Які колядки ви знаєте та чи будете колядувати? (для обговорення)

Які колядки ви знаєте та чи будете колядувати? (для обговорення)

Колядки – невід’ємний атрибут Різдва. Тому ще з малого кожен із нас напередодні свят вчив ці віршики. Які з них вам подобаються найбільше та чи збираєтесь колядувати цього року, пишіть у коментарях.  

І не поспішайте казати, що колядки – для дітей. Звісно, для них це свято особливе, адже вони можуть «заколядувати» собі грошенят та отримати щось смачненьке від господарів. Утім, дорослі теж колядують, просто їм за це не платять – а частують за різдвяним столом.

У різних куточках України колядують по-різному: 7 січня, на Різдво, та 8 січня, яке в народі так і називають «Колядою». Насправді ж – колядувати в різних регіонах починають неодночасно: на Покутті це роблять уже на Святий вечір; на Слобожанщині та Гуцульщині – у перший день Різдва; на західному Поділлі – на другий день свят вранці.

Загалом же, незалежно від території проживання, є колядки, які знають всі українці. Нагадаємо їх.

Відео дня

Добрий вечір тобі, пане господарю (текст)

Цю колядку співають у всій Україні.

Слова:

Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

Застеляйте столи, та все килимами, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

Та кладіть калачі з ярої пшениці, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

Бо прийдуть до тебе три празники в гості, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

А той перший празник – Рождество Христове, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

А той другий празник – Святого Василя, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

А той третій празник – Святе Водохреща, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

Хай святкує з нами вся наша родина, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

Вся наша родина, славна Україна, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

Нова радість стала (текст)

Улюблена колядка дітей та дорослих, мелодію якої дуже легко запам’ятати.

Слова:

Нова радість стала, яка не бувала,

Над вертепом звізда ясна світлом засіяла.

Де Христос родився, з Діви воплотився,

Як чоловік пеленами убого оповився.

Пастушки з ягнятком перед тим дитятком

На колінця припадають, Царя-Бога вихваляють.

– Ой ти, Царю, Царю, небесний Владарю,

Даруй літа щасливії цього дому господарю.

Даруй господарю, даруй господині,

Даруй літа щасливії нашій славній Україні.

*Останній рядок кожного куплету повторюється двічі.

 

Напишіть текст своєї улюбленої колядки у коментарях. Щасливого Різдва!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • 99
    До патріота. А чи знаєш ти шо таке патріот?а чи знаєш ти шо таке Бог? А чи ти взагалі знаєш шо таке твоє життя? Одним словом ти є дурачок майбутнього. Дав би мені Бог зустріти тебе я дещо тобі пояснив.
  • 4
    Патріот , ти дурачок??? При чому тут 2019?Може у тебе і не колядують, але на заході України і не тільки, люди вшановують це свято ( колядки також співають)
  • Патріот
    Які колядки,2019 рік на дворі. Ви б ще дубинку взяли та мамонта пішли полювати,як пращури робили
    777 reply Патріот
    2020 на вулиці
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:50 Масована атака на Київ: кількість постраждалих зросла до 23 осіб 08:01 «На щиті» додому повертається захисник Руслан Цимбалістий 22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up