В Україні введуть міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером. Як ви до цього ставитеся?

В Україні введуть міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером. Як ви до цього ставитеся?

В Україні введуть міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером (ICDL - International Computer Driver Licence).

Це спільний проєкт Міністерства цифрової трансформації та Української асоціації фахівців інформаційних технологій. Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

"ICDL — це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. ЮНЕСКО виділяє ICDL як приклад міжнародної рамки компетенцій. Сертифікація ICDL доступна в понад 100 країнах", — сказано у повідомленні.

Вказано, що ця мережа включає понад 20 тисяч тестових центрів, що забезпечує більше 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі.

"Сертифікація містить теоретичні та практичні завдання. Наприклад, при складанні тесту можливі такі завдання, як забронювати онлайн столик у ресторані або скопіювати речення із будь-якого сайту про науку, створити і відправити лист електронною поштою", — вказано у повідомленні.

У міністерстві підкреслюють, що ICDL сертифікат потрібен:

  • у разі вступу до вишів у багатьох країнах,
  • при працевлаштуванні до приватних компаній,
  • для навчання та сертифікації цифрових навичок державних службовців.

"Україна є учасником програми ECDL/ICDL з 2003 року. В Україні діє мережа тестових центрів, в яких можна пройти сертифікацію. Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу та підписало меморандум з Українською асоціацією фахівців інформаційних технологій, що є представником ICDL в Україні", — сказано у повідомленні.

Буде створена цифрова навчальна система з 22 навчальних модулів, які охоплюють усі необхідні цифрові компетентності згідно з європейським баченням.

Тестування та сертифікації за стандартом ICDL проводитимуть для різних верств населення.

Вказано, що матеріали за модулем "Український цифровий громадянин" будуть доступні безкоштовно.

Тренувальне онлайн-тестування за цим модулем буде імплементовано на порталі "Дія.Цифрова освіта".

Як повідомляє РБК-Україна, раніше в Україні запустили тест на цифрову грамотність для медичних працівників.

Раніше Мінцифри представило національний тест на цифрову грамотність держслужбовців.

Так, Міністерство цифрової трансформації і Швейцарське агентство з розвитку та співробітництва підписали угоду про розширення допомоги на цифровізацію нашої держави.

Як вам така новація? А ви вважаєте себе упевненим користувачем ПК? У якому віці освоїли комп'ютер? Пишіть у коментарях.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:37 Рятувальники винесли жінку з палаючої квартири в Збаражі 15:08 Поліція розшукую жінку з Тернопільщини, яку підозрюють у криміналі 14:35 Ігор Клименко стане новим Секретарем РНБО 14:25 Veselovska Dental Clinic — сучасна сімейна стоматологія в Тернополі (новини компаній) Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 14:05 Конкурс на посаду директора філармонії: до участі допустили єдиного кандидата 13:20 FPV-симулятор, зброя і вступ до «Альфи»: у центрі Тернополя працює рекрутинговий центр СБУ 12:45 Ревнощі і побиття у Тернополі: 17-річний тернополянин отримав важкі травми, його суперник — підозру 12:20 Змія заповзла під капот автомобіля в Тернополі. Діставали рятувальники play_circle_filled photo_camera 11:50 Ініціатива 143: вісім медіа оприлюднили розслідування про брата директора ДБР, публікацію якого заборонив Печерський суд 11:16 Директора психоневрологічного інтернату підозрюють в торгівлі людьми play_circle_filled 10:56 Акція за Федорова. День другий: у Тернополі люди знову вийшли на протест під будівлею ОВА play_circle_filled photo_camera 10:37 Обчищав водомати у Тернополі: 23-річному чоловіку оголосили підозру 10:05 На Театральному майдані тернополяни донатять кров у мобільному хабі photo_camera 09:30 Вороги завдали ударів по центру Сум та Одеси: десятки поранених, є загиблі 09:00 Борсуківська громада в останню путь провела воїна Мирослава Музичука photo_camera 08:00 В Україні з'явився новий орган, який координуватиме бронювання військовозобов'язаних 22:00 Два дні лежала на підлозі: у Тернополі патрульні врятували літню жінку play_circle_filled 21:00 Британські волонтери висловилися про протест у Тернополі й звільнення Федорова 20:00 Без пластичної операції та тривалого відновлення: сучасні можливості косметології у «Формулі краси» (Партнерський проєкт) play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up