"Заманюють" подарунками і збирають дані про дітей

"Заманюють" подарунками і збирають дані про дітей
  • Мережею гуляє досить сумнівна пропозиція отримати подарунок від незнайомців. Для цього потрібно надіслати їм листа, де потрібно вказати персональні дані дитини.
  • Правоохоронці застерігають: такі схеми схожі на фінансові піраміди.

“Надсилаєш один подарунок - отримуєш багато-багато” - під таким гаслом вже не вперше напередодні новорічно-різдвяних свят у соцмережах шириться флеш-моб із обміну подарунками для незнайомих дітей.

 У рамках флеш-мобу батьками пропонують надіслати подарунок незнайомцям, а у відповідь отримати навіть кілька пакунків для свого малюка. При цьому потрібно обов’язково вказати домашню адресу, своє прізвище та вік дитини.

Треба вказати домашню адресу

- Зробіть подарунок одній дитині, а ваша дитина у відповідь отримає поштою багато-багато подарунків від різний людей, - йдеться у тексті, опублікованому у соцмережі “Фейсбук” на одній із місцевих сторінок м.Бучач Тернопільської області. - Як це працює: ви купуєте і посилаєте по виданій Вам адресі тільки один подарунок, а Ваша дитина або Ви самі після цього отримуєте багато-багато подарунків.

Відео дня

Автор повідомлення на сторінці - Слава Петрук. Журналістка "20 хвилин" запитали в неї, чи не страшно було надсилати особисті дані незнайомцям.   

- Ми отримали свій подарунок. Нам прислали олівці та одяг, - розповідає пані Петрук. - Одна моя знайома теж отримувала одяг від незнайомців. Я дізналась про флеш-моб  від знайомої. Тому нічого писати не страшно було.

Участь в акції брала і Крістіна Гулкан. Жінка каже, що про флеш-моб дізналась на одній із сторінок де спілкуються молоді мами.

- Дівчина, яка мені запропонувала брати участь, вже мала близько ста коментарів під постом. - розповідає пані Гулкан. - Я буду надсилати подарунок десь 10 грудня. Щоб ближче до Миколая. Сама ще не отримала. Хоча не дуже велика кількість людей і відгукнулася. Я не боюся писати свої особисті дані, бо зараз вони і так всюди. Ну і що зроблять? На роботі, новій пошті в банку. І ще багато всяких інстанцій. Навіть сам телефон вказує наші геодані. Тому мені не страшно.

“Можна зробити подарунок дитині, що справді цього потребує”

Думки матусь з цього приводу розділились. Ми запитали у тернопільських мам що думають вони про флеш-моб.

- Особисто я участі не брала, але вчора прочитала один дуже гарний коментар з цього приводу, з яким погоджуюся на всі 100%: краще допомогти подарунком для тої дитинки, яка дійсно його дуже потребує, - з дитячого будинку чи сиротинця! Або взяти участь в акції Миколай про тебе не забуде, що проводять у церквах Тернополя, - пише Уляна Бурдяк.

Погоджується із такою думкою і Оля Палилик:

- Добре якщо ви купите комусь подарунок і на тому ваші витрати і втрати закінчать, - пише жінка. -  Але мало того, що вам нічого не пришлють, ще й збирають всі ваші особисті дані , а особливо про ваших дітей (дати, вік) чим це все може закінчитись потім - невідомо. Купіть коробку печива , занесіть в дитячий будинок, там діти будуть щасливі. А Ваші діти уже щасливі, бо у них є Ви!

Нагадує “фінансові піраміди”

Журналісти “20 хвилин” надіслали скрін із повідомленням про обмін подарунками начальнику відділу ювенальної превенції ГУНП в Тернопільській області Петру Тиховичу.

- Я вважаю, що такі дії можуть бути небезпечні. Це нагадує “безкоштовний сир в мишоловці”, якісь фінансові піраміди, - говорить пан Тихович. - Зауважте, що коли ви пишете свою адресу - то даєте пряму інформацію зовсім незрозумілій людині. Я не думаю, що доцільно є розповсюджувати таку інформацію.  

Правоохоронець розповідає, не виключено, що страшні ігри “Синій кит”, “Момо” та інші, які доводили дітей до суїцидів були побудовані саме на даних, які люди необдумало висвітлювали у соцмережах.  

- От як вони людей примушували робити такі кроки? Вони ставали начебто друзями. При тому володіли всією особистою інформацією. Бачили батьків, дім та знали деякі дані. Закінчувалось це все страшно, - каже пан Тихович. - Я раджу бути обережними як дітям так і їх батькам,

Петро Тихович наголошує, що завжди можна зробити добро для дітей із притулків та будинків маляти.

Погоджується із думкою експерта і методист із позашкільної освіти Раїса Краєва.

- При всій своїй прихильності  до флеш-мобів та інших сучасних соцактивностей вважаю, що на часі обережність батьків та дітей, хай навіть надмірна, - говорить пані Краєва. -Бездумне розповсюдження інформації в світі вже і так призвело до багатьох небажаних, та навіть кримінальних моментів.Бережіть своїх дітей, свою сім'ю, а також власне здоров'я. Не втрачайте пильності, і особливо напередодні та під час свят.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ольга Сидорук
    людська жадібність не має меж.Навіть якщо на кону стоїть безпека власної дитини і сімї.
  • ігор
    ти шле один - тобі кілька, а де вони мають взятись? із повітря?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:03 До 2,5 млн гривень: скільки коштує купити гараж у Тернополі photo_camera 19:30 Випускниця з Білобожницької громади отримає премію за високий бал на НМТ 19:01 На Східному 22-річного чоловіка вдарили ножем у груди та живіт. Що сказав суд? 18:54 8 років та 2 місяці позбавлення волі: Ігоря Гайдука взяли під варту в залі суду Від читача 11:55 ❓За які допоміжні засоби надається компенсація для облаштування робочого місця особи з інвалідністю? 18:10 Юна тернополянка перемогла на міжнародному конкурсі з web-дизайну 17:45 «На щиті» повертаються Герої з Тернопільщини Олександр Товарніцький та Богдан Смоляк 17:31 На Петриківському кільці масштабна ДТП. Рух ускладнений (ОНОВЛЕНО) 17:01 Дітей з Копичинців, які отруїлися грибами, повертають матері 16:20 Студентки тернопільського училища отримали спеціальну премію «Skill star» 15:15 У Тернополі 11 липня ремонтують дороги і двори — де виникають затори 15:04 Прийдіть на ярмарок — долучіться до збору на Mavik 14:20 На Мазепи відремонтували тротуар: який вигляд має тепер? photo_camera 13:40 Бучацька громада зустріла звільненого з полону Михайла Барана photo_camera 13:00 Два водії хотіли відкупитися від поліції за «п'яну» їзду 12:10 Будинок адвоката 1912 року в Микулинцях досі не має охоронного договору — відкрили провадження 11:35 Майже 100 тисяч гривень викрали шахраї з картки тернополянина — у чому полагає схема 11:00 В аварії на Будного постраждав пішохід 10:35 У Тернополі відкрили меморіальну дошку загиблим на війні медикам 10:05 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 12-13 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up