Партнер рубрики Події

Вишнівецький замок на Тернопільщині знову став власністю держави: суди тривали два роки

Вишнівецький замок на Тернопільщині знову став власністю держави: суди тривали два роки

Господарський суд Тернопільської області задовольнив позовні вимоги Національного заповідника «Замки Тернопілля» до вишнівецького підприємства «Шкіргалантерея» щодо повернення частини приміщень Вишнівецького палацо-паркового комплексу.

Про те, що Вишнівецький замок тепер знову у власності держави повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Господарський суд Тернопільської області задовольнив позовні вимоги Національного заповідника «Замки Тернопілля» до Вишнівецького державного виробничо-торговельного підприємства «Шкіргалантерея». Отже, Заповіднику мають повернути будівлю шкіргалантерейної фабрики. Адже вона є частиною пам’ятки національного значення Вишнівецького палацово-паркового комплексу та належить виключно державі й всім українцям. 

Відео дня

Підприємство незаконно зареєструвало право власності

Наразі майно закріплене на правах оперативного управління за Національним заповідником «Замки Тернопілля», що належить до сфери управління МКІП.

Підприємство «Шкіргалантерея» свідомо використовувало документи, які втратили чинність. Воно протиправно зареєструвало за собою право власності на частину приміщень Вишнівецького палацо-паркового комплексу для подальшого їх відчуження, оскільки перебуває на стадії ліквідації.

Два роки судів

Судова тяганина за цією справою тривала два роки. Завдяки копіткій роботі, зокрема зі збирання доказів та доведення у судовому процесі належності спірного майна до комплексу пам’ятки національного значення, представникам Національного заповідника та МКІП вдалося відновити порушене право держави та захистити українську спадщину.

Довідка
Вишнівецький палац — це архітектурна пам’ятка 18 століття загальнодержавного значення у смт Вишнівець Збаразького району Тернопільської області.

Нагадаємо, раніше журналісти  «20 хвилин» розповідали як за донат можна отримати вишиту сорочку Степана Бандери від волонтерів з Тернопільщини

Читайте також:

У спекотну погоду світло можуть вимикати частіше: Укренерго

Долар та євро знову зросли до історичного максимуму: курси валют на 28 травня

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Igor Predko

    Палац від замку можете відрізнити?
  • Channel

    Хіба дерев'яний має пакування для переїзду замку? 🤔

    Марі reply Channel

    Шо? 😕

keyboard_arrow_up