В Україні можуть скасувати свята 8 березня, 1 та 9 травня. Що пропонують в законопроєкті?

В Україні можуть скасувати свята 8 березня, 1 та 9 травня. Що пропонують в законопроєкті?

До Верховної Ради внесли проєкт закону, яким пропонують скасувати свята 8 березня, 1 та 9 травня.

Замість свят 1 травня (День праці), 8 березня (Міжнародний жіночий день) та 9 травня (День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) пропонується запровадити інші святкові дати.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на законопроєкт.

Законопроєкт зареєстрували в парламенті 13 лютого. Цей документ вже викликав великий резонанс та суперечки. Хоча авторами документа є депутати від опозиції, а тому шанси на його ухвалення незначні. Окрім того, у воєнний час і так всі свята скасовані і додаткових вихідних немає, зазначає ВВС Україна..

Відео дня

Що пропонують запровадити

Замість 8 березня, 1 та 9 травня законотворці пропонують запровадити такі святкові дати в країні:

  • 25 лютого – День української жінки (День українки). Цього дня народилась українська поетеса Леся Українка;
  • 9 березня – Шевченків день – День народження поета Тараса Шевченка;
  • друга неділя травня – День матері.

«Українська нація переживає період відродження, відбулася Революція Гідності і ведеться запекла війна з агресором — рф. Саме зараз відновлюється український погляд на світ і формуються нові традиції нації-переможця, що потребує закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав'язаними традиціями минулої спадщини», — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Які шанси на ухвалення

Законопроєкт внесли кілька опозиційних народних депутатів — Савчук Оксана (IX скликання), Піпа Наталія (IX скликання), Бобровська Соломія (IX скликання), Гузь Ігор  (IX скликання), Юрчишин Ярослав (IX скликання), Тістик Ростислав (IX скликання). Головна авторка — позафракційна депутатка Оксана Савчук, представниця партії «Свобода», повідомляє bbc.com.

У тому числі і через це у провладній фракції-монобільшості вважають, що законопроєкт не має шансів на ухвалення.

«Шансів у цього законопроєкту небагато дійти до голосування в залі. Він не був ініційований головами фракцій чи груп, і буде розглядатися виключно як ініціатива кількох народних депутатів. Крім того, є величезна черга інших важливих законопроєктів, які треба розглянути у першу чергу»,  — розповів ВВС співрозмовник у керівництві фракції «Слуга народу».

Окрім того, депутатка від «Слуги народу» та заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зазначила у розмові з ВВС News Україна, що ухвалення цього законопроєкту зараз взагалі на часі, адже у воєнний стан все одно немає жодних вихідних у святкові дні.

Втім вона зазначила, що рано чи пізно владі доведеться звернути увагу на врегулювання свят, зокрема, ймовірно, можуть скасувати 1 травня.

«Щодо 8 березня дискусія трохи інша, бо це міжнародний день, — наголосила вона. — Багато є прихильників його залишити».

Як мінімум, вважає Кравчук, перш ніж ухвалювати такі рішення, потрібно буде зробити опитування населення. Можливо, це варто зробити в «Дії», як вже неодноразово робили представники влади.

Поки діє військовий стан

Як відомо, у мирний час в Україні було кілька свят, які супроводжувалися додатковими вихідними. Однак на період дії військового стану в країні скасували усі святкові дні, передбачені Кодексом законів про працю.

Нагадаємо, в Україні час від часу впроваджуються нові свята. Так Президент України Володимир Зеленський під час виступу на урочистостях до 30-річчя Незалежності України оголосив про впровадження нового українського свята — Дня Української державності, що відзначається 28 липня.

Опитування

А ви підтримуєте такі зміни святкових днів?

Читайте також

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (65)
  • Nina Paronova
    Не усі жінки є матерями, а чоловіки - батьками. З різних обставин. Вважаєте доречним нагадати ім про це зайвий раз?
  • Оля Рибальченко
    Да больше заняться нечем, война идёт, люди гибнут, из за них, а они, у власти хырней страдают, праздники им мешают, дыбылизм!!!
  • Ірина Гах
    восьме березня придумала Клара цеткін   в цей день жінок вбивали відьом всяких і вона придумала свято тіжтися жінки ніколи не святкую , день мами так  краще замість восьмого березня день матері і батька
  • Татьяна Шенгера
    Більше і проблем немає

keyboard_arrow_up