Велопрогулянки та велотуризм – хороша можливість відпочити та побачити нові місця. Журналіст «20 хвилин» дізнався, куди можна поїхати на велосипеді тернополянину та як до цього підготуватися.
Деякі тернополяни займаються велопрогулянками не один рік. Серед них – студент Євген. Він на велосипеді їхав навіть у сусідні області. Однак для цього потрібно тренуватися, а головне – мати бажання.
- Зазвичай я щотижня за одне тренування проїжджаю 100 кілометрів, – розповідає Євген. - Крім основного тренування, ще кілька разів на тиждень долаю по 50 кілометрів. Це допомагає відновлювати м’язи та тренувати витримку. Зимою теж не відпочиваю. Маю велотренажер, на якому займаюсь по 1 – 5 годин під навантаженням.
Якщо ви вирішили поїхати за межі міста – варто до цього підготуватися, адже в дорозі може статись чимало неприємних ситуацій, радить Євген.
- Перш за все, варто підготувати ваш велосипед, - розповідає студент. – У мене звичайний велосипед, але мені на ньому комфортно. Якщо ви плануєте просто кататися по місту, або їхати не на дуже великі дистанції – вам цілком вистачить спортивного чи шосейного велосипеду за 150-300 доларів. Можна навіть придбати вживаний велосипед, але головне, щоб він був в хорошому стані. Перед виїздом добре його огляньте, щоб не було несправностей та поломок, адже якщо десь в полі станеться поломка – доведеться тягнути додому велосипед. Коли я їду на великі відстані, беру з собою рюкзак з найнеобхіднішим. Беру і набір інструментів та запасну камеру, спеціальні латки
Окрім того, варто попіклуватися про свою безпеку, радить Євген. Шолом має бути обов'язково. Бажано одягати і спеціальні щитки – наколінники тощо. Не забудьте про невелику аптечку. Антисептик, вата, бинт та пластир мають бути обов'язково.
Якщо ви зібралися їхати на великі відстань – не обов'язково брати з собою багато їжі та води.
- Навіть коли я їду на великі відстані, я беру з собою відносно мало їжі та води, - каже велосипедист. - Це додаткова вага в рюкзаку. Всюди є магазини та автомобільні заправки, де можна придбати їжу та воду. З їжі краще брати фрукти. Після них менше хочеться пити і вони «легші» для травлення при навантаженні.
Як розповідає Євген, він може спланувати свій маршрут за кілька хвилин до поїздки. Не заблукати допоможуть звичайні вказівні знаки або телефон з навігатором.
- Тернопільщина – дуже хороше місце для велотуризму та і взагалі для велопрогулянок, каже студент. – Тут відносно хороша дорога для велосипедів як у місті, так і за його межами. Звичайно, буває і бездоріжжя, але кататися можна. Я б радив початківцю спершу спробувати проїхатись в сусіднє село чи містечко біля Тернополя і назад. Поступово можна збільшувати дистанцію і спокійно їхати туди, куди забажаєте.
Ми підібрали популярні маршрути для велосипедистів. Однак пам'ятайте, що початківцю краще починати поїздки з товаришем і на невеликі дистанції – радить Євген.
Один з найпростіших маршрутів – до яблуневого саду, який розташований біля Пронятина. Якщо починати свій шлях з «Дружби», на поїздку туди і назад знадобиться не більше години. Довжина шляху складе близько 12 кілометрів. Це відносно простий маршрут, адже там нема різких підйомів та спусків.
Наступний шлях уже довжиною майже 47 кілометрів. Він проходить через Велику Березовицю, Буцнів, Велику Луку, Прошову, Товстолуг, Великі Гаї та багато інших міст та сіл. Спуск та підйом на цьому маршруті – по 450 метрів, тому це відносно простий маршрут. Найбільше, що приваблює велосипедистів – хороші краєвиди на цьому маршруті.
Наступна поїздка - до Микулинців - займе у вас понад 4 години. Здолати потрібно 63 кілометри. Більша частина дороги асфальтована. Тут також буде чимало підйомів та спусків. Однак навколшні панорами точно не залишать вас байдужими.
Цей маршрут пролягає через Тернопіль - В.Гаї – Товстолуг - Грабовець – Козівка – Ілавче – Теребовля – Дружба – Микулинці – Тернопіль. Це маршрут по сільських дорогах. Від початку Великих Гаїв до Грабівця дорога йде з невеликим спуском. Після Грабівця буде підйом довжиною близько кілометра. Дорога переважно асфальтована. Довжина маршруту майже 98 кілометрів.
З цим маршрутом впораються вже досвідчені велосипедисти, адже його довжина понад 130 кілометрів. Можна побачити багато цікавих місць. По дорозі є багато магазинів, тому навантажувати рюкзак їжею не варто.
Читайте також:
Пересіли на велосипеди: їх продають і по 2, по 120 тисяч. Де купити під час карантину
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер
Volodymyr Lisovyi
Редакція десь пропустила - "використано матеріали ресурсу https://velo.te.ua/. ". І непогано було б вичитувати матеріал на орфографічні помилки.