Це повинні знати і водії, пішоходи. Тернополян вчили, як надавати першу допомогу при ДТП

Це повинні знати і водії,  пішоходи. Тернополян вчили, як надавати першу допомогу при ДТП

Як надати допомогу при кровотечах, переломах та опіках. Як правильно переносити постраждалого з автомобіля, щоб надати першу допомогу при ДТП, - це все вивчали на практичному інтенсивному курсі "Домедична допомога при ДТП" у Тернополі 22 вересня.

 

Учасниками курсу стали водії, пасажири, пішоходи та велосипедисти з різних міст України. Усі вони вчилися як діяти, надаючи першу допомогу при ДТП.

- Щорічно в Україні до трьох тисяч людей гинуть в ДТП, але близько 30% цих смертей можна було б уникнути, якби учасники дорожнього руху уміли надавати домедичну допомогу чи навіть елементарно вчасно викликали швидку, - розповідає інструктор навчального центру Денис Кошарський, який проводив тренінг.  - Дуже мало людей розуміє, що коли вони стали очевидцями ДТП, то потрібно негайно діяти, бо в твоїх руках життя іншої людини. Я навчаю людей базовому алгоритму надання допомоги, а курс адаптований під потреби усіх людей.

Пані Наталія приїхала на цей курс з Хмельницького. Жінка вважає, що вона як водій та пішохід повинна вміти надавати допомогу при ДТП.

  - Для мене цей курс дуже корисний, бо ти не знаєш, як повернеться твоє життя, а вміти правильно діяти у критичних ситуаціях - це важливо, - каже жінка. 

 

Отже, надаючи першу допомогу, необхідно діяти за правилами:

- Негайно визначити характер і джерело травми. Найбільш часті травми у випадку ДТП - поєднання пошкоджень черепа, нижніх кінцівок і грудної клітки.

- Витягнути потерпілого з автомобіля або винести з кювету, оглянути його, звільнити від одягу, розстебнувши, розірвавши і розрізавши його.  Але потрібно врахувати, що в ряді випадків будь-яке транспортування потерпілого протипоказане, оскільки може бути небезпечним для життя. При цьому треба володіти навичками вилучення постраждалого з автомобіля, щоб не вмілими діями не заподіяти шкоду.

- Надати першу допомогу відповідно до виявлених травмами. Перенести потерпілого в безпечне місце, укрити від холоду, спеки чи дощу.

- Викликати швидку.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:02 «Без вас ми не впоралися б». Мама 17-річного Назара дякує всім, хто допоміг врятувати сина 18:01 Ірина Король знову стала директоркою Тернопільського навчально-реабілітаційного центру 17:15 Міська рада програла суд за землю на Бандери play_circle_filled 16:46 Підтвердили загибель Героя з Теребовлі Михайла Волочастого. Місто зустріне кортеж «На щиті» Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 16:10 Рада відправила Свириденко у відставку. Будуть зміни серед міністрів 15:40 Приміщення продали, а що буде з автостанцією — не придумали. Продовження історії в Монастириськах 15:02 У Бережанах затримали львів'ян на отриманні грошей за незаконну відправку чоловіка в Угорщину 14:37 Понад 96 тисяч дітей на Тернопільщині безкоштовно харчуватимуться у школах 14:12 Із під'їзду багатоповерхівки в Тернополі вкрали велосипед: затримали 29-річну жінку 13:36 Грози накриють Тернопільщину 15 липня, а далі повернеться спека 13:05 Рада продовжила воєнний стан та мобілізацію в Україні 12:35 На Тернопільщині затримали заступника начальника ТЦК за підозрою у вимаганні 35 тисяч гривень хабаря 12:00 Митрополит Епіфаній приїде на Тернопільщину та очолить службу на Всеукраїнській прощі родин загиблих Героїв 11:20 На даху Тернопільської обласної лікарні встановили 163 сонячні панелі для безперебійного енергоживлення 10:46 На кордоні затримали жінку з Тернопільщини, яка їхала на авто, вкраденому в Британії 10:10 У Бучачі 17-річний мотоцикліст врізався в бус 09:37 Вночі ворог бив балістикою по Києву: пошкоджена школа-інтернат, спалахнули пожежі photo_camera 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Сергія Голубенка та Володимира Каплуна 08:00 Долар і євро різко додали в ціні: новий курс НБУ на 14 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up