- Ми - мешканці будинків на Миру, які розташовані поруч із цим котлованом, боремося з цією рейдерською забудовою, - каже мешканець одного із будинків Ярослав Шевченко. - Раніше там була людська стоянка. Її незаконно забрали в громади, навіть не порадившись. Зараз всі авто паркують в кілька рядів біля будинків. Навіть був такий випадок, що я через ці паркування в сусіда в'їхав. Бампер загнув, бо не побачив авто, вони в чотири ряди стоять. Позбавили нас парковки, а тепер ще хочуть забрати сквер.
Як пояснює чоловік, раніше межі будівництва були іншими, потім паркан трохи пересунули далі у сквер. Люди переконані, що на цьому забудовник не зупиниться і захопить ще частину скверу, який є громадським місцем.
- В нас є документ, де написано, що дерева, які тут ростуть, - цінні і недоторкані, - продовжує пан Шевченко. - І, якщо б якесь дерево зачепили, то ми відразу можемо викликати слідчо-оперативну групу. Тут сріблясті ялини. Вони хочуть це різати. Ще почали на дерева виливати кислоту, щоб корінь висох і дерево можна було зрізати. На стовбурах видно, що вже якоюсь кислотою покололи. Це не смола ялини. Вона коричнева, а ця сіра. Я подав заяву в прокуратуру і має бути висновок. Цікаво, що вони вирішили.
Крім того, як помітили жителі, поки на обгородженій території риють котлован, біля дороги потріскав асфальт на тротуарі.
- Якби не дерева, які там ростуть, то все б вже обвалилося, - каже чоловік. - А тут ж люди ходять, з дітьми, з колясками. Це ж небезпечно. Воно в любий час може в той котлован провалитися, а його глибоким риють. Бо там запланована підземна парковка. І ще там колектор для стічних вод. Ми були на прийомі в Надала, а він б'є себе в груди, що не зрубають жодного дерева. Після зустрічі ми приїхали назад, а в сквері геодезисти міряли територію, дерева збиралися різати. Ми не дали їх зрізати, бо то громадське, тут діти гуляють.
У міськраді кажуть, що відділ технагляду проведе перевірку щодо знищення тротуару. Якщо такий факт підтвердиться, то недоліки з тротуаром усуне забудівник.
А щодо меж забудови та зрізання дерев - таку інформацію надають через інформаційний запит. Як тільки отримаємо відповідь - опублікуємо.
Нагадаємо, 2 січня на місці парковки, що на вул. Миру, відновили будівельні роботи. Почали рити котлован. Люди знову вийшли на акцію протесту. Обурені тим, що до них не дослухаються. І журяться, що будівництво відновили під час святкувань Нового року, ймовірно, тому що протест і сама кількість протестувальників буде мінімальною. Так і сталось. У серпні міськрада прийняла рішення змінити цільове призначення земельної ділянки на вул. Миру. Мешканці написали звернення до міської влади, де вимагали призупинити рішення міськради, провести громадські слухання. Написали й дві петиції. Підписались під зверненням 915 тернополян. Місцева влада відреагувала. Проте люди називають це відпискою, а не вирішенням їхньої проблеми.
А в кінці січня частину скверу обгородили і підрили дерева.
Слідкуйте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 45 від 6 листопада 2024
Читати номер
СвоБІДА
Оксана