З Новим роком і новим сайтом "20 хвилин"! Перейти

Віктор Овчарук каже, що п’яним не був. Це його «замовили»

24
3821 переглядів

 • Голову облради затримали за кермування у нетверезому стані – про це нам написали читачі.
 • Поліція підтвердила, що є протокол, але за відмову пройти медосвідчення.
 • Віктор Овчарук категорично заперечує, що перебував за кермом напідпитку і стверджує, що має результати з іншого закладу – там сказано, що алкоголю у крові не було.

У ніч на 30 грудня патрульні затримали голову обласної ради Віктора Овчарука, який керував автомобілем в стані сильного алкогольного сп'яніння. Таке повідомлення отримали 30 грудня журналісти "20 хвилин".

 • Сьогодні вночі затримали голову обласної ради Овчарука, який керував автомобілем в стані сильного алкогольного сп'яніння, - дослівно цитуємо те, про що йшлось у листі. - Пробують приховати це. Пишу анонімно, щоб не втратити роботу.

Тоді ж ми намагались підтвердити чи спростувати отриману інформацію. Офіційного підтвердження в поліції тоді отримати не вдалось. А от власні джерела підтвердили: протокол на п. Овчарука є – за ч. 1 ст. 130 Кодексу про адмінпорушення. Щоправда, склали його тоді за відмову від проходження медосвідчення на вміст алкоголю в крові.

Тоді ж журналісти зв’язались і з головою облради – хотіли почути його версію. Однак, 30 грудня Віктор Овчарук у розмові з журналістом «20 хвилин» категорично заперечував, що перебував за кермом.

- Ні, то, може, моя машина була, - казав голова обласної ради 30 грудня. - Не знаю, може, це мого водія спинили. Я ще не знаю. Що там, повідомлю пізніше.

Новина, що нібито голову облради затримали за кермом напідпитку, набула резонансу. Її активно обговорювали тернополяни у соцмережах. Зокрема, й голова тернопільського осередку ВО «Автомайдан» Ігор Василів на власній сторінці у «Фейсбук» запропонував депутатам облради на найближчій сесії поставити питання щодо переобрання голови. І що у «бепепешника» Овчарука потрібно відібрати мандат. Все тому, що поліція, за словами активіста, підтвердила на засіданні робочої групи в головному управлінні нацполіції наявність протоколу за ст. 130 Кодексу про адміпорушення.

Звернувся тоді активіст через соцмережі і до очільника обласної адміністрації Степана Барни. На що той відповів: «Колеги! Прочитав уважно пост Ігора Василіва. Дав доручення забезпечити максимальну публічність інциденту. Одночасно хочу почути аргументи, а не лише слова».

 • На засіданні робочої групи в головному управлінні поліції 5 січня обговорювали це питання, - каже Ігор Василів. – І тоді радник міністра Арсена Авакова Михайло Апостол підтвердив наявність протоколу. Які ще потрібні докази? Патрульна поліція свою справу зробила. У мене є відео. Я його зараз використати не можу. Мене нудить від подібних «рухів». Пройшла Революція гідності, але ніхто не збирається нічого міняти. Так і живемо.

Очільник патрульної поліції Володимир Струк 10 січня категорично відмовився називати прізвище людини, яку 30-го грудня зупинили поліцейські на вул. Франка. Як і надавати редакції відео з нагрудних відеокамер поліцейських без згоди пана Овчарука. І послався на Закон про захист персональних даних.

 • 30 грудня на вул. Франка було зупинено громадянина за порушення правил дорожнього руху – водій не виконав вимогу дорожнього знаку, - повідомив Володимир Струк. - На місці складено адмінпостанову. Водій сперечався, тому на місці йому було запропоновано пройти освідчення на стан алкогольного сп’яніння. Він відмовився. Тому, згідно зі ст. 130 КУпАП, було складено адмінпротокол про відмову від проходження освідчення.

Як нам стало відомо, за їзду «під знак» Віктор Овчарук вже сплатив 425 грн штрафу. А матеріали за ст. 130 направлені до суду.

