Як зупинити курців у Тернополі

Як зупинити курців у Тернополі
Тернополяни скаржаться на курців у під’їздах, ліфтах, на зупинках громадського транспорту. Нагадаємо, це є порушенням, за яке штрафують

Палити у ліфтах, під’їздах, на дитмайданчиках, у транспорті та підземних переходах, кафе та ресторанах, готелях і на вокзалах вже давно заборонено законодавством і за це передбачені штрафи. Та чи дослухаються до цієї заборони тернополяни, чи карає їх поліція? Скарг на курців багато, та, схоже, найчастіше вони залишаються поза увагою правоохоронців.

Та й взагалі більшість вважають куріння не порушенням, а дрібницею і навіть не замислюються над тим, що шкодять ближнім, не кажучи вже про те, що руйнують власне здоров’я. До того ж курці вважають, що така заборона є порушенням їхніх прав. Мовляв, всюди палити заборонено, а де ж тоді дозволено?
Дим у коридорах держустанов

Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» діє ще з грудня 2012 року. Та люди ігнорують закон і штрафи. Адже погодьтесь: оштрафованих за паління у громадських місцях знайдеш небагато. Та чи є вони взагалі? Недопрацювання правоохоронних органів у цьому плані очевидні, залишається вірити, що нова поліція виправить ситуацію. Тим часом ті, хто не курить, змушені «насолоджуватися» запахом тютюнового диму на зупинках, а то й у транспорті, під’їздах тощо. 
- Що тут казати, пройдіться коридорами обладміністрації та облради, де часом тягне сигаретним димом, чи зайдіть там у туалет, - каже читачка «RIA плюс» пані Ольга. - Попри знак про те, що курити там заборонено, іноді можна задихнутися від їдкого запаху диму. І не соромно їм! Держслужбовці - і ті порушують. До речі, у приміщеннях держустанов закон курити забороняє. 

Палять у під’їздах та маршрутках
Найбільше тернополяни скаржаться на курців у під’їздах і на водіїв, які палять у транспорті.
- Мешканцям мого під’їзду треба провести лекцію про шкоду куріння та штрафи за це порушення, - каже тернополянин Василь Бойко. - Вийти у під’їзд просто неможливо, декілька людей псують повітря решті. Я вже не кажу про те, що у багатоповерхівках живуть багато маленьких діток. Чому ж вони мають дихати цією отрутою? 
Тернополянка Наталія Гаврилів скаржиться на водіїв, які нахабно палять у маршрутках. 

- Позбутися цієї шкідливої звички одразу не так просто. І тютюнозалежні люди просто змушені закурити, - каже жінка. - Деякі водії хоча б на вулицю виходять. А є такі, що палять просто у салоні маршрутки. Принаймні мені на таких щастить. Роблю водіям зауваження, але вони зазвичай грублять, а трапляється, що ще й пасажири, замість підтримати, дорікають, що я дратую водія і заважаю йому працювати. 
Нова поліція візьметься за курців

Заборона куріння є вимушеною мірою державної політики для підвищення якості життя населення. Відтак поліція повинна складати адмінпротоколи на порушників. Тож скаржитися на порушників можна на номер 102. Чи справді їх штрафують – питання інше.

- Впродовж останніх півроку, поки не було патрульної поліції, у Тернополі працювали групи швидкого реагування, які виїжджали на пограбування, крадіжки та інші злочини. Патрульних задіювали у масових заходах, концертах, - каже начальник сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Сергій Крета. - Проте до виконання обов’язків вже приступила нова поліція, яка більше звертатиме увагу на куріння у заборонених місцях і стягувати за таке штрафи. Щодоби у місті працюватимуть 15 патрульних машин. До речі, у нас на лінії 102 запрацював оновлений колл-центр, який має шість каналів. 

Проводять бесіди і роз’яснення 
Складати адмінпротоколи уповноважена і муніципальна поліція міста, згідно зі статтею 175-1 «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях». Проте механізм складання протоколу дещо ускладнений, пояснює начальник управління муніципальної поліції Ігор Максимів. Адже муніципалам потрібно провести документування за допомогою фото- та відеофіксації, для цього вони навіть мають відповідну техніку. А порушника на місці не завжди застанеш. Окрім того, потрібно встановити його особу. А подібні дії для муніципальної поліції - незаконні, таке може робити лише поліція. 

