Уряд затвердив нові критерії виклику "екстренки": коли швидка приїде швидше, а кому доведеться зачекати

Уряд затвердив нові критерії виклику "екстренки": коли швидка приїде швидше, а кому доведеться зачекати
  • Тепер пацієнтів не ділитимуть на "сільських" та "міських".
  • Цільовий час доїзду бригади ЕМД визначатиметься не за територіальною належністю, а за пріоритетністю стану пацієнта.
  • Яка різниця між “критичним”, “екстреним”, “неекстреним” та “непрофільним” випадком — читайте нижче.

 

Кабінет Міністрів за ініціативою МОЗ затвердив нові критерії виклику екстреної медичної допомоги. Про це повідомила перша заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов'як.

“Для якісної роботи екстреної медичної допомоги дуже важливо забезпечити кожну хвилину взаємодії пацієнта із закладом охорони здоров’я — від моменту звернення до його госпіталізації. Саме тому 16.12.2020 була прийнята постанова уряду “Про норматив прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події”, завдяки якій ми зможемо реалізувати нові підходи до принципів надання екстреної медичної допомоги”, — зазначила вона.

За словами Ірини Садов'як, документом, зокрема, відмінено розподіл громадян України на “сільських” та “міських”, адже невідкладні стани протікають однаково як у жителів села, так і міста.

Відео дня

Відтепер цільовий час доїзду бригади ЕМД визначатиметься не за територіальною належністю, а за пріоритетністю стану пацієнта. Документ визначає чотири категорії викликів: “критичні”, “екстрені”, “неекстрені” та “непрофільні”.

Згідно з новими нормативами, “критичним” вважається виклик, якщо є загроза життю хворого (зупинка дихання, масивна кровотеча тощо). У цьому разі бригада екстреної медичної допомоги повинна доїхати до пацієнта протягом 10 хвилин.

“Екстреним” визначено виклик, коли несвоєчасне надання медичної допомоги може призвести до різкого погіршення стану пацієнта (наприклад, порушення свідомості, ознаки інфаркту чи інсульту). При такому стані час доїзду бригади ЕМД повинен становити до 20 хвилин.

До “неекстрених”, за словами Ірини Садов’як, віднесено виклики, коли пацієнт не знаходиться у невідкладному стані, проте потребує огляду медичним працівником (наприклад, підвищення артеріального тиску, яке не несе загрози, або підозра на пневмонію тощо). У таких випадках пацієнту порекомендують звернутися до сімейного лікаря чи до найближчого відділення невідкладної медичної допомоги, або таке звернення може бути передане до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Якщо така можливість відсутня, то до пацієнта відправлять бригаду ЕМД, яка не виконує “критичні” чи “екстрені” виклики.

До “непрофільних” викликів віднесено такі, що не передбачають огляд медичним працівником або невластиві для системи екстреної медичної допомоги. У такому разі пацієнту може бути надано дистанційну консультацію чи його скерують до сімейного лікаря.

“Для того, щоб все працювало як злагоджений механізм, лише запровадження таких нормативів та їх виконання недостатньо. Для цього також важливо покращити матеріальну базу станцій невідкладної медичної допомоги. МОЗ продовжує роботу у цьому напрямі. Наразі ми очікуємо завершення процедури закупівлі автомобілів для станцій невідкладної допомоги, це дасть змогу нашим бригадам виконувати запроваджені нормативи”, — додала перша заступниця міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо, з 1 липня 2020 року МОЗ збільшило тарифний пакет із надання екстреної медичної допомоги. Міністерство також ініціювало збільшення тарифів на екстрену медичну допомогу у 2021 році.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Ilene Kapynus
    Водії почнуть пропускати швидку?
  • Сергій Лотоцький
    Є такі глухі села, що туди навіть за 40 хв не доїде
    Віктор Кочмар reply Сергій Лотоцький
    Сергій Лотоцький а ще якщо не  критичний чи екстрений виклик, то може і не доїхати зовсім.
  • Петро Кушнір
    При зупинці серця це вже недопоможе.
    Андрій Чернов reply Петро Кушнір
    Петро Кушнір при зупинці серця потрібно самостійно починати надання ЕМД, а не чекати на швидку.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:00 «Молодіжні гаївки» в Тернополі, які мали відбутися у Світлий Понеділок, перенесли (ОНОВЛЕНЕ) 14:30 Двоє людей загинули в аваріях на Тернопільщині, ще дев'ять — у лікарнях photo_camera 13:50 Тіло чоловіка зі слідами насильницької смерті виявила його родичка у Зарубинцях 13:30 «На щиті» повертається чортків'янин Ігор Островський Від читача 15:19 🚨 УВАГА ПРОДАВЦЯМ! 13:00 Судили тернополянина, який розповідав про позиції ТЦК у вайбер-групі 12:30 Браконьєрський улов на 200 тисяч: замість риби – кримінальна справа 11:45 Розшукують породіллю, яка залишила новонародженого хлопчика на вулиці у Вишнівці photo_camera 11:15 Помер Папа Римський Франциск 11:02 Скільки даєте священнику за відправу на цвинтарі під час Великодніх свят? (ОПИТУВАННЯ) 10:00 Батько змінив ім’я. Чи обов’язково дитині змінювати по батькові? 09:11 Гаївки дзвеніли на церковному подвір'ї храму в Білій play_circle_filled 08:01 Сьогодні Світлий або Обливаний Понеділок: звичаї та традиції свята 21:00 Княжу писанку, якій понад 900 років, можна побачити у Кременці 19:25 Покинуте немовля знайшли перехожі в закинутій будівлі у Вишнівці 19:02 Швидка допомога собі, якщо переїли на свята. І чим це небезпечно 18:03 Історія «Шостого магазину» у Тернополі, який став орієнтиром для місцевих play_circle_filled photo_camera 17:00 В Україні з'являться центри підготовки до нацспротиву: як вони працюватимуть 16:00 Фотозони, писанки та декорації: містечка Тернопільщини прикрасили до Великодня photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up