Як оформити спадщину, коли немає документа про родинні зв’язки

Як оформити спадщину, коли немає документа про родинні зв’язки
  • Оформити спадщину після смерті бабусі онучці виявилось проблематичним. Хоча мама жінки готова відмовитись на її користь.
  • Умисне для оформлення спадщини люди з-за кордону приїхали до Тернополя на кілька днів. Тепер, виявилось, їм доведеться суттєво продовжити відпустку.

- Понад півроку тому померла моя бабуся, - розповіла тернополянка Оксана Сумчак, яка зараз проживає за кордоном. – Братів-сестер я не маю. Мама, - донька бабусі, готова від всього відмовитись на мою користь. Я взяла короткотривалу відпустку та приїхала до Тернополя, аби оформити спадщину – двокімнатну квартиру неподалік Центру міста.

Треба довести родинні зв’язки

Жінки, узявши потрібні документи, звернулись до нотаріуса. Однак виявилось, - аби оформити спадщину, мама пані Оксани має довести родинні зв’язки з бабусею. Для цього треба пред’явити своє свідоцтво про народження.

- А свідоцтво вже давно загубилось – під час котрогось переїзду з квартири на квартиру, - пояснила пані Оксана. – У Тернополі дублікат взяти неможливо, адже мама народилась в Сибіру. Зараз це територія ворожої держави. Окрім того, навіть надсилаючи запити, на відповідь чекати доведеться дуже довго. А часу у нас немає.

Жінки звернулись до юриста. Він пояснив, що потрібно подавати або запит в місцевий РАЦС, аби вони звертались до установ Сибіру та видавали документ, або до суду. Ця інстанція нібито може видати довідку, що поновити свідоцтво про народження нереально, пояснила пані Оксана.

- Звернення до суду теж забере чимало часу, якого в нас фактично немає, - скаржиться жінка. – Ми пропонували вже як доказ родинних зв’язків і довідку про склад сім’ї, і свідоцтво про шлюб батьків (покійних бабусі з дідусем – прим. авт.). Однак ці документи, кажуть, не доводять родинних зв’язків. Замкнене коло?

Жінка просить поради, як чимшвидше можна оформити спадщину за вищеописаних умов? Або чи є якийсь інший варіант доведення родинних зв’язків, аніж запити в Росію та судові процеси?

Питання читачки ми адресували до головного управління юстиції в Тернопільській області.

Народженим в іншій державі за свідоцтвом –
до РАЦСу

Все частіше до відділів Державної реєстрації актів цивільного стану (далі – ДРАЦС – прим. авт.) області звертаються чимало громадян з питанням отримання різних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану як відносно себе, так і своїх рідних. Йдеться про повторні свідоцтва, довідки з ближнього зарубіжжя, каже заступник начальника головного територіального управління юстиції в області Ольга Дяченко.     
- Відповідно до ст. 59 Конституції України, кожен громадянин має право на  правову допомогу. Це стосується і отримання повторних документів з інших держав, - каже Ольга Дяченко. - Ця допомога надається відділами ДРАЦС Головного територіального управління юстиції в області на підставі двосторонніх та багатосторонніх договорів, укладених Україною з іншими державами.

Для отримання документа про народження з компетентних органів Російської Федерації, громадянам необхідно звернутись до відділів ДРАЦС області з паспортом та документами, підтверджуючими право на його отримання, зазначила Ольга Дяченко.

Довідка

За більш детальною консультацією можна звертатися до каб. №123 (праве крило) вул. Грушевського,8 у Тернополі. Або за тел.: (0352) 52-34-06

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:01 Тернопіль отримав бейбі-бокси від благодійників: хто зможе отримати play_circle_filled photo_camera 11:01 На фронті загинув заступник командира танкового батальйону, родом з Тернопільщини 10:02 Корисно і для здоров'я, і для фігури: легкі салати з буряком photo_camera 09:05 Зеленський подякував тернопільським артилеристам за влучність play_circle_filled Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 08:00 Сьогодні, 25 березня: День служби безпеки України 21:01 Мало виповнитися 34: світлій пам'яті тернопільського кордівця Віктора Мельниченка, який загинув у Бахмуті play_circle_filled photo_camera 20:21 Тарифи на електроенергію з 1 квітня не підвищать – рішення Уряду 20:00 Проти прапорів на трусах і горілці. Як тернополяни ставляться до патріотичної символіки на товарах? 19:00 Піти на «Дизель Шоу», постояти на цвяхах і помалювати піском: куди піти у Тернополі 25-26 березня? 18:00 У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою: що вже зробили 17:30 Замінюють труби на проспекті Злуки (ФОТО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 17:03 Скільки коштує насіння для розсади та де дешевше купувати – у магазинах чи на ринку. Ми перевірили photo_camera 16:30 Обленерго оновило Графік погодинних вимкнень електрики на Тернопільщині з 27 березня по 2 квітня 16:00 У Тернополі продають червонокнижну черемшу: скільки просять за пучечок і які штрафи загрожують 15:31 Ремонт доріг у Тернополі – після перемоги наші герої-воїни повинні повернутись в оновлені міста (ПРЕССЛУЖБИ) 15:00 У Тернополі змінили графік подачі гарячої води на 25 та 26 березня 14:37 Захисники з Терноноля можуть отримати індивідуальні аптечки 14:03 Дорогу не ремонтували ще з радянських часів, а їхати можна лише зі швидкістю пішохода 13:18 Нове обладнання допоможе рятувати онкохворих діток Тернопільщини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up