- Тож коли нам телефонують із такою проблемою, ми рекомендуємо звертатися в поліцію, - каже пан Максимів. - Є дільничий, який зможе підійти і задокументувати порушення. А ми даємо попередження, проводимо бесіди з тернополянами, надаємо роз’яснення про відповідальність за таке порушення. 

Водія виженуть з роботи 
Як вирішити проблему з водіями громадського транспорту, які палять на робочому місці, ми запитали у начальника міського управління транспорту Ігоря Мединського. Він каже, що така поведінка неприпустима і за подібне водій може позбутися роботи. 

- Треба написати нам скаргу, і такий водій більше не буде на роботі, - каже посадовець. - Я довго боровся з водіями-курцями, багатьох уже вигнали з роботи. 
Ігор Мединський каже, що тримає дисципліну серед водіїв щодо куріння. Тож якщо такі випадки і трапляються, вони поодинокі. Чиновник просить пасажирів, які стали свідками куріння водія у салоні маршрутки, повідомляти про це в управління транспорту за телефоном 52-15-14. Треба вказати номер маршрутки і дату. Таких водіїв будуть звільняти негайно, запевняє посадовець. 

Довідка
Штраф за куріння у недозволеному місці - від 51 до 170 грн.

Повторно - від 170 до 340 грн.

Де заборонено курити: 
1. у ліфтах і кабінках таксофонів
2. у приміщеннях і на території лікарень
3. у приміщеннях і на території шкіл та дитсадків
4. на дитячих майданчиках
5. у приміщеннях і на території спортивних та фізкультурно-оздоровчих споруд
6. у під’їздах житлових будинків
7. у підземних переходах
8. у громадському транспорті
9. у ресторанах, барах, кафе
10. у приміщеннях об’єктів культурного призначення
11. у приміщеннях держустанов 
12. на стаціонарно обладнаних зупинках транспорту
13. на підприємствах, в установах та організаціях 
14. у готелях, гуртожитках
15. в аеропортах і на вокзалах

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube. 

Коментарі (16)
 • Анонім

  сам курю... і вважаю, що ефективним методом було б дозволити нас лупашити... але не більше як до середньої тяжкості тілесних ушкоджень
 • Анонім

  Дуже вже любить наш галицький люд постійно з чимось боротися, а особливо,як хтось не такий,як він.Та розслабтесь трохи,полюбіть ближнього(до церкви ж ходите) і буде вам щастя.

  Анонім reply Анонім

  Чому всі одноголосно трублять, що Тернопіль - це Галичина? Це якийсь пережиток поділу по Збручу!

  Взагалі-то Західне Поділля. А от починаючи приблизно десь зі Зброва то уже дійсно Галичина.

  Навіть говорять тернополяни майже так як і в Хмельницькій і Вінницькій областях. Так, у самій Вінниці й Хмельницькому є по кількадесят тисяч російськомовних, але загалом і мова, і забобони, і ще багато чого - дуже подібне.
 • Анонім

  Всі біди у нас від курців,то вони,супостати,  заважають нам гідно крокувати до омріяної  європи.

  Анонім reply Анонім

  Вдарим брандспойтом по окурках!!! В напорі наша сила.

  Анонім reply Анонім

  Не смішно. Я б водіям маршруток, які палять на кінцевих зупинках в салоні автобуса, іноді з превеликим задоволенням запхала б в рот всі недопалки із найближчого смітника. Ну дістали!...

  Анонім reply Анонім

  шановна, ви ще не їздили маршруткою Львів-Шегині та Львів-Циків, де палять навіть під час руху.

  Анонім reply Анонім

  Записуйтеся в наш дружній загін, будемо разом "пхати".

  Анонім reply Анонім

  То все вони, капосні, державу руйнують і людей обкрадають!

  Василя Бойко вибрати старшим дружинником - буде лекції читати, п. Ольга - його заступник - буде ходити з червоною пов'язкою на руці і всім кивати пальчиком. Наталя Гаврилів - почесний пожежний (значок обов'язково треба видати) - буде цілими дня снувати місто громадським транспортом у пошуках несправедливості. З таким активом хоч у вогонь хоч у воду. А то, тільки чути: "путін, путін", а осередок зла - ось де - в нас під носом - курці!