 • Наступного дня даний громадянин офіційно написав заяву на моє ім’я та надав довідку з медзакладу про відсутність у його крові алкоголю, - повідомив Володимир Струк. – За законодавством, водій має право протягом двох годин після зупинки поліцейськими пройти медобстеження в іншому медзакладі. Цей водій таким правом скористався. І цю довідку долучили до матеріалів справи. 
   

  «Я багато для кого незручний»
  Вислухали ми 10 січня і позицію Віктора Овчарука.
  Щоправда, голова облради категорично відмовлявся будь-що говорити по телефону. І взагалі дивувався, навіщо це журналістам і чому навколо цієї ситуації піднімають такий шум. Водночас ми наполягали, що голова облради – публічна особа й один з перших посадовців області. Після цього Віктор Овчарук погодився поспілкуватись з кореспондентом.
  - Чи були ви за кермом, коли авто зупинили поліцейські? Чи керували автомобілем у стані алкогольного сп’яніння?
  - У стані алкогольного сп’яніння я не був. Ситуація яка роздувається, говорить сама за себе, це - політичне замовлення… І тому, що я там не зробив би, це буде використане проти мене. 
  - Чому ви на місці не пройшли тест на алкогольне сп’яніння?
  - Тому що я маю особисті застереження щодо контакту із такими приладами.  Мені було роз’яснено, що я протягом двох годин можу пройти тест у медичному закладі. Саме це я і зробив.
  - Якими були результати тесту у лікарні? 
  - Результати показали, що я не був у стані алкогольного сп’яніння.
  - Яке правило руху ви порушили, за що отримали постанову? 
  - Відверто кажучи, я був здивований, що мене там зупинили. Я 100 років їжджу цією вулицею. Про те, що там стоїть такий знак для мене було дивно. Ми такі знаки можемо поставити по всіх спальних районах міста. Тоді ні з якої вулиці не можна буде виїхати. Чому це з 20.00 до 6.00 не можна їхати через цю вулицю?
  - Ви казали, що це політзамовлення. На вашу думку, хто б міг це замовити?
  - Я багато для кого не зручний. Обласна рада веде політику узаконення, повернення  комунального майна, збереження та примноження свого.  Навіть по тому самому аеропорту, де 20 га було записано на інших людей. Я чітко усвідомлюю, щоб я не казав, це все буде «пережовано», перероблено і прокоментовано так, як комусь вигідно і використано проти мене. Така політика. Тому я не давав нікому коментарів. 

Влада
Політика
Поліція
Інші статті по темі: Влада, Політика, Поліція
739 предложений продать или купить Мерседес СЛК 240 в Киеве и Украине. Ищем на 100 автомобильных сайтах - Automoto.ua
Читають зараз: 1
(24)
Коментарі
img
img
Khrystia Vovk 11.01.2017 13:22
з України

Ха-ха!!! Що,Куценко замовив,чи як?

img
ігор 11.01.2017 13:38
з України

Який порядок проведення огляду у закладах охорони здоров’я?Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з   його   результатами,   направляється   уповноваженою особою Державтоінспекції  для  проведення  огляду до відповідного закладу охорони здоров’я.   Уповноважена особа Державтоінспекції забезпечує проведення огляду  водія  транспортного  засобу в закладі охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з  моменту  виявлення  відповідних підстав.

   У  разі  відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі   охорони   здоров’я    уповноважена    особа Державтоінспекції  в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення,  у якому зазначає ознаки сп’яніння, дії водія щодо ухилення від огляду.

   Огляд   водія  транспортного  засобу  в  закладі  охорони здоров’я проводиться в будь-який  час  доби.

   Лікар, що проводить огляд, повинен ознайомитися з документами,  які посвідчують особу  водія  (паспорт,  посвідчення водія та інші документи). Відсутність документів  не  може  бути причиною для відмови в проведенні огляду.

   Лікар, що проводив у закладі охорони здоров’я огляд водія транспортного  засобу,  складає  за  його результатами висновок.

   Висновок складається в трьох примірниках:  по  одному  –  для уповноваженої   особи  Державтоінспекції  та  водія  транспортного засобу, а третій залишається в закладі охорони здоров’я.

