В Україні спростили бронювання для перевізників: що змінилось
Кабінет міністрів і Міністерство інфраструктури спростили бронювання для працівників тих компаній, які займаються перевезеннями.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook заступника міністра Сергія Деркача.
Деркач нагадав, як проходить процедура бронювання співробітників підприємств, що займаються перевезеннями:
- підприємство, що відповідає критеріям, подає пакет документів до Міністерства;
- отримує статус критично важливого;
- має можливість в «Дії» забронювати співробітників.
Водночас заступник міністра заявив про низку змін, про які варто знати перевізникам:
- Щоб отримати статус критично важливого підприємству варто відповідати двом критеріям із семи. Раніше треба було три.
- Завдяки змінам до 76 постанови Кабміну бізнесу легше подати пакет документів. Наприклад, варто мати відповідну ліцензію та не мати податкової заборгованості.
- Також, було внесено зміни до 303 наказу Міністерства. Наказ підписаний та буде опублікований після реєстрації в Мін'юсті, приблизно наступного тижня.
- Якщо ж перевізник має всі підстави для визнання критичним без потреби чекати оновленого 303 наказу, то може подаватись вже зараз.
Ключові зміни в наказі
— Розширення переліку підприємств, що можуть подаватись на визнаннями критичними. Йдеться про перевізників, що виконують нерегулярні перевезення та автостанції, — пояснив Деркач.
Він також пояснив, що після оновлення з'явиться можливість подаватись компаніям, що виконували перевезення не лише у 2022 році, а й тим, хто почав діяльність у 2023 та 2024 роках.
— Скасування необхідності підтверджувати оформлення трудових відносин з працівниками за 180 днів до подачі документів. Ми розуміємо, що в умовах дефіциту кадрів, компанії наймають нових працівників, тож чекати 180 днів — це невиправдано, — сказав Деркач.
Водночас він наголосив, що всі зміни до 303 наказу стануть чинними після реєстрації акту Міністерством юстиції. Практично це означає, що подавати пакети документів до Міністерства з врахуванням цих змін можна лише після того, як оновлений наказ набуде чинності.
Бронювання ФОПів
— Щодо бронювання ФОП. Наразі жоден ФОП, не лише перевізники, а, наприклад, аграрії чи будівельники, не можуть отримати статус критичного. Відповідно до роз’яснень Мінекономіки, це суперечить закону, — заявивив заступник міністра.
Він пояснив, що виправити таку ситуацію можуть лише зміни до закону, які дозволять бронювати не лише «підприємства, установи, організації».
Бронювання від мобілізації
Нагадаємо, в Україні для співробітників критично важливих для економіки країни підприємств, які є військовозобов'язаними, передбачили можливість бронювання від мобілізації.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що бронювання від мобілізації працює у «Дії». Керівники критично важливих підприємств мають можливість бронювати своїх співробітників від мобілізації в «Дії».
Нагадаємо, раніше наші журналісти публікувати роз'яснення юристів щодо штрафів за неоновленні дані. Деталі читайте в публікації Чи чекати штрафів, якщо не оновили дані. Коментують юристи
Читайте також:
Чи перевіряють оновлення даних у військовозобов'язаних жінок на кордоні
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.