваністю дітей і перебігом хвороби у них не є такою, що потребує обмежень.
Батьки мають забирати дітей лише на вулиці. Не заходити в приміщення.
Ті суб’єкти господарювання, які хочуть працювати, мають гарантувати безпеку відвідувачів і працівників. Тобто, чітко дотримуватись протиепідемічних заходів. А поліція посилено за цим стежитиме.
Поліція не підтримала рішення комісії. Правоохоронці вказали міським посадовцям на порушення пунктів постанови Кабміну.
- Я хочу подивитись, як ви штрафуватимете дітей, що йдуть до школи, - заявив Надал. - Якщо таке станеться, ми відстоюватимемо їхні права в суді.
На засіданні оперативного штабу начальник міського управління Держпродспоживслужби Іван Гавришків розповів про ситуацію щодо роботи ринків у Тернополі.
З понеділка, 7 вересня, працівники міського управління Держпродспоживслужби в денний та вечірній час продовжуватимуть здійснювати позапланові заходи нагляду за роботою закладів харчування та агропродовольчих ринків у місті щодо виконання ними протиепідемічних заходів в умовах карантину.
Під час засідання штабу Іван Гавришків також нагадав, що вся відповідальність за робочий процес під час карантину лежить на роботодавцях. Якщо вони прийняли рішення працювати під час"червоної зони", то повинні дотримуватись усіх протиепідемічних заходів.
Тернопіль та Івано-Франківськ подають в суд на Кабмін за "червону" зону карантину.
У «помаранчевих зонах»:
припиняється робота турбаз, хостелів та інших місць розміщення мандрівників – за винятком готелів;
забороняється робота ресторанів та кафе в нічний час;
відтерміновується планова госпіталізація в лікарнях;
закриваються спортивні, оздоровчі та культурні заклади, не приймаються нові зміни до дитячих таборів;
обмежуються масові заходи (не більше ніж 100 людей, за умови дотримання дистанції).
У «червоних зонах» діють всі обмеження для «помаранчевої зони». Але на додачу до них:
зупиняється внутрішній громадський транспорт та сполучення з іншими регіонами;
забороняється нерегулярне автомобільне сполучення – для автівок, які мають понад 5 місць;
закриваються торговельно-розважальні центри, кафе, готелі та майже всі громадські заклади;
припиняють роботу заклади освіти;
транзитні потяги не зупиняються в «червоних зонах».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер