Вікізустріч із тернопільським вікіпедистом Мар`яном Довгаником відбулася у суботу, 18 лютого.
- Вікіпедія будується на волонтерській основі, - розповідає Мар`ян Довганик. - Я колись захотів стати частиною цієї величезної енциклопедії.
Вікіпедист за весь час створив 34867 статей, загальна кількість редагувань в усіх проектах - 170 499, в укрвікі - 138 517.
Найбільше Довганик пишається своїм вікіпроектом «Тернопільщина». Він багато працював над створенням і наповненням статей про Тернопільську область.
Вікіпедист розповів про всі нюанси роботи у Вікіпедії.
Дуже часто можливість будь-кому дописувати статті є небезпечною (коли ми говоримо про тролінг з боку російського агресора). Проте, з іншого боку, саме через таку можливість Вікіпедія може похвалитися своєю популярністю і затребуваністю.
- Над статтями працюють компетентні люди, - пояснює Довганик. - Вся інформація повинна мати першоджерело, повинна бути достовірною.
Дуже часто між адмінами Вікіпедії відбуваються дискусії, щодо значимості тієї чи іншої публікації. Кожен із них наводить свої аргументи на користь чи проти матеріалу.
Найбільш проблемними статтями у Вікіпедії є статті про людину. Навколо таких статей найчастіше точаться дискусії. Адже ми не знаємо напевне, що ці "кандидати наук" чесно здобули своє звання.
- Піар-менеджери одного із наших тернопільських бізнезменів, що має великий торговий центр, намагалися чотири рази створити про нього статтю, - розповідає організатор вікізустрічі Микола Василечко. - Проте він для Вікіпедії є незначимим, адже таких бізнесменів в Україні тисячі. Тому статті ці вилучалася адміністраторами.
Є дуже багато, скажімо, російських "тролів", які намагаються статті про українських діячів якось спотворити. Інформаційна війна просочилася і у Вікі-простір. Такий тролінг одразу визначається адмінами, і вони блокують цих користувачів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер