Станом на 8 квітня, медзаклади області заповнені на понад 60%. Про це повідомили в управлінні охорони здоров`я Тернопільської ОДА. Але ситуація в різних районах кардинально відрізняється. І вже є заклади, де залишилось лише по кілька вільних місць. Тож нових хворих приймати не можуть.
— Якщо минулого місяця у нас в області хворіли шість тисяч хворих одночасно, то приблизно вісім. Раніше нам доводилось госпіталізувати орієнтовно 1200 людей за добу, то зараз та цифра перевищує 1400, — повідомила начальниця обласного управління охорони здоров'я Ольга Ярмоленко.
Заклади розгортають додаткові ліжка, а пацієнтів вже відправляють лікуватись в сусідні райцентри. Крім того, вісім закладів в області перевели в режим госпіталів, і вони приймають лише "ковідних" пацієнтів.
Ми поспілкувались з керівниками районних лікарень, у яких, станом на 5 квітня, було заповнено понад 100% ліжкомісць для хворих на коронавірус. Зараз ситуація дещо покращилась, і це лише тому, що розгорнули додаткові ліжка. Але це — максимум можливостей закладів, кажуть керівники.
Збаразька лікарня
— Зараз у нас заповненість лікарні 84%. Ми розгорнули п'ять додаткових ліжок, частину хворих виписали, — каже керівник медзакладу Григорій Чепіль. — 18 осіб у реанімаційному відділенні. З медперсоналом наразі проблем немає, а от із забезпечення киснем є проблеми. Є перебої в поставках через нестачу транспорту.
З 6 квітня в цьому закладі не приймають хворих з інших районів. А також розглядають можливість розміщення своїх пацієнтів в інших лікувальних закладах.
Теребовлянська лікарня
— Загалом у закладі є 147 ліжок. 50% з них ми віддали на лікування хворих на коронавірус. Лікарня забезпечена усім необхідним. У нас працює чотири групи медиків. Наразі справляємось, — сказав він.
Підволочиська лікарня
Станом на 8 квітня, у закладі залишилось п'ять вільних ліжок. Про це повідомив заступник директора з медичної роботи Степан Данилишин.
— Зараз у нас немає пацієнтів з інших районів. Вистачає своїх хворих. Ми розгорнули максимальну кількість ліжок. Можливості розгорнути додаткові немає, — сказав він. — Також маємо деякі проблеми з доставкою кисню. Не вистачає транспорту.
Тернопільська районна лікарня
— Станом на ранок 8 квітня, у закладі перебувають 65 хворих. Всього в лікарні 73 ліжка відведено на лікування хворих з коронавірусом. Кисень є, концентраторами забезпечені. Є вкрай важкі пацієнти. Ситуацію можна розцінювати як критичну. Ми розглядали можливість розгортання додаткових ліжок. Якщо буде необхідність — будемо розгортати додаткові ліжка. Поставки кисню обмежені, але перебоїв не було, — каже керівник медзакладу Ігор Войтович.
В управлінні охорони здоров`я Тернопільської ОДА кажуть, що ситуацію контролюють, адже кожен районний заклад "віддав" лише 50% ліжок під лікування хворих на коронавірус.
— До прикладу, у Теребовлі тих 50% місць три дні тому були заповнені. Але щодня ми змінюємо маршрутизацію. Моніторимо, де є вільні ліжка із киснем та госпіталізуємо людей туди. І тут є два варіанти: або розгорнути повністю всі ліжка і перевести лікарню в режим госпіталю, або, якщо ми бачимо, що поряд є лікувальні заклади, де місць більше, зокрема, це Скалат та Підволочиськ, ми змінили маршрутизацію та хворих, тому госпіталізували в ці заклади. Таким чином в них завантаженість досягає 80%. Бачимо, що ситуація змінюється. У цьому закладі розгорнули додатково 20 місць, — говорить начальниця управління Ольга Ярмоленко.
Тим часом у Підволочиській районній лікарні кажуть, що наразі не готові приймати пацієнтів з інших районів, адже із своїми хворими впоратись важко.
У Збаразькій районній лікарні хворих з інших районів приймали до 6 квітня, а коли ситуація ускладнилась, пацієнтів відправляють вже з цього району в сусідні. Про це, як було зазначено вище, повідомив керівник медзакладу.
В області станом на сьогодні розгорнули 2479 ліжок для хворих на коронавірус. І це понад 50% від всіх ліжок, які є в лікарнях. Зараз там перебуває 1448 пацієнтів.
— 80% із цих ліжок повинні бути забезпечені киснем. У нас забезпечення становить 87,9%.Станом на 8 квітня, епідситуація в лікарнях області є складною та напруженою. Це при тому, що лікарі та персонал медичних закладів, лабораторного центру й так працюють в умовах з підвищеним ризиком. Кількість хворих коронавірусною хворобою і кількість госпіталізацій у «ковідні» медзаклади не зменшується. Вільні місця є, але ми підходимо до критичного рівня, — підсумовує пані Ярмоленко.
Ольга Ярмоленко закликала всіх дотримуватись карантинних норм та не порушувати обмежень. Чого чекати далі, медики прогнозувати не беруться. Єдиний вихід — це розгортати додаткові ліжка та домовлятись з лікарнями-сусідами.
Від редакції. Ми залишаємо цей матеріал у відкритому доступі, аби більша аудиторія читачів дізналася про ситуацію. Якщо у вас виникли проблеми із госпіталізацією у медзаклади чи отриманням кваліфікованої допомоги, напишіть про це у коментарях.
Ви також можете підтримати розвиток незалежної журналістики, оформивши підписку на наша сайт.
Здоров'я вам та вашим рідним! Бережіть себе!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 23 від 7 червня 2023
Читати номер
Nadia Faulkner
Petro Lapin reply Nadia Faulkner
Юра Захаров
Юра Захаров reply Юра Захаров
Viktor Castro reply Юра Захаров