Як виглядала Архикатедра у 60-х

Як виглядала Архикатедра у 60-х

Фото Домініканський костелу в 60-тих роках - теперішнього Собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці у себе на сторінці у Facebook опублікував тернополянин Віктор Мадрі. 

Архикатедральний Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, що є центральним греко-католицьким храмом у місті – одна із візитівок Тернополя. 

Архикатедра - колишній Домініканський костел. Його  звели у 1749-1779 рр. (за іншими даними, завершили будівництво у 1778 р., а освятили храм - в 1779 р.) за проектом Авґуста Мощинського.  В 1820-1901 рр. костел належав єзуїтам, а в приміщеннях келій розташовувалась гімназія. В 1908-1910 рр. було реставровано купол, поновлено фрески і електрифіковано костел.

Храм сильно постраждав в квітні 1944 р. Відновили його у 1959 р., після чого в святині розмістився склад театральних декорацій. В 1978-1989 рр. в соборі містилась Тернопільська картинна галерея. До костелу примикають приміщення барокових двоповерхових келій (зараз Державний архів області). 

До слова, про реставрацію Катедри говорять вже кілька років, але зараз, як ми уже писали, справді з’явилась необхідність реставрувати собор. 

- Оновлений Архикатедральний собор матиме в собі оглядовий майданчик, - коментував журналістці "20 хвилин" о.Орест Павліський. - Змінять фасад, купол та вежі, які матимуть мідне покриття. Взагалі, згідно уже погодженого у Міністерстві культури паспорту фасадів, Катедра виглядатиме трохи по-іншому, зміниться навіть колір самого собору. 

Як зазначає о.Орест Павліський, у міськраді прийняли рішення профінансувати технічну документацію необхідну для початку реставраційних робіт. Проте кошти на проектно-кошторисну документацію та саму реставрацію собору ще не виділяли, чекають на затвердження проекту від Міністерства. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Долає 1 400 кілометрів, щоб зібрати гроші для ЗСУ: Тернопіль відвідав латвійський волонтер Айгарс Стоніс 19:04 «Не зобов’язані знати про форму»: що відповіли поліція і ТЦК про силове затримання на Чайковського 18:00 Мобільний донорський хаб «Теплокровні» приїде до Тернополя: де можна здати кров 17:20 Нові правила бронювання: у кого будуть перевірки та що треба зробити до 10 серпня Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 16:50 Семеро випускників Тернопільської Української гімназії отримали по 200 балів на НМТ 16:11 Підпалив банк після знайомства в Telegram: на Тернопільщині затримали 21-річного чоловіка 15:40 Робота Тернопіль: актуальні вакансії тижня (оновлено 1 липня) 15:20 У Чортківському ТЦК мобілізували чоловіка з цукровим діабетом, гіпертонією та ожирінням — омбудсман 14:30 За порушення правил паркування в Тернополі тепер штрафи приходитимуть в Дію 13:50 На Тернопільщині обговорили розміщення додаткових пунктів для зберігання тіл загиблих 13:14 Верховна Рада ухвалила Закон про заснування Українського національного пантеону 12:30 Вище історичного максимуму: третій день поспіль у Тернополі фіксують температурні рекорди 11:52 Алею зірок у Тернополі поповнять новими іменами: присвятять військовим бригадам 11:15 За стічні води в Збручі судитимуть директора підприємства 10:30 Четверо підлітків потрапили в аварію у Козлові: зіткнулись квадроцикл та мотоцикл 10:00 Перевізників штрафуватимуть за вимкнений кондиціонер у громадському транспорті 09:37 Західноукраїнський університет відзначив 60-у річницю з дня заснування 09:00 Підтвердили загибель Героя з Козівської громади Максима Пелиха (Михайла Пеляка) 08:00 Розшукали та оштрафували чоловіка, який вивіз сміття у Пронятині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up