Вірус "Петя" у Тернополі атакував "Нову пошту", "Укрпошту", банки та інші установи

Вірус "Петя" у Тернополі атакував "Нову пошту", "Укрпошту", банки та інші установи
  • Вірус-вимагач "Петя" атакував Україну у вівторок, 27 червня. 
  • Через хакерську атаку не працюють банки, онлайн платежі, сервіси, банкомати, сервери компаній.
  • Найбільш обережними повинні бути користувачі операційної системи Windows

Хакери атакували "Укрпошту, "Нову пошту та "Укртелеком", "Ощадбанк", сервери міських рад, держустанов та підприємств. Офіційний сайт "Укрпошти" не працює. На сторінці "Нової пошти" у Facebook повідомили, що тимчасово не обслуговують клієнтів.

Тернополяни повідомляють, що не працюють банкомати "ПриватБанку". Представники "ПриватБанку" офіційно повідомили, що банк під атаку хакерів не потрапив. 

Відео дня

- ПриватБанк, його електронні комплекси та цифровий банк "Приват24" не зафіксували жодних хакерських атак або спроб втручання в роботу систем, - повідомили в прес-службі банку. - Онлайн-моніторинг безпеки "ПриватБанку" за останню добу не зафіксував нових загроз або сплеску активності з боку потенційних хакерів. 

У тернопільській міській раді інформацію про атаку вірусу і не спростували, і не підтвердили. Сайт працює. 

Як повідомляють тернополяни, АЗС у Тернополі теж не працюють.

У користувачів Windows, які стали жертвами атаки, вірус вимагає оплатити 300 доларів. У кіберполіції кажуть, що цього робити не варто.

Що потрібно робити

1. Мати резервну копію важливих даних;

2. Якщо нема копії таких даних — вимкнути комп’ютер до кінця дня;

3. Чекати на оновлення від Wіndows та антивірусів, які зроблять систему невразливою;

Чого не потрібно робити

1. Переходити по сторонніх посиланнях, які вам надійшли будь-куди;

2. Не відкривати невідомі файли, посилання, зображення, тощо;

3. Найімовірніше, вірус блокує доступ до файлів і не дає операційній системі завантажитися. Експерти настійно не рекомендують платити викуп і обіцяють опублікувати оновлену інформацію про загрозу.

Якщо ви заразились

1. Не вимикайте комп'ютер, переведіть в режим гібернації.

2. Відімкніть пристрій від мережі інтернет, поки не вийде оновлення антивірусів. Це може допомогти зберегти частину даних на носіях.

3. Зверніться до спеціалістів. 
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Діонісій
    хоч Приватбанк сказав, що іх це не заділо, але на банкоматах двох вчора в центрі писало, технічні проблеми, ну якось так, на двох писало, що грошей ніхт. а в магазинах не приймали картки до оплати, сьогодні теж зайшов в два магаза, в одному відмовились приймати картку, сказали, то там вірус Петя якийсь, а в другому, пояснили причину, але потім погодились. а причина проста, що на рахунок магазина, ну ФОП чи юрособи, мають прийти гроші, а їх за вчорашній день не має. от і перестраховуються.
  • Larisa Fertyuk
    Ніякі то не москалі..то наші пєтіні і йому прилеглі..відмивають під шумок..добре що є на кого зпихнути..
    Stels reply Larisa Fertyuk
    Куди не глянь - одні експерти широкого профілю...
  • Наталія
    Постріляти б тих хакерів
  • Anonymous
    Коли вже той захланний пєтя нажереться. Якого числа  ті вибори???
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Голова обласної ради скликає депутатів на сесію 21:03 Запрацювала підсвітка та ліхтарики: який вигляд має японський сад у гідропарку вночі photo_camera 20:00 Мікроавтобус збив 21-річну дівчину — постраждала в реанімації 19:00 Капітальний ремонт — на майже 10 мільйонів. Чи відкриють у Тернополі ветеранський простір Від читача 08:04 Що таке допомога по частковому безробіттю? 18:00 105 бригада ТрО шукає бійців: відкритий набір на службу 17:30 Дощі, грози і до 26 градусів тепла: яку погоду прогнозують у вихідні 17:00 Збитки на понад 2 мільйона: судитимуть посадовця через забруднення річки Іква 16:32 Чи перевіряли ліки, від яких осліпли в Чорткові, журналістам не кажуть 16:07 Оштрафували водія, який проїхав перехід на жовтий сигнал 15:44 На Кременеччині в ДТП загинув 19-річний мотоцикліст 15:12 Меморіальну таблицю військовому Івану Хоміву відкрили на Київській 14:40 Приховав майно на 23 мільйони? Судитимуть колишнього очільника податкової Тернопільщини 14:21 Шале для поколінь: надійний дім, який служитиме десятиліттями (новини компаній) 14:01 Його з любов’ю називали «Манюня»: помер працівник театру актора і ляльки 13:25 До 25 тисяч гривень на навчання: хто з абітурієнтів Тернопільщини може отримати грант 12:47 Видав себе за працівника банку й викрав 59 тисяч з картки: поліція Тернопільщини шукає шахрая 12:17 На одного новонародженого припадає майже троє померлих 11:46 Ревнощі та підпал суперниці у полі. У померлої сиротами залишилися двоє дітей 11:35 Військового з Підволочищини нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up