Як на Тернопільщині маланкують: дивіться яскраві фото з різних сіл та містечок

Як на Тернопільщині маланкують: дивіться яскраві фото з різних сіл та містечок
  • Старий Новий рік деякі села святкують справжнім карнавалом, до якого готуються задовго до свят. Стародавній обряд із «переберією» та обрядом «водити козу», за давнім повір'ям, відганяє злих духів.
  • Тож у селах Чортківщини, Заліщанщини та Борщівщини  14 січня маланкують неабияк. 

Щороку на Маланку з гучним розмахом гуляють у Синькові Заліщицького району, Горошовій та Усті Борщівського району. Це свято має чимало цікавих традицій, бо ж стародавній обряд із "переберією" та обрядом "водити козу" за давнім повір'ям відганяє злих духів. Тому маланкують у цих селах з розмахом. 

Як маланкували у Синькові кілька років тому, читайте у репортажі "Маланка на березі Дністра: "козу водили" 17-річний Петро та 74-річна пані Марія"

Маланка на Чортківщині

— Маланка цього року була дуже цікавою, людям дуже сподобалось. Для переберії ми обрали традиційні ролі: маланка дід лікар, поліція, смерть, жид, чорт, цигани. Вирішили в соцмережах зробити пряму трансляцію, аби десятки людей могли бачити нашу традицію онлайн, — каже учасник дійства у селі Винятинці на Заліщанщині Павло Мандзюк. 

Відео дня

 

У Винятинцях маланкують кожного року.

— У нашому селі це свято чи не найулюбленіше. Маланкують у нас в ніч з 13 на 14 січня, —  каже  Павло Мандзюк. — Поглянути на дійство сходиться багато людей. Перевдягаються лише хлопці, а потім ідуть до незаміжніх дівчат цілими парадами. 

А так маланкували в селі Шманьківці, що на Чортківщині

Відео, на якому маланкарі з села Бедриківці приїхали до селян з Зеленого Гаю, в соцмережах опублікував Андрій Поліщук. 

Маланка у селі Дібще на Тернопіллі, 13 січня 2022 р.

Фото: Оксана Голубовська

На зображенні може бути: 8 людей та люди стоятьДіляться спогадами про традицію

Фото, яке ви побачите нижче, опублікував історик Ігор Крочак.

— На день преподобної Меланії (Маланка, Василів вечір) перед Щедрим вечором, смт Заводське Чортківський район Тернопільщини 1992 рік. На цей раз я грав роль козака. Разом зі мною є і мої однокласники, друзі та односельці, весело було. Натхненником і організатором була Тетяна Лукачик. Можливо, у друзів залишились ще якісь фото, з народних та релігійних обрядів за той період, поділіться електронним варіантом. Щиро вітаю усіх Меланій, а твкож привітаю Василів, Василин та Васильовичів, бо у мене серед Бойових побратимів, Родини та Друзів їх чималенько, — написав він. 

На зображенні може бути: 10 людей, люди стоять, люди грають на музичних інструментах та на відкритому повітрі

 Зі спогадами про Маланку, яка відбулась п`ять років тому допис опублікували і мешканці  с.Панівці 2007 рік.

Водять козу і щедрують 

Найбільші дійства або переберії, як їх ще називають, у цей день відбуваються на Буковині. Тут влаштовують цілі паради, а конструкції за розмірами навіть б'ють усі рекорди. 

Незважаючи на карантин, свято вирішили проводити. Отож людей зібралось чимало.

Цього року на фестиваль у с. Красноїльськ Чернівецької області на Маланку з`їхались сотні людей. 

Так Маланкували в селі Михайлівка 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up