Як тролінг карається у Вікіпедії?

Як тролінг карається у Вікіпедії?

Вікізустріч із тернопільським вікіпедистом Мар`яном Довгаником відбулася у суботу, 18 лютого.

- Вікіпедія будується на волонтерській основі, - розповідає Мар`ян Довганик. - Я колись захотів стати частиною цієї величезної енциклопедії. 

Вікіпедист за весь час створив 34867 статей, загальна кількість редагувань в усіх проектах - 170 499, в укрвікі - 138 517. 

Найбільше Довганик пишається своїм вікіпроектом «Тернопільщина». Він багато працював над створенням і наповненням статей про Тернопільську область.

Вікіпедист розповів про всі нюанси роботи у Вікіпедії. 

Дуже часто можливість будь-кому дописувати статті є небезпечною (коли ми говоримо про тролінг з боку російського агресора). Проте, з іншого боку, саме через таку можливість Вікіпедія може похвалитися своєю популярністю і затребуваністю. 

- Над статтями працюють компетентні люди, - пояснює Довганик. - Вся інформація повинна мати першоджерело, повинна бути достовірною.

Дуже часто між адмінами Вікіпедії відбуваються дискусії, щодо значимості тієї чи іншої публікації. Кожен із них наводить свої аргументи на користь чи проти матеріалу. 

Найбільш проблемними статтями у Вікіпедії є статті про людину. Навколо таких статей найчастіше точаться дискусії. Адже ми не знаємо напевне, що ці "кандидати наук" чесно здобули своє звання.

- Піар-менеджери одного із наших тернопільських бізнезменів, що має великий торговий центр, намагалися чотири рази створити про нього статтю, - розповідає організатор вікізустрічі Микола Василечко. -  Проте він для Вікіпедії є незначимим, адже таких бізнесменів в Україні тисячі. Тому статті ці вилучалася адміністраторами. 

Є дуже багато, скажімо, російських "тролів", які намагаються статті про українських діячів якось спотворити. Інформаційна війна просочилася і у Вікі-простір. Такий тролінг одразу визначається адмінами, і вони блокують цих користувачів.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Юні тернопільські спортсмени вибороли нагороди на Чемпіонаті України з фристайлу photo_camera 21:30 У Раді обговорюють можливість надсилати повістки через месенджери 21:00 Аж мурахи по тілу! Студентка з Нігерії співає українською та збирає мільйони переглядів 20:30 У центрі Чорткова з будинку демонтують радянські зірки Від читача 14:50 Питання-відповідь. Чи потрібно пред’являти військовий квиток під час реєстрації особи як безробітної? 20:00 Чому командир гармати з Тернопільщини не буде розповідати доньці про війну 19:30 100-річчя відзначила жителька села Бариш, що на Бучачині 19:00 Дев'ятиповерхівка виросте на вході у парк «Здоров'я». Ми дізналися, чи законно photo_camera 18:15 Перестало битися серце тернопільського краєзнавця, журналіста та письменника Михайла Ониськіва 17:55 В Україні планують повернути довоєнні податки та перевірки бізнесу 17:08 Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив релігійну організацію «Почаївська лавра» play_circle_filled 16:33 59-річний чоловік вкрав самокат у парку «Сопільче» 16:00 Реставрують арку у центрі Тернополя. Що там намалюють? (ФОТО ДНЯ) photo_camera 15:45 Писанку висотою понад метр розпишуть на тернопільському фестивалі «Великодні мотиви» 15:13 Передчасно відійшла у вічність доцент ЗУНУ Олександра Марцінковська 14:09 Водій, якого дістали з салону машини у Копичинцях, потрапив до реанімації. Стали відомі обставини аварії 13:35 Захищаючи Україну, загинув молодий снайпер з Ланівців – Микола Юрчишин 13:05 Житель Тернопільщини незаконно «нарубав дров» на 270 тисяч гривень 13:05 Велике прибирання: У Тернополі стартувала загальноміська толока (пресслужби) 12:01 У Західноукраїнському університеті обиратимуть ректора. Чи балотуватиметься знову Андрій Крисоватий?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up