Уряд продовжив карантин до 11 травня, але пом'якшив його: що дозволили

Уряд продовжив карантин до 11 травня, але пом'якшив його: що дозволили
  • Карантин в Україні продовжили через зростання кількості заражених коронавірусом.
  • Зокрема, у постанові Кабміну говориться про дозвіл перевезення в міському транспорті осіб, що виявили бажання бути донорами крові.

Кабінет міністрів сьогодні, 22 квітня, прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 11 травня. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду, передає РБК-Україна. Відповідну постанову подав МОЗ.

"Враховуючи ті пропозиції і зауваження, які були подані і озвучені міністром охорони здоров'я... Прошу підтримати і проголосувати. Проти, утримався - немає. Переходим до іншого питання", - заявив Шмигаль на засіданні.

Нагадаємо, що станом на ранок 22 квітня в країні зафіксовано 6 тисяч 592 випадки коронавірусної хвороби.
Кабінет міністрів продовжив карантин в Україні з частковим пом'якшенням, продовжує РБК-Україна. Голова МОЗ Максим Степанов на засіданні зачитав проєкт постанови, у якому вказано продовження карантину до 11 травня.

Зокрема, у постанові говориться про дозвіл перевезення в міському транспорті осіб, що виявили бажання бути донорами крові; залучення до роботи окремих категорій працівників без проходження обов’язкового огляду; затвердження порядку протиепідемічних заходів, пов’язаних з самоізоляцією особи.

"Проєкт постанови Кабінету міністрів. Пропонується внести зміни до постанови Кабміну від 11 березня 2020 року № 211. Це постанова, яка стосувалась карантину на території України. Передбачається продовжити термін дії карантину до 11 травня 2020 року. Разом з цим пропонується дозволити перевезення в міському транспорті осіб, що виявили бажання бути донорами крові", - заявив він.

Також у постанові говориться про залучення до роботи окремих категорій працівників без проходження обов’язкового огляду, термін якого припав на період карантину.

Крім того, як підкреслив Міністр охорони здоров’я, постановою Уряду затверджується Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією особи, а саме: включення осіб, які перебувають на самоізоляції, у додаток Міністерства цифрової трансформації “Дія”.

Прем'єр зазначив, що план виходу з карантину складається із п'яти етапів, стартова точка реалізації - день кінця карантину. 

Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.

«За оптимістичним прогнозами, цей день мав би настати 11 травня. Тому сьогодні будемо продовжувати карантин до цієї дати як умови настання цього першого дня, який буде символізувати початок виходу із карантину», - сказав глава уряду.

Також в Уряді назвали необхідні кроки до завершення карантину.

 "У нас є кілька завдань, які ми маємо зробити до 11 травня. Перше - це збільшити кількість тестувань на коронавірус. За пару крайніх тижнів цей показних зріс від 700 до 4700 на день. Ми практично наблизились до показника 5 тисяч тестів на день. Друге: покращення забезпечення лікарень усім необхідним. Третє - це запровадження електронного контролю самоізоляції замість обсервації", - заявив Шмигаль.

Нагадаємо, в інтерв'ю РБК-Україна прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів про два піки коронавірусу в Україні. За розрахунками НАН, в Україні очікуєть ще два піки коронавірусу - у кінці квітня та між 3 і 8 травня.

Довідка

Карантин в Україні запровадили 12 березня у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Він мав тривати до 24 квітня.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (13)
  • Wolfgang Mozart
    Следующее пом"якшення будет в том, что разрешат опираться на спинки скамеек в парке по одному человеку. Стадо загнали в стойло и тем временем делают свои черные делишки.
  • Людмила Билоцеркович
    Якби люди менше гуляли по парках та вулицях, тоді б було послаблення карантину а так будем до вересня сидіти, якщо не до Нового року!!!
    Павел апостолов reply Людмила Билоцеркович
    Если ты больная-сиди дома,и сопи в маску,а ещё лучше вызови психушку
    Павел апостолов reply Людмила Билоцеркович
    Если ты больная-сиди дома,и сопи в маску,а ещё лучше вызови психушку
    ІВан reply Людмила Билоцеркович
    І як, добре вам сидиться?  Продукти в холодитьнику самі родяться чи вам на дроні привозять?  Чим займаєтесь крім перегляду телевізора?  І найголовніше - який смисл вашого існування?
    Андрей reply Людмила Билоцеркович
    На цепь всех по вашему нужно посадить, что бы такому параноику как вы спокойнее жилось! А за что эти люди жить будут, вас не гребет!
  • Lesya Dovgoshia
    Оце "пом'якшення"!!!
  • .
    Сегодня День Рождения человека, которого буржуи, декоммунизаторы и националисты во всём мире боятся до смерти!
    С Днём Рождения Нашего Товарища ЛЕНИНА !!!
    Наталія reply .
    Ніхто його не боїться і ніколи не боявся. Вчіть трохи історію і вступайте в піонери. Подарую вам свою зірочку, десь збереглася.
    Людмила Вронська reply .
    Соціопата, терориста, тирана і сифілітика
    ІВан reply Людмила Вронська
    Ви аналізи робили?
    Pavl Rebrov reply Людмила Вронська
    а через 100 років про нас так будуть казати...
    Валентина Солошина reply Pavl Rebrov
    Про нас будуть казати, що ми продали свою державу ні за цапову душу - псевдопатріоти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:33 Продовжать канікули чи перейдуть на дистанційку: як вчитимуться у школах Тернопільщини 13:15 В аварії у Чортківському районі постраждав чоловік 13:07 Графік відключення світла в Тернополі та області на 9 січня (оновлене) 13:00 Обленерго оновило перелік вулиць і споживачів у графіку відключень світла Від читача 16:01 Верифікація як пастка: як шахраї обманюють користувачів Instagram 12:30 Від 200 до 400 гривень за пластикову чи металеву: де купити лопату для чищення снігу photo_camera 12:05 Мороз до -19: якою буде погода на Тернопільщині 10-12 січня 11:42 На Тернопільщині рятувальники відбуксирували автомобілі швидкої допомоги, які застрягли в снігу 11:05 Понад 120 одиниць спецтехніки розчищають від снігу державні автошляхи на Тернопільщині play_circle_filled 10:50 Жителька Тернополя віддала шахраям 47 тисяч гривень — пообіцяли онлайн-заробіток 10:19 Тернопіль засипає снігом. Яка ситуація у вашому дворі? Надсилайте фото та відео 09:20 Ворог завдав масованого комбінованого удару по Україні. Основний удар — по Київщині та Львівській громаді 09:00 Тернопільщина прощається з Героями Леонідом Зиском, Андрієм Слободою та Олександром Вотяковим 08:00 Новий порядок надання державної допомоги сім’ям з дітьми: хто отримає 22:00 Юні музикантки з Тернополя здобули гран-прі на всеукраїнських конкурсах 21:00 «Мушки» та кола перед очима можуть бути симптомом: у чому небезпека глаукоми 20:25 Чому в сусідньому будинку не вимикають світло, а графіки весь час змінюються, пояснили в Обленерго 19:48 Президент підписав указ про звільнення В’ячеслава Негоди з посади голови Тернопільської ОДА 19:00 Соцмережі засипало снігом: дивіться ТОП-10 неймовірних фото зимової Тернопільщини photo_camera 17:40 Заметіль на дорогах Тернопільщини: як громади справляються з негодою та яка ситуація на трасах photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up