  Треба почати збір коштів для закупівлі амуніції цим "безстрашним героям". Пропоную: пов'язка, свисток, наклейку "стопхам" для "пики" і сандалі (щоб свої не стоптували), роздрукувати агітацію (для видачі  поплічникам у поліклініках і ощадкасах). Заслуженим учасникам боротьби - грамоту у рамці (щоб повішали вдома на стіні і внуки могли водити друзів хвалитися), а також - фото на дошці пошани.

  А пройде трохи часу, ох і заживемо без курців, а про цих "героїв" будуть ходити легенди і діти у школі будуть вчити їхню біографію.

  п.с. Ледь не забув про гасло загону, пропонуйте варіанти і на розгляд у облраду.

  п.п.с. Боротись - то боротись, а не просто статі в газетах писати.

  Анонім reply Анонім

  Точно!!!
 • Діонісій

  треба боротись з курінням, з пияцтвом, з безкоштовними туалетами в дворах і під'їздах, з парковками неправильними, тільки от як ? закони є, що таке не можна робити.

  але закони тільки на папері писані,

  бачив пару тижнів тому біля зупинки одну відому в Тернополі особу, стояло собі і курило, когось очікувало, викинуло зпочатку папірець з кишені на тротуар, а потім недопалок теж туди само, ну недопалок правда ногою затушив :) смітник був за метрів 10 від нього.

  Василь Кадобний reply Діонісій

  Я бачу ,що тут одна бикота цією темою цікавиться.На нормальні коменти мінуси ставите.Ти собі кури де хочеш і скільки хочеш,але я від цього страждати неповинен!!!А смітити в громадських місцях нікому не позволено.Сміти собі вдома,хоч нас.и на стіл,і тішся!!!

  Анонім reply Василь Кадобний

  А хто говорить про "смітити"? А, якщо тобі заважає, що хтось палить, то - не страждай, відійди.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
23:50 Корону "Міс Тернопіль-2021" отримала Марта Резніченко. Кого ще нагородили? (ФОТО) play_circle_filled photo_camera stars 22:20 Дефіле у купальниках на конкурсі "Міс Тернопіль-2021" (ВІДЕО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera stars 20:02 На велосипеді-тандемі через всю Європу. Пара із Франції мандрує світом і завітала у Тернопіль photo_camera stars 19:11 Міс Тернопіль-2021: хто отримає звання найкрасивішої? Репортаж (НАЖИВО) photo_camera stars Від читача 15:06 Більше 6 тисяч жителів Тернопільщини цьогоріч змогли працевлаштуватися за сприяння служби зайнятості 18:05 Де у Тернополі не буде світла 15 червня (СПИСОК) 17:35 В Україні введуть міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером. Як ви до цього ставитеся? 17:03 Все почалось з гулянок та вечірок, а скінчилось потребою в амфетаміні: сповідь колишньої наркозалежної (ВІДЕО) play_circle_filled stars 16:35 Дівоча збірна Тернопільщини з першого місця вийшла у плей-оф Чемпіонату України photo_camera 16:01 На Корольова з вікна 7 поверху випав хлопчик. Що з дитиною? photo_camera 15:31 Особливому храму поблизу Тернополя виповнилося 160 років (ФОТО) photo_camera 15:01 На Заході України через дощі можливі підтоплення. Наскільки може піднятися вода в районі Заліщиків 14:28 На Оболоня авто наїхало на 13-річну дівчинку 14:02 Сцени зі справжнім серцем і танці у відвертих нарядах. Тернополяни на килимках дивилися незвичну виставу play_circle_filled photo_camera 13:33 Хотіла погладити: у парку Нацвідродження 9-річну дівчинку покусав прив'язаний собака 13:03 Які приміщення на Тернопільщині і за скільки можна взяти в оренду на аукціонах? Аналізуємо stars 12:29 На Тернопільщині скоротили кількість лікарень, які приймають хворих на COVID-19 11:44 Тіло другого юного рибалки Петра знайшли водолази на дні річки 11:20 Їхав 130 км/год, авто перекинулося кілька разів: судили водія з Тернопільщини, через якого постраждали люди 11:02 Як на Малашівському полігоні зі сміття роблять електроенергію. Репортаж «20 хвилин» (ФОТО) play_circle_filled photo_camera stars
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up