Збираєтесь кататись на лижах – пострибайте на батуті

Збираєтесь кататись на лижах – пострибайте на батуті

Із переломами, порваним сухожиллям кінцівок, вивихами та забоями повертаються недосвідчені лижники із гірськолижних курортів. Аби цього уникнути, початківцям варто знати деякі правила, радять фахівці

Тернопільські лижники вчилися кататися по-різному. Кажуть, перш ніж добре триматися на лижних трасах, довелося і добряче попадати. Тернополянка Наталія катається на лижах вже близько восьми сезонів. Зараз дівчина їздить досить впевнено, хоча на складних схилах є ще певний страх. Втім, навички в катанні покращуються з кожним разом, переконується вона.

Найкращим варіантом для початківців є допомога інструктора, вважає тернополянка. Хоча сама вчилися нестандартно.

- Я їздила не на гірках для початківців, а на складніших, - каже вона. - На мою думку, саме це і сприяло тому, що я швидше навчилася усьому. Загалом лижний відпочинок для мене - це просто сплеск адреналіну. Відчуття, коли спускаєшся донизу по схилу просто неймовірні!

Відео дня

Не панікуйте

Лижний інструктор Ігор Кравець радить лижникам-початківцям готуватися до катання заздалегідь.

- Для цього дуже корисно певний період часу стрибати на батуті, - каже він. - Тоді організм легко адаптується до катання. Адже в такий момент все тіло стрибає, рухаючись то вліво, то вправо, а це дуже виснажує. До того ж, впавши 2-3 рази, людина більше з'їхати не зможе, адже відчуватиме біль в спині. Тренування на батуті загартують організм і допоможуть цього уникнути.

Та й взагалі у разі небезпечних моментів тренер радить не розгубитися.

Приміром, у польоті під час падіння треба не панікувати, а думати, як правильно приземлитися.

- Не раджу різко гальмувати, а дозволити собі покотитися далі, - каже пан Кравець. - А падати потрібно, схрестивши руки, це допоможе уникнути їх травм. А ще подбайте про наколінники та захисні засоби для ліктів. Тоді удари під час падіння не будуть такими болючими.

До слова, лижі теж потрібно вибирати правильно, додає інструктор. Вони мають бути завдовжки від землі до вашого підборіддя. Адже що довші лижі, то важче вписуватися у повороти. А початківцям дуже важко маневрувати. Вони їдуть, поки їх не зупинить дерево чи сітка. Тому крутих схилів краще уникати.

Підберіть одяг

Катання на лижах – травматичний вид відпочинку, тому про безпеку забувати не варто навіть досвідченим лижникам, а першачкам тим більше, наголошує досвідчений лижник, інструктор туристичної команди TURE Володимир Горон.

- Тому, хто ще ніколи не катався на гірських лижах, найкраще взяти інструктора, аби він допоміг опанувати ази, - каже він. - Або попросити допомоги в досвідчених знайомих.

Слід пам’ятати, що на трасах гірськолижних курортів можливі зіткнення, тому потрібно уникати гірок, де велике скупчення людей, продовжує пан Горон.

- Якщо бракує досвіду, не ставте собі високих амбіцій, а починайте з найпростіших гірок, - каже він.

Важливим є і підбір одягу для катання на лижах.

 - Вбрання має бути комфортним і не стримувати рухи, - каже інструктор. - Також потрібно мати з собою запасні рукавиці, гірськолижні окуляри, захисний шолом.

До слова, тернополяни їздять кататися на гірськолижні курорти Карпат та Закарпаття, дехто обирає Закопане у Польщі або австрійські Альпи. Можна не їхати далеко – є можливість покататися і в Тернополі – у гірськолижному комплексі Savich Park. Тут можна взяти на прокат одяг та спорядження. Всі ціни на сайті https://savich-park.te.ua/.

Популярні гірськолижні курорти України

Буковель

Найбільший і найдорожчий гірськолижний курорт України. Він розташувався між трьома високими горами — Буковель, Довга і Чорна Клювання. Сезон в Буковелі триває з листопада по квітень. Снігові гармати та вирівнювачі траси дозволяють кататись навіть весною, коли тане сніг.

Драгобрат

Найбільш високогірний гірськолижний курорт українських Карпат. Через особливе розташування сніг там лежить від листопада до середини травня. Курорт розташований біля гори Стіг біля хвойного лісу. Драгобрат відомий своїми краєвидами та природою гір, тому вважається найкрасивішим гірськолижним карпатським курортом. Він не зовсім підходить новачкам, адже більшість трас для більш досвідчених лижників

Славське

Одна із найпопулярніших точок для відпочинку в Карпатах через свою універсальність (є чим зайнятись влітку та взимку) та близьке розташування до міста. Від спусків до цивілізації всього 2 кілометри. У Славську 11 трас, довжиною 22 кілометри. Є траси і для професіоналів, і для аматорів. На Славську три гори, на яких організовані різноманітні спуски.

Пилипець

Курорт для економного відпочинку на Закарпатті. Окрім краєвидів та гірськолижних спусків, біля Пилипця тече річка Плошанка, а трохи далі - водоспад Шипіт. Сніг у Пилипці лежить з грудня до квітня. Він відомий своїми вільними спусками. Щороку туди їздить багато екстремалів.