   Висновок може бути оскаржений водієм транспортного засобу .(Постанова Кабінету  Міністрів  України від 17.12.2008 N 1103 “Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних  засобів для проведення  огляду  з  метою  виявлення  стану  алкогольного, наркотичного чи  іншого  сп’яніння  або  перебування  під  впливом лікарських препаратів,  що знижують увагу та швидкість реакції,  і проведення такого огляду”

img
ігор 11.01.2017 13:53
з України

Ст. 266 КУпАП вiд 07.12.1984 № 8073-X

Огляд водія …на стан алкогольного….сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я….  

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції. ….

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Проте, як видно із інтерв"ю п.Струка, поліція прийняла "довідку" п.Овчарука. Пане Струк, будь-ласка, ознайомтесь із вимогами чинного законодавства, щодо правил проведення освідчення, аде не вказано, чи таке освідчення відбувалось у присутності працівників поліції. Хоча, як видно із представленого, буде відповідь, що у присутності.

img
Остап 11.01.2017 15:13
з України

Ну це просто триндець повний - він що людей за лохів вважає??? Спочатку слова "- Ні, то, може, моя машина була, - казав голова обласної ради 30 грудня. - Не знаю, може, це мого водія спинили. Я ще не знаю. Що там, повідомлю пізніше."

А потім каже що їхав там і таки його спинили і навіть тверезий був... (даю гарантію що результати перевірки у медзакладі куплені). Але тепер ніхто нічого недокаже, а з нього зроблять безневинну жертву.

img
Генріка Суховецька 11.01.2017 15:24
з України

Якщо не був п"яний - то чому відмовився від еспертизи зразу?

img
Герасимчук Ростислав 11.01.2017 16:42
з України

Панотче Мстислав також спочатку віднекувався

img
Анонім 11.01.2017 17:51
з України

Та ти шо !, а хто тебе замовив бухати оковиту ,придурок.

img
Олег 11.01.2017 18:10
з України

От такі зараз "державні мужі", одна гниль у вишиванках...

img
Леонід 11.01.2017 21:19
з України

Був нетверезим! Те що зараз відбувається - це все Пі...дьож!!!

img
Пятак Людмила 11.01.2017 21:47
з України

Напевно замовників двоє Куценко з кумом Федорейком

img
Ткаченко Наталя 11.01.2017 22:08
з України

Що воно дур.не говорить якби не був пяний то не відмовлявся проходити тест на алкогольне спяніння.Якщо людина не чує вини за собою то її пофіг  навіть якщо там буде 1+1 чи ТТБчи священиики стояли чи міліція чи поліція якщо скажуть перднути я пердну но щоб всі бачили що я не винна.Нехай знімають на телефон на камеру і навіть прямий ефір включать .Алканавти нещасні жоден алкоголік не визнає що він алкоголік роздули статтю.

img
Надкерничний Тарас 18.01.2017 19:25
з України

табацюру забула

img
Анонім 12.01.2017 09:38
з України

відмовився від тесту - автоматично визнали п"яним, так і має бути, вот якби  він тест пройшов, кров здав то міг би оскаржувати рішення, а так відмовився а потім "маляву" сує. а мєнтам треба оприлюднювати записи з нагрудних камер, приватне життя приватним життям але це публічна особа, якби простий житель був то давно б відео оприлюднили

img
Анонім 12.01.2017 09:43
з України

він якшо не хотів дихати в драгер то з поліцією треба було їхати в наркодиспансер а не самому своєвольнічати, плюсь штрафанути за "100 років" їзди під той знак, сам признався шо там їздить, а знак там давненько висить, видно чин не позволяє слідкувати за знаками, або ті знаки для простих смертних

img
Надкерничний Тарас 12.01.2017 18:44
з України

перепрошую але ти дибіл. він здав тест в наркодиспансері. читай уважно кульва твоя мать

img
Ткаченко Наталя 12.01.2017 19:55
з України

Протокол за відмову пройти тест а він пішов сам зробив на другий день як протверезів і за бабло звичайно.То добре є прийшов додому зробив собі гоголь- моголь пийшов до тями і поїхав здавати кров

img
Анонім 12.01.2017 20:58
з України

Читав уважно, на відміну від декого, по перше "медичний заклад" не обов'язково наркодиспансеру, а по друге малось на увазі проходження тесту разом з поліцією, бо йому видно ворожка нагадала в драгер не бути, а не на наступний день, чи через кілька годин, хто зна чию там кров провіряли, може ще аналіз ДНК робити?

