Як парі без штампу у паспорті довести, що вона є сім’єю

Як парі без штампу у паспорті довести, що вона є сім’єю
  • — Ми з чоловіком живемо разом вже більше семи років, але досі не узаконили своїх стосунків. Однак всюди, як доказ того, що ми одна сім’я, вимагають штамп у паспорті або довідку з РАЦСу. Порадьте, будь ласка, чи можна у рамках закону довести, що ми є однією сім’єю.
  • На це питання відповідає міністр юстиції України Павло Петренко.

 

— Із прийняттям чинного Сімейного кодексу було закріплено рівні права чоловіка та жінки, які проживають у незареєстрованому шлюбі, зокрема на придбане майно в період цього шлюбу, а у Цивільному кодексі – право на спадщину, - пояснює він. - Відповідно до чинного законодавства, називатися сім’єю можуть люди, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, а також мають взаємні права та обов’язки.

Встановлення факту проживання однієї сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу може бути здійснене судом у порядку окремого провадження, продовжує міністр. При цьому, згідно з роз’ясненнями Верховного суду України, суд має право розглядати такі справи за таких умов:

спільне проживання чоловіка та жінки однією сім’єю впродовж не менше п’яти років;
метою встановлення факту є розподіл спільно набутого майна чи успадкування за законом.

Відео дня

Заяву про встановлення факту проживання однією сім’єю подають до суду першої інстанції за місцем проживання. Судовий збір для цієї категорії справ становить 20% від розміру мінімальної зарплати.

До заяви про встановлення факту проживання однієї сім'єю додають документи та докази того, що між заявником та іншою особою є фактичні шлюбні стосунки.

Доказами, які підтверджують наявність такого факту, можуть бути свідоцтва про народження дітей, де вписано обох батьків, довідки з місця проживання, слова свідків, виписки з господарських домових книг про реєстрацію чи вселення, заяви, анкети, квитанції, заповіти, ділове та особисте листування, з яких випливає, що «подружжя» вважає себе чоловіком та дружиною.

З іншого боку, доказами, які свідчать про спільне ведення господарства, можуть стати спільна сплата рахунків, оформлення кредитів, докази про спільне придбання як рухомого, так і нерухомого майна (чеки, квитанції, свідоцтва про право власності), довідки житлових організацій, сільських рад про спільне проживання та ведення господарства.

У рішенні суду зазначають відомості про встановлений судом факт проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Оскільки цей процес вимагає чіткого розуміння всіх деталей ситуації, закликаю вас звернутися до одного з центрів чи бюро правової допомоги, де наші спеціалісти більш докладно з’ясують вашу ситуацію. Дізнатися, де розташований найближчий пункт допомоги, можна на сайті Мін’юсту або за телефоном гарячої лінії – 0-800-213-103.

— Від себе особисто хочу порадити парам, які проживають разом достатньо часу і відчувають себе повноцінною сім’єю, все ж узаконити свої стосунки, — каже Павло Петренко. — Тим більше, що нині цей процес не вимагає значних затрат часу та нервів, адже ми запустили сайт онлайн-послуг у сфері РАЦС за адресою: http://dracs.minjust.gov.ua/. Тут ви можете подати заявку на «розпис»,  обравши місце і час церемонії. Окрім того, у Києві, Львові, Одесі, Херсоні, Сєверодонецьку та Маріуполі діє наш пілотний проект «Шлюб за добу». Тож українці з усіх регіонів можуть одружитися у цих містах у день подачі заявки.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Piter Savka

    Показати домашнє відео як доказ, шо ви не просто живете разом, але ще й  проводите цікаво час. Більше ніяк не докажеш, треба мати папір.
  • Ткаченко Наталя

    Поматросіл і бросіл а чому не хоче розписатися бо то пердол.ка на халяву .Вийти замуж то створити собі такі проблеми яких без цього б не було.Який хлоп  не хоче зварено випрано прибрано і сек.єш аж попердуєш
  • David Starr

    Хіба така проблема розписатись? Пройде ще пару років і чоловік тебе поміняє без лишнього гемору.
  • Діонісій

    як каже мій сусід - життя без шлюбу і без Рагсу - то є блядство.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 30-річному чоловіку вдруге пересадили серце 21:03 Відвідував комбайновий завод та Зарваницю: дивіться, як на Тернопільщину приїжджав Леонід Кравчук play_circle_filled 20:00 Біля «Вуличної академії» працює техніка: буде парковка і доріжки, а де спортивні об’єкти? 19:01 Обід чи сніданок у шкільній їдальні за 50 грн. Які страви пропонують учням – перевірили «20 хвилин» photo_camera Від читача 14:44 Будзінський Богдан: шлях від студента до майстер-сержанта 33-го штурмового полку 18:00 У тернополянки вкрали планшет в камері схову торгового центру 17:05 Ветерани можуть отримати допомогу на заняття спортом: як це зробити 16:30 Синоптики попереджають про ожеледицю на дорогах. Погода на 17-19 січня 16:00 На Тернопільщині під час ремонту авто загинув чоловік 15:20 Взимку туалет не потрібен? Перевірили громадські вбиральні: частина із них зачинені photo_camera 14:45 Укрпошта прокоментувала втрату документів тернопільського медуніверситету 14:05 Обмежили паркування на Опільського 13:34 ФК «Нива» 15 років орендуватиме Центральний стадіон 13:00 У парку Сопільче облаштовують терапевтичний сад у японському стилі photo_camera 12:19 За 8 тисяч доларів чоловік з Тернопільщини намагався незаконно виїхати до Молдови play_circle_filled 11:45 Побив до смерті за малину: до 8 років ув’язнення засуджено мешканця Почаєва 10:45 Витік на газопроводі в Тернополі. На яких вулицях може не бути палива? 10:29 На Микулинецькій горів шиномонтаж photo_camera 10:01 На Чортківщині відкрили меморіальну дошку Захиснику Олександру Профатилу 09:35 Вихованець тернопільського футболу підписав контракт з бельгійським клубом
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up