Все місто завмерло: тернополяни долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання

Все місто завмерло: тернополяни долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання
  • Цього року вперше День захисників та захисниць українці відзначають 1 жовтня.
  • Напередодні свята анонсували масштабну хвилина мовчання на згадку про всіх загиблих воїнів.  І закликали кожного українця долучитися до неї.

За кілька хвилин до 09.00 працівники поліції перекрили рух транспорту на вулиці Руській від Тернопільського центрального універмагу до Церкви Різдва Христового.

На хвилину місто завмерло, а разом з ним і автівки, громадський транспорт, велосипедисти та пішоходи.

Відео дня

Тернополяни схиляють голови перед українськими захисниками, які загинули через напад ворожої росії. Вони згадують тих, хто міг би ще жити, якби росія не почала цю війну. 

Тернополяни прийшли з портретами загиблих захисників, квітами та українськими прапорами. Традиційно після хвилини мовчання лунав Державний Гімн України. 

Варто зазначити, що у Чернівцях таку хвилину мовчання почали проводити менш як за місяць після початку повномасштабного вторгнення — 17 березня. Відтоді щоранку рух на Центральній площі зупиняється, щоб місто могло вшанувати полеглих захисників та захисниць.

Історія про хвилину мовчання

Хвилину мовчання, як прояв шани і скорботи, ще століття тому запропонував австралійський журналіст після закінчення Першої світової війни.

До 2022 року в Міністерстві оборони України була традиція – щодня бити у дзвін і називати кожне прізвище загиблого. Та з початком повномасштабного вторгнення цей ритуал призупинили і хвилина мовчання є щодня о 09.00.

День захисників і захисниць України – нерозривний із церковним святом Покрови. Тепер це 1 жовтня. Козаки шанували захист Божої матері.

Для християн хвилина мовчання – це та ж сама тиха молитва, так в Україні завжди вшановували померлих. У вільній для віросповідань Україні у будь-якій релігії є свої традиції пошани героїв. Але ця загальнонаціональна хвилина мовчання була спільною для всіх людей.

Нагадаємо, загальнонаціональну хвилину мовчання напередодні 1 жовтня анонсував Президент України Володимир Зеленський. Він закликав всіх українців відкласти власні справи, роботу і згадати про загиблих захисників та захисниць України. 

Читайте також:

Замість фото загиблого бійця вчепили світлину живого підприємця! Як у міськраді пояснюють свою помилку?

Президенте, врятуйте тата з полону! 10-річний Марк з Маріуполя просить допомоги у Володимира Зеленського

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up