ВАКС обрав міру запобіжного заходу голові Тернопільської облради і заступнику голови ТОВА

ВАКС обрав міру запобіжного заходу голові Тернопільської облради і заступнику голови ТОВА

28 червня у Вищому антикорупційному суді обрали запобіжні заходи голові Тернопільської обласної ради Михайлу Головку та першому заступнику голови Тернопільської ОВА Ігорю Дем’янчуку, яких днями затримали на одержанні хабара. 

Спершу у Вищому антикорупційному суді обрали запобіжний захід Ігорю Дем’янчуку.

Зазначимо, що трансляції судового засідання не проводили, оскільки Вищий антикорупційний суд відмовив у її проведенні. Як передають Українськi Новини, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко відмовився проводити трансляцію судового засідання з обрання запобіжного заходу першому заступнику голови Тернопільської обласної військової адміністрації Ігорю Дем'янчуку. Суддя зазначив, що особи, які не є учасниками судового засідання не можуть подавати відповідне клопотання. Він додав, що лише учасники засідання можуть просити про трансляцію, тобто сторона захисту або прокурор/детектив.

Деякі подробиці повідомив на своїй сторінці у ФБ нардеп від Тернопільщини Ігор Василів.

Відео дня

«Обвинувачення просить у суду взяти фігуранта під варту, з можливістю застави 10 млн. грн» – повідомив нардеп Ігор Василів.

О 15.46 на сайті ВАКС повідомили, що слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував до заступника голови Тернопільської обласної військової адміністрації (ОВА) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб (до 26 серпня 2023 року включно). Як альтернативу, суддя визначив підозрюваному заставу у розмірі 805 200 грн.

У разі внесення застави на підозрюваного покладаються обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду;
  • не відлучатися із Тернополя та Тернопільської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з особами, указаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України;
  • носити електронний засіб контролю.

Заступника голови Тернопільської військової адміністрації підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 368 КК України.

 

Запобіжний захід обирають Михайлу Головку

О 16:00 у суді почали розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу голові Тернопільської облради Михайлу Головку.

Журналісти «20 хвилин» слідкують за судовим засіданням.

17:20. Прокурор просить у судді задовольнити клопотання детектива та застосувати до підозрюваного Михайла Головка наступну міру запобіжного заходу: тримання під вартою строком на 60 діб або заставу у розмірі 13 мільйонів гривень. Такий розмір застави визначили, виходячи зі статків Головка та вчинення ним злочину відповідної тяжкості.

17:24. Адвокат Михайла Головка заперечує звинувачення прокурора і ставить під сумнів деякі документи, які сторона обвинувачення представила як докази. За його словами, в матеріалах досудового розслідування щодо Головка немає фіксації вимоги неправомірної згоди.

– Прокурор не надав жодних конкретних доказів, а лише гіпотетичні припущення. Протоколи містять системні спонукання зі сторони особи, яка погодилась на співпрацю зі слідством, до затягування в перемовини мого клієнта з іншими особами. Такі активні дії особа, яка співпрацює зі слідством, не може вчиняти, – каже він.

Адвокат відстоює два напрямки захисту Михайла Головка – підтвердження необґрунтованості підозри та наявні ознаки провокації злочину. На думку адвоката, вимоги прокурора про міру запобіжного заходу – це нонсенс!

– У мого клієнта четверо дітей, яким по 3,6, 9 та 2 років. Дружина не працює. І цю особу НАБУ і прокурор вимагає тримати під вартою Логіка у цих діях відсутня. Я б зрозумів, якби просили лише заставу. Але при такому складі сім’ї і при таких обставинах вимагати тримання під вартою і величезну заставу – це нонсенс, – каже він.

Адвокат вимагає максимальний розмір застави встановити у розмірі 1 мільйона гривень.

18:42. Другий адвокат просить встановити розмір застави у розмірі 805 тис. грн.

19:37. Виступив і сам Михайло Головко. Після ознайомлення з матеріалами справи він зазначив, що його намагались втягнути в процес перемовин.

– Обласна рада не є розпорядником коштів. Я ніколи нічого не вимагав, не ставив жодних вимог. Мене намагались залучити до процесу перемовин з ОВА, – зазначив він.

Головко додав, що раніше співпрацював із Ярмоленком (заявник — прим.авт.) у плані волонтерства в час війни. Тому начебто неправомірну вигоду – сприйняв як черговий волонтерський внесок з ініціативи Ярмоленка та допомогу для ЗСУ. А потім виявилось, що це була «підстава і провокація – те, що він зробив!».

