Адвентисту з Кременеччини дали три роки позбавлення волі за ухилення від мобілізації

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду України 13 червня 2024 року ухвалив рішення у справі Дмитра Зелінського, вірянина Церкви адвентистів сьомого дня.
За рішенням, підтверджено вирок Тернопільського апеляційного суду від 28 серпня 2023 року, який визначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі за статтею 336 Кримінального кодексу України, що стосується ухилення від мобілізації. Інформацію про це публікують на сайті Церкви Адвентистів сьомого дня.
За справою про ухилення від мобілізації, ухвалено рішення залишити вирок Тернопільського апеляційного суду без змін, а саме – покарання в виді трьох років позбавлення волі.
Раніше 5 червня 2023 року Кременецький районний суд Тернопільської області розглянув справу Дмитра Зелінського, якого звинувачували в ухиленні від призову на військову службу.
Обвинувачений надав докази приналежності до Адвентистської церкви з 2002 року. Крім цього, була врахована постанова Кабінету міністрів №2066 від 10 листопада 1999 року, згідно якої, Адвентистська церква включена до Переліку релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, тож члени церкви мають право на заміну військової служби альтернативною (невійськовою) службою.
Кременецький районний суд тоді вирішив, що обвинувачений не ухилявся від мобілізації, оскільки висловив готовність пройти альтернативну (невійськову) службу, зокрема, громадські роботи, та ухвалив визнати Дмитра Зелінського невинуватим, та виправдати, у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Кременецький суд визнав, що подання заяви про заміну виконання військового обов'язку невійськовою службою, яке зробив обвинувачений, не може розцінюватися, як ухилення від призову під час мобілізації.
Чи можна відмовитись від служби з релігійних переконань
Згідно з Конституцією України, громадяни з релігійними переконаннями можуть виконувати свій обов'язок по захисту Батьківщини шляхом несення невійськової альтернативної служби.
Молодший юрист практики військового права ЮК «Приходько та партнери» Діана Скумадчук розповіла «РБК-Україна», як це працює на практиці. Формально вказані особи, перебуваючи у складі ЗСУ не повинні брати участь у бойових діях.
Це підтвердив і Верховний суд України під час розгляду справи №344/12021/22 (провадження №51-90км24), де зазначив, що громадянин має право відмовитись від проходження військової служби з релігійних переконань.
Зазначається, що наразі в Україні є велика кількість релігійних організацій, вчення яких прямо забороняє послідовникам брати до рук будь-які види зброї. Серед них:
- адвентисти-реформісти та адвентисти сьомого дня;
- євангельські християни та євангельські християни-баптисти;
- мученики та свідки Єгови;
- харизматичні християнські церкви та церкви, прирівняні до них за зареєстрованими статутами;
- християни віри євангельської та церкви, прирівняні до них за зареєстрованими статутами;
- товариство Свідомості Крішни.
Однак мало просто сказати, що особа є послідовником однієї з цих релігій. Потрібно обов'язково довести:
- належність до чинних релігійних організацій в Україні, віровчення яких прямо забороняє своїм послідовникам брати до рук будь-які види зброї
- щирість свого вірування з послідовними діями та доказами (наприклад, ходіння в церкву впродовж декількох років, постійні пожертви для церкви тощо).
— Якщо дані факти громадянин доведе на практиці у суді, то він зможе уникнути кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації за статтею 336 Кримінального кодексу України, — пояснила адвокат.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Тернополі затримали директора комунального лікарського закладу, який нібито вимагав кошти за довідки для дітей-інвалідів та внутрішньо переміщених осіб. Журналісти «20 хвилин» дізналися, що посадовцю вже оголосили підозру. За нашою інформацією, суд відправив його під домашній арешт.
Читайте також:
Хто не проходитиме ВЛК і хто зможе стати на військовий облік дистанційно — постанова уряду
Зміни для військовозобов'язаних, які здійснюють догляд за особами з ІІ групою інвалідності
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Читач14а хто такі " мученики"?
-
PetroА хабадникам?
-
ХэнкусМільйони не посадитиАндрій reply ХэнкусМільйони сцикливих підарасів - то велика сила!Svitlana reply ХэнкусНа тебе - вистачить😆
-
Ce WinА от суддівські діти певно воюють