Тернополян просять нести живі квіти на могили замість штучних вінків

Тернополян просять нести живі квіти на могили замість штучних вінків
  • Поминальні, або ж задушні дні, тривають з 1 до 8 листопада. У ці дні моляться за душі померлих родичів і друзів.
  • Тернополян просять не нести штучні квіти та вінки на могили, оскільки вони шкодять екології. 

- Тернополяни уже почали підготовку до 1 листопада - дня вшанування пам'яті померлих, - кажуть в управлінні ЖКГ. - Люди прибирають могили померлих родичів і залишають чимало сміття. 

Як розповіла головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Оксана Ілліч, за минулий тиждень представники СКП “Ритуальна служба” вивезли десятки вантажівок відходів із міських кладовищ. Практично усе сміття - старі штучні квіти чи вінки з штучних квітів.

 - Люди впродовж останніх днів прибирають на могилах, замінюють старі вінки на нові, - каже Оксана Ілліч. - Пластикових відходів дуже багато, тож просимо тернополян прислухатися до рекомендації Бюро УГКЦ з питань екології, яке закликає українців відмовитися від традиції нести на могили родичів штучні квіти. Адже вони шкодять оточуючому середовищу.

Як каже прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Олег Харишин, заклик церкви не приносити штучні квіти та вінки пов'язаний з загостренням екологічної ситуації у всьому світі.

- Відповідні оголошення з проханням не приносити штучних квітів розвішували у кожному селі біля кладовищ,  - каже отець Олег Харишин.  - Ці квіти чи вінки з часом  втрачають зовнішній вигляд і люди їх спалюють. В нас належним чином утилізації пластику немає і через це забруднюється навколишнє середовище. Як приклад, паління сміття на Микулинецькому кладовищі, у якому були такі пластмасові квіти. Таким чином ми отруюємо самі себе.

Використовувати штучні квіти на кладовищах почали через їхню парктичність, каже отець. Але краще на могили нести свіжі квіти, які символізують життя.

- Коли ми несемо живі квіти чи садимо деревце біля могили, то це не лише гарна прикраса, а й символ життя, - додає отець. 

Крім того, штучні квіти небезпечні, адже можуть легко загорітись від свічок, які запалюють на могилах. І, якщо, ви все-таки несете штучні квіти на кладовище, то дбайте про безпечну відстань між лампадкою та вінком.

До слова, в багатьох європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище, там приносять тільки живі квіти і віночки з живих квітів.

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (8)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:05 «Це не тільки про розваги, а й про свідоме pet-батьківство»: у Тернополі вперше проходить масштабний фестиваль для тварин PetVille photo_camera 16:02 Тернополяни започаткували традицію молитви у дворах в пам'ять про Героїв 15:00 Від ранку ворог обстрілює Київщину: масштабні пожежі, атака на підприємства та жертви 14:06 На смерть збив велосипедиста і втік з місця ДТП: як покарав суд водія Від читача 11:29 Поліцейські викрили власника медіаресурсу та пов’язаному з ним Telegram-каналі впродовж кількох років систематично поширювали негативні та дискредитаційні матеріали щодо керівника одного з підприємств і його бізнесу. 13:00 У День пам'яті на Пантеоні Героїв Микулинецького кладовища молились за полеглих захисників photo_camera 11:55 Забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» стартував у Тернополі play_circle_filled photo_camera 11:03 Обміління Дністра: що відбувається на річці й у чому небезпека 10:00 Смачніші за м’ясні: готуємо відбивні з кабачків у паніровці та у клярі 09:00 У Монастириськах відкрили Алею Надії для родин зниклих безвісти та полонених Героїв photo_camera 22:00 Розігруємо чотири квитки на концерт JAMALA у Тернополі 21:00 Нацбанк вводить в обіг дві пам’ятні монети номіналом 10 гривень 20:05 Горять дачі на Тарнавського: на вулицях дим 20:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 29-30 серпня 19:00 У центрі Тернополя 29 серпня обмежать рух транспорту через забіг «Шаную воїнів» 18:20 На Тернопільщині оголосили штормове попередження через сильний вітер 17:40 «Понад усе мріяла співати»: на Вічну Ватру відійшла тернопільська пластунка, юначка Тереза Подоляк
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up