Засідання Тернопільського міського штабу для боротьби з коронавірусом розпочалось 2 квітня об 11.00.
Під час засідання обговорюють ситуацію з захворюванням з коронавірусом. І експерти кажуть: ситуація складніша, ніж прогнозували.
— Ми спостерігаємо різке збільшення кількості хворих, кількості госпіталізацій та летальних випадків. На сьогодні хворіє 9 945 людей. В тому числі в місті— 2 441. Нагадаю, що ще 3-4 тижні тому, ми мали 1800 осіб. Фактично, це збільшення в 3-4 рази. Це збільшення несе навантаження на систему охорони здоров`я. Як наслідок, бачимо збільшення кількості госпіталізацій та смертельних випадків. У зв`язку з тим, ми маємо працювати на випередження. Кабмін надає можливість місцевим органам влади посилювати карантинні обмеження Я б рекомендував обмежити соціальні контакти та звернути увагу на роботу закладів харчування. А саме обмежити їх функціонування до режимів роботи "на виніс" та функціонування на відкритих майданчиках, — сказав головний лікар-епідеміолог області Володимир Паничев.
Говорили також про обмеження в роботі супермаркетів та розважальних закладів.
— Єдиним інструментом, що може допомогти в ситуації — є обмежувальні заходи. Ми маємо обмежити число соціальних контактів. Зокрема я пропоную обмежити роботу закладів громадського харчування, дозволивши їм роботу "на виніс", а також обслуговування клаєнтів на відкритих майданчиках. Окрім того, хочу звернути увагу на організацію роботи супермаркетів. Рівень організації роботи там не відповідає вимогам умов карантину. Варто звернути увагу на кількість осіб, яка може перебувати одночасно в торговому залі. Це регулюється простим способом: виставляється така кількість візків, яка буде відповідати тій, кількості людей, які можуть зайти в приміщення. Всі решта клієнти очікують на вулиці. Зайти можна, тільки після того, як візок звільнився. Другий момент — це черги. Вони є наслідком того, що не всі каси працюють, а люди не дотримуються відстані. І персонал таких речей не бачить, — сказав Володимир Паничев.
Заяви пана Паничева підтримав начальник управління охорони здоров`я Василь Даньчак.
Міський голова Тернополя Сергій Надал наразі дав доручення зібрати інформацію щодо тих
— Я думаю, що ніхто з нас не прихильник того, щоб закривати будь-які підприємства, всі ми хочемо працювати повноцінно і не доходити до того рівня, який є у Львові, Чернівцях, Києві, Франківську. Але обмежувальні заходи ми мусимо ввести. Тому є рекомендація не припиняти роботу закладів громадського харчування, але рекомендувати їм виключно на виніс та в режимі літніх майданчиках, — сказав міський голова.
Оскільки роботу на літніх майданчиках погоджує спеціальна комісія, їй дали тиждень на опрацювання заяв на здійснення торгівлі на літніх майданчиках. А в режимі "на виніс" та літніх майданчиків заклади почнуть працювати з 12 квітня.
Також, як заявила начальниця управління освіти Ольга Похиляк, навчання у 5-11 класах буде в дистанційному режимі. Дошкільні заклади та початкова школа (1-4 класи) працюватимуть в звичному режимі.
— В закладах освіти зараз ситуація контрольована і стабільна. Зараз очно навчаються учні 1-4 класів. І з них лише 13 класів працюють дистанційно, хочу сказати, що це небагато, зазначила Ольга Похиляк. — Тому зараз ми рекомендуємо для учнів 1-4 класів залишити навчання в очному режимі, та продовжити дистанційне навчання для учнів 7-11 класів та закладів професійно-технічної освіти.
Також, відповідно до рішення штабу, лікарнях міста збільшуватимуть кількість ліжкомісць для лікування хворих з коронавірусом.
Читайте також:
За добу ковід забрав життя 16 жителів Тернопільщини, понад 700 людей інфікувалися
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер