З тернополянами влада тепер консультуватиметься через спеціальний портал

З тернополянами влада тепер консультуватиметься через спеціальний портал

Свої пропозиції щодо певних питань у місті тернополяни та жителі сіл Тернопільської МТГ зможуть публікувати на спеціальному порталі Електронних консультацій та опитувань. Запрацював він 26 грудня. Рішення про запровадження е-консультацій прийняли на засіданні виконавчого комітету.

- Платформу електронні консультації розробив фонд "Східна Європа". Тернопіль одне з перших міст, яке прийняв відповідне положення, - пояснює прес-секретар Тернопільської міської ради Мар'яна Зварич. - Що ця платформа дає? Ми можемо запроваджувати електронні консультації у трьох формах. Можемо проводити серед тернополян електронні опитування на різні теми. Другий варіант - е-консультації з громадскістю. Ми подаватимемо пропозиції щодо вирішення певного питання, а люди зможуть їх коментувати. Третій варіант - електронне обговорення нормативно-правового акту.

Наприклад, за словами Мар'яни Зварич, зараз у міській раді розглядають правила дотримання домашніх тварин. Для того, щоб охопити думку якомога більше людей, проект розмістять на порталі. 

- А люди зможуть коментувати цей документ. Наприклад, виділити якийсь певний абзац і внести свої пропозиції, - пояснює пані Зварич. - Але для цього потрібно бути зареєстрованим членом територіальної громади і авторизуватися на порталі через ЕЦП, Bank ID або Mobile ID. Коментар попередньо проходить модерацію. 

Як пояснюють в міській раді, така платформа може стати альтернативою громадських слухань і значно доступнішою, оскільки не доведеться кудись йти, а свої пропозиції можна подавати онлайн. Також, такий портал називають ще одним інструментом прозорості та демократичності. Знайти платформу можна через сайт міської ради Тернополя. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Фрося
    смішно)
  • A
    Ця стаття без адреси самого порталу взагалі нічого не варта.
    Фрося reply A
    самого порталу ще нема, міська рада ще не дала, то яке посилання
    буде посилання, то думаю, опублікують
  • Marijka
    Вже є система електронних петицій, портал Відкрите місто, з яких користі майже нуль, бо міська влада на пропозиції і скарги розміщені там майже не реагує. То треба ще щось створювати? Щоб хтось на тому заробив?
  • олег
    пар
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:08 Команда з Кременеччини поїхала будувати фортифікації на Сході України 17:30 На Теребовлянщині розшукують 91-річного чоловіка: зник безвісти 17:03 Погрожували штрафом і змушували платити вдруге: конфлікт із контролерами у Тернополі 16:12 Тернополянин Олександр Чебанов — чемпіон Європи з джиу-джитсу Від читача 16:31 Тернопільська міська рада ухвалила нову редакцію Статуту громади 15:44 На Тарнавського горіла квартира: евакуювали мешканців play_circle_filled 15:20 Україна запускає eFood — цифрову систему контролю у сфері харчових продуктів 14:45 У Тернополі з 23 березня зростуть ціни на проїзд у маршрутках та тролейбусах 14:00 Куди піти, що побачити у Тернополі у вихідні 21-22 березня (оновлене) 13:30 Горіли автівки в Чорткові та на Збаражчині play_circle_filled 12:48 Помер Святійший Патріарх Філарет 12:30 «Резерв+» тимчасово призупинить роботу: що потрібно зробити завчасно 12:00 Забруднення земель на Зборівщині розслідує поліція 11:30 Ще дев’ятьом Героям посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:00 У пожежі на Тернопільщині загинула 48-річна жінка, ще одна постраждала 10:38 Смертельна пожежа у Тернополі: вогонь забрав життя 87-річної жінки 10:07 Пенсіонерам і вразливим категоріям автоматично нарахують по 1500 гривень у квітні 09:35 У Тернополі шукають працівників у парки 09:15 Тернопіль наприкінці весни 2026 року має отримати 17 нових українських тролейбусів (пресслужба Тернопільської міської ради) 09:00 На Харківщині загинув Герой з Гримайлівської громади Дмитро Петрук
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up