В області випадків самогубств дітей, які були учасниками «груп смерті», не фіксували

В області випадків самогубств дітей, які були учасниками «груп смерті», не фіксували
  • Зростання кількості самогубств - відсутність у підлітків мотивації до життя. 
  • Самогубства - друга найбільша причина смертності у віковій групі від 15 до 29 років.

 

Україна посідає перше місце серед європейських держав за кількістю самогубств – на 100 тисяч осіб у нас припадає 22 самогубства. Такі дані наводить державний комітет статистики.

Смерть від суїциду займає 3-е місце в Україні після природної смерті і смерті від зовнішніх причин. Найвищий рівень смертності в результаті суїцидів зафіксований в промислових регіонах Східної України - в середньому 33,6 на 100 тис. населення. За статистикою більше схильні до самогубства жінки. Самогубства - друга найбільша причина смертності у віковій групі від 15 до 29 років.

Нагадаємо, останнім часом набули популярності «Море китів» - групи у соцмережах, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Аби перемогти – потрібно пройти 50 рівнів. На кожному – своє завдання. Фіналісти – на 50 рівні – мають обірвати власне життя.
- Медичні дослідження свідчать, що 90% підлітків, які вчинили самогубства, мали ті чи інші проблеми психологічної чи психіатричної природи, - каже кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В. Гнатюка Ірина Чорна. - Приводом до самогубства можуть послужити підліткова депресія, відчуття тривоги, насильство, зловживання психотропними засобами, нерозділене кохання, приниження, відчай.

Відео дня

Зростання кількості самогубств пояснюється відсутністю у підлітків мотивації до життя. І не останню роль тут відіграють військові дії в країні. Однак, до такого ж трагічного кінця можуть привести і незначні зміни в умовах життя, зміна обстановки, проблеми в школі, сварки з друзями, батьками.

Коментар

Петро ТИХОВИЧ, начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності головного управління нацполіції в області:

На щастя, в області випадків самогубств дітей, які були учасниками так званих «груп смерті», не фіксували. Ми намагаємось запобігти лиху і вже підготували доручення, щоб в освітніх закладах провели профілактичні бесіди з викладачами та повідомили батьків та зборах. Крім того, написали відповідного листа на департамент освіти, щоб довели проблематику до викладацького складу.

Щоб діти не стали учасником групи смерті:

  • 1. Приділяти більшу увагу психологічному стану дитини
  • 2. Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.
  • 3. Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.
  • 4. Звертати увагу на коло спілкування дитини.
  • 5. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
  • 6. Обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.
  • 7. Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Довідка

Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп https://vk.com/blueskitea, до якої входить 209 користувачів з України. При виявленні подібних груп, негайно повідомляйте до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), телефон гарячої лінії: (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) та до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

Кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України. Повний перелік ніків і даних дітей – на сайті https://te.20minut.ua/Kryminal/vasha-ditina-u-nebezpetsi---u-sotsmerezhah-diyut-grupi-yaki-sponukayut-10584386.html або https://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/2113319

Читайте також Синій кит: Гра за 50 кроків до смерті
Якщо підліток скоїв самогубство, то у цьому винні у першу чергу батьки
Серед підлітків набувають популярності ігри, які калічать і вбивають
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:55 Вносили у систему «Шлях»: на Тернопільщині викрили схему незаконного вивозу за кордон чоловіків 20:13 У Мінздоровʼя дали поради, як лікувати ГРВІ 19:00 Для дітей до 500, а дорослих – 1500. Аналізуємо вартість оренди карнавальних костюмів у Тернополі 18:28 Як Тернопільщина відновлює зруйноване селище на Херсонщині Від читача 16:10 Чортків. АТ „Укрпошта” шукає працівників 18:01 Засудженого за зґвалтування у Настасові випустили з-під варти і він втік з країни? 17:19 Чи можна забирати дитину зі школи під час повітряної тривоги. Відповідь Міносвіти 17:03 Як утеплити вікна та позбутися цвілі через конденсат: скільки коштують недорогі засоби на ринку Тернополя photo_camera 16:14 Запевняв про серйозні наміри: ще одну тернополянку ошукав «закоханий військовий із Сирії» 15:40 У Тернополі демонтували ще одну споруду без власника 14:37 На Тернопільщині можуть ввести карантин через велику кількість хворих на грип та ковід 14:00 Пʼяний водій на Коновальця скоїв ДТП 13:20 Тернополян просять економити електрику: у які години 12:40 Михайло Крупа зник на другий день війни і лише зараз на щиті повертається додому 11:50 З Кременця виселили, а у Почаєві обшуки: на Тернопільщині «взялися» за моспатріархат 11:37 Журналісту Віталію Дереху присвоїли звання «Почесний громадянин Тернопільської області» (посмертно) 11:00 У Тернополі сесія обласної ради і знову без Михайла Головка 10:40 Вчителів і викладачів навчатимуть управлінню дронами - безкоштовно! (новини компаній) 10:25 Новорічній ялинці в Тернополі бути: чим прикрашатимуть та коли планують відкриття photo_camera 09:29 На Кременеччині в гаражі загорівся автомобіль
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up