– Тримання мене під вартою – це абсурд, – сказав Михайло Головко.

Він припустив, що можливо ситуація виникла через його політичну діяльність і позицію щодо церкви МП.

– Це для когось могло бути подразником і хтось хотів мені відімстити, – висловився Головко.

Він погоджується, аби нардепка Оксана Савчук взяла його на поруки, і зобов’язується виконувати всі вимоги.

19:50. Суддя пішов у нарадчу кімнату.

20:10. Суд встановив міру запобіжного заходу голові Тернопільської обласної ради Михайлу Головку – 60 днів тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі
805 тисяч 200 гривень. 

28 червня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував до голови Тернопільської обласної ради запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 26 серпня 2023 року включно. Альтернативою суддя визначив підозрюваному заставу у розмірі 805 200 грн, йдеться на сайті суду.

У разі внесення застави на підозрюваного покладаються обов’язки: 

–  прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду; 

–  не залишати межі Тернополя та Тернопільської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

–  повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

–  утримуватися від спілкування з особами, указаними в ухвалі суду;

–  здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України;

–  носити електронний засіб контролю.

Заступника голови Тернопільської облради підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 368 КК України.

Нагадаємо, ранок 26 червня у Тернополі почався із обшуків у приміщенні обласної адміністрації і обласної ради та гучних затримань.

На офіційному сайті НАБУ повідомили про те, що НАБУ і САП затримали голову Тернопільської обласної ради та двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації на одержанні неправомірної вигоди — після передачі третього траншу у розмірі понад 600 тис. грн.

Розслідування НАБУ і САП розпочали за заявою громадянина, у якого підозрювані вимагали кошти.

Ввечері 26 червня НАБУ і САП повідомили про підозру голові Тернопільської обласної ради та двом заступникам голови Тернопільської обласної військової адміністрації, які вимагали близько 2,4 млн грн у підприємця за підписання комунальним підприємством Тернопільської обласної ради актів виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктурних об’єктів.

За ці кошти вони також обіцяли погасити борг Тернопільської ОВА перед його ТОВ за роботи, які вже виконані та прийняті в 2022 році.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України.


Оскільки разом із головою облради затримали і двох заступників голови адміністрації, то журналісти "20 хвилин" звернулися і туди за коментарями. За інформацією, яку оприлюднив у мережі нардеп Андрій Богданець, попередньо йдеться про Ігоря Гайдука та Ігоря Дем’янчука. О 20.30 26 червня у НАБУ оприлюднили розшифровку розмов у гучній справі із затриманням ТОП-чиновників. У записі один зі співрозмовників, зазначений як «перший заступник голови Тернопільської ОВА». А, згідно з інформацією на сайті адміністрації, першим заступником голови ОВА є саме Ігор Дем'янчук.

Ми просили в ОВА підтвердити чи спростувати цю інформацію, а також цікавилися, чи саме ці двоє заступників — журналісти називали прізвища заступників речниці голови ОВА Ганни Василенко — перебувають на робочому місці. Ганна Василенко повідомила: «Вони були звільнені з 21 березня з ОВА». Зазначимо, що зі статті на сайті «Тернополяни» нам стало відомо, що на нараді з головами ОТГ, яка відбулася 29 березня, голова Тернопільської ОВА Володимир Труш зазначив, що двоє його заступників «змушені були взяти до рук зброю». Йшлось саме про Ігоря Гайдука та Ігоря Дем’янчука. Хоча офіційно ні на сторінках у соцмережах, ні на сайті ОВА про це повідомлень не було.

Довідка
Відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Читайте також:

ВАКС відмовив у трансляції обрання запобіжного заходу заступнику голови Тернопільської ОВА

Затримали Михайла Головка і двох заступників голови ОВА. Їх підозрюють у вимаганні 1,8 млн грн

Як коментують затримання Михайла Головка і заступників голови ОВА у Тернополі

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (49)
  • Lyubov Bida
    Звільнити з посади.
  • Теодор Сисак
    ми вірили свободі
    А свобода гірша за партію регіонів
  • Паша Пашинський
    Щепановський також був головою районної ради, така собі посада, заплатив кеш і крутишся. Головку не повезло, бо баран тупоголовий, Надал злодюга матьора, навіть набу його не бере😂
  • Сергій Лотоцький
    Що цей Михасько меле!!!!! Злодій він був і є!!!!!!!!!!! Брав він і не раз!!!! Що він зробив для своїх виборців????? Та нічого і ніколи.... Викручуватися буде як змія....але з чого?????

keyboard_arrow_up