img
Анонім 12.01.2017 23:40
з України

не перепрошую але ти підер, і та жирна тварюка була буха в гамно, і поліцаї гандони вигороджують ту жирну тварюку

img
Надкерничний Тарас 13.01.2017 09:46
з України

гомосексуаліт тут тільки один...

img
Walter White 13.01.2017 10:05
з України

хаха замовили каже) .. алкоголь напевно клізмою заливали)

img
Walter White 13.01.2017 10:06
з України

хаха замовили каже ))) .. а алкоголь напевне клізмою заливали

img
Місько Кузик 13.01.2017 13:40
з України

дайте номер того дохтєра,шо підтвердив тверезість,чи то сімейний лікар для жителів тернопільського, тьху, олімпу?

img
Місько Кузик 13.01.2017 13:40
з України

дайте номер того дохтєра,шо підтвердив тверезість,чи то сімейний лікар для жителів тернопільського, тьху, олімпу?

img
Букин Петр 20.01.2017 20:30
з України

ЛАТРІОТ і брехливий. Якщо не пив то чому на місці відмовився від обстеження? Стидно, що такі обіймають керівні крісла. Ганьба йому і Раді, яку він очолює.

img
Ще 6

Найчастіше коментують

У домівках тернополян з кранів тече освячена вода
...

Андрій Денисов

Подуріли вже зовсім!

У Петрикові на Святвечір породистий собака напав на жінку та покусав її
...

Natalya Miheeva

Сьогодні на стадіоні  біля 21  школи вигулювали 3  псів бійцівських порід ,  без намордників.

Де ж та поліція?  Хай зроблять рейди по стадіонах та спортмайданчиках біля шкіл. ТАм постійно  вигулють собак, і зазвичай без намордників, а часом і без повідків.

Яким через п'ять років бачать Тернопіль мешканці міста
...

Jura Jurges

За пять років патріоти зроблять бетон з міста ....

Водохреща на "моржатнику" в Топільче (ФОТОРЕПОРТАЖ)
...

Юра Юра

за то частина helix прийшла з браслетом на нозі ! напевно гріхи відмити  хоче!(:joy:)(:joy:)(:joy:)(:joy:)(:smile:)(:smile:)(:smile:)

Найчастіше читають

Помер Маестро Ізидор Доскоч (оновлене)
3 дні тому
2

19 січня після тривалої хвороби перестало битися серце музиканта, диригента і педагога, засновника і беззмінного керівника дитячої хорової школи "Зоринка", заслуженого працівника освіти України Ізидора Доскоча.

 

Як тернополяни купаються на Водохреща (ОНОВЛЕНО)
3 дні тому
3

19 січня християни святкують Хрещення Господнє, під час якого освячують воду та купаються у водоймах, щоб отримати Божу благодать на весь наступний рік. "20 хвилин" зробила підбірку постів із "Фейсбука", як занурювались у свячену воду відомі тернополяни.

Більше тисячі тернополян прощались з Ізидорем Доскочем
2 дні тому

Провести в останню путь керівника дитячої хорової школи "Зоринка" Ізидора Доскоча прийшли його учні, співробітники, друзі та рідні люди. Похорон відбувся у пʼятницю, 20 січня. 

Водохреща на "моржатнику" в Топільче (ФОТОРЕПОРТАЖ)
3 дні тому
6

На "моржатник" до "Нептуна" у парк Топільче 19 січня тернополяни йшли сімʼями.

У Петрикові на Святвечір породистий собака напав на жінку та покусав її
2 дні тому
9

Нещасний випадок стався із жителькою села Петриків перед Водохрещем. Породистий пес "Кане-корсо" накинувся на жінку та покусав її за руки.

Читайте також

#22PushupChallenge: тернопільські патрульні долучились до флешмобу
2 дні тому
1
Управління патрульної поліції Тернополя отримали естафету і долучились до флешмобу  #22PushupChallenge. Читати далі
Постанову щодо «п’янки» Овчарука вже скасовано?
2 дні тому
5
Активістам повідомили, що постанову за ст. 130 Кодексу про адмінправопорушення, яку склали на голову облради,... Читати далі
Від снігу чиститимуть Тернопіль дві фірми
18 січня 2017
3
На відміну від попередників – ТОВ «Тернопількомуналсервіс» - фірми мають і техніку, і... Читати далі
Після трагедії у Петрикові поліція займеться собаками та їхніми власниками
17 січня 2017
26
Близько 1 200 людей, за даними санепідемстанції, покусали тварини на Тернопільщині у 2016 році. Контроль... Читати далі
На Східному знайшли три предмети, схожі на патрони
16 січня 2017
Знайшли їх біля сміттєвих баків на вул. Лесі Українки, 11 у суботу, 11 січня, близько 11.50.  Читати далі
У маршрутці №18 помер чоловік
16 січня 2017
1
61-річний чоловік помер в маршрутці № 18 на зупинці "Цукровий завод" на вул. Микулинецькій у... Читати далі
Поліція запрошує на роботу оперуповноважених. Пропонують 10 тис. грн...
16 січня 2017
Вакансії оперуповноваженого пропонує поліція Тернопільщини. Прийом анкет триває з 16 до 26 січня.   Читати далі
Віктор Шумада про міськраду,‭ ‬кар’єру та сім’ю
14 січня 2017
Секретар міськради позитивно оцінює перший рік роботи новообраної міської ради.‭ ‬Сьогоднішній депутатський... Читати далі
У поліції збільшили зарплати, та людей все одно не вистачає
11 січня 2017
Підсумки 2016 року підбили у Головному управлінні Національної поліції в Тернопільській області.   Читати далі
Батьки викликали патрульних о 4-ї ночі, оскільки зникла 16-річна донька
10 січня 2017
2
"Донька вийшла з дому о 17-й годині і досі не повернулася", – такий виклик отримали полісмени... Читати далі

Від Читачів

Дивитись всі >

БЛОГИ

Всі блоги >

Відеогалерея

RIA

Чи купаєтеся на Водохреща в крижаній воді?
 • - так
 • - ні
 • - цього року скупаюся вперше
Голосувати
Чи купаєтеся на Водохреща в крижаній воді?
- так
10.34%
 
- ні
86.21%
 
- цього року скупаюся вперше
3.45%
 
Всього голосів: 29

Розсилка новин

Розслідування

Землю біля літака отримала прокуратура. Там хочуть багатоповерхівку

Землю біля літака отримала прокуратура. Там хочуть багатоповерхівку
Для початку будови бракує будівельних дозволів, але земля уже передана в постійне користування під житлову й громадську забудову. Ділянка, як вважають...

«За 25 років Господь тричі давав нам можливість збудувати нормальну державу» — Микола Лазарович

«За 25 років Господь тричі давав нам можливість збудувати нормальну державу» — Микола Лазарович
Єдине, чого не вистачає для подолання корупції, — це бажання керівництва держави, переконує професор Микола Лазарович. Історія, за його словами,...

Власники заперечували, що самі реконструювали «шпаківні» у будинки

Власники заперечували, що самі реконструювали «шпаківні» у будинки
Неодноразово виїжджали із перевіркою, фіксували порушення на території Касперівського заказника та передавали матеріали у правоохороні органи, запевняють...

Фірташ і наближені поселились в “Росинці”

Фірташ і наближені поселились в “Росинці”
Поселенці у заказнику — чиновники, бізнесмени, політики, наближені до влади у свій час люди. Усі вони володіють будинками, однак не мають права на...

Інфографіка

ТОП-5 виконаних та невиконаних обіцянок Порошенка на 2016 рік (інфографіка)

ТОП-5 виконаних та невиконаних обіцянок Порошенка на 2016 рік (інфографіка)
Аналітики визначили топові обіцянки президента на рік, що минає, та розподілили їх на три категорії: виконані, у процесі та невиконані.  

Ми у соц. мережах