У спекотну погоду світло можуть вимикати частіше: Укренерго

Українська енергосистема дуже залежить від погодних умов, тому у спекотні місяці графіки відключень світла можуть бути жорсткішими
Про це повідомила пресслужба Укренерго.
З 22 березня по 8 травня РФ розбила майже всі великі ТЕС, тому вони не здатні генерувати вдосталь електроенергії для покриття потреб споживачів. Схожа ситуація з ГЕС: частину потужностей виведено з ладу російськими ударами. Ті, що залишились, працювали на межі можливостей завдяки паводку. Зараз водопілля йде на спад і скоро закінчиться.
Також зараз почалась ремонтна кампанія на атомних електростанціях, щоб підготувати їх до зими. Імпорту електроенергії теж недостатньо.
— Через це вперше в історії української енергосистеми диспетчери мають настільки сильно покладатись на роботу сонячних електростанцій, —зазначили в Укренерго.
Усе через кондиціонери?
При цьому СЕС станом на 2022 рік складали лише 5% від загального обсягу генерації в Україні. Зараз цей відсоток значно вищий, але на ефективність роботи сонячних електростанцій дуже впливає погода. Хмарність суттєво знижує генерацію.
— Крім цього, важливим погодним фактором є дощ. Дощові хмари зводять генерацію сонячної панелі нанівець, — додали у компанії.
Сильна спека також негативно впливає на роботу сонячних панелей. За надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим, ніж зараз.
— А споживання буде вищим, адже люди вмикатимуть кондиціонери та вентилятори. Тому в спекотні місяці графіки відключень можуть бути жорсткішими, — наголосили в Укренерго.
Там додали, що « у найближчій перспективі до графіків відключень доведеться звикнути».
Закликають економити
Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання.
- Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00).
- Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.
Раніше журналісти «20 хвилин» розповідали про прилади, які споживають найбільше електроенергії у вашому домі.
Як заощаджувати
Для того щоб економити гроші на витратах за електроенергію – можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.
Наразі багатозонним обліком електроенергії користуються понад 31 000 жителів Тернопільщини, з них двозонним – 30 964. Вони економлять на щомісячних витратах за комунальні послуги. Адже при двозонному обліку нічний тариф на 50% менший порівняно з денним. При тризонному обліку нічна енергія може бути 2,5 рази дешевшою за денну.
– Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час, – розповідає заступник комерційного директора «Тернопільобленерго» Андрій Курило.
Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:
- з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
- з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.
Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:
- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
- повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).
Як саме перейти на багатозонний тариф та що для цього потрібно – читайте у нашому матеріалі за посиланням.
Читайте також:
Графіки погодинних відключень світла в Тернополі та області на 27 травня — 2 червня
«Генератори, свічки вже маємо»: тернополяни розповіли, як готуються до можливих блекаутів
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Наша держава "турбується" про свій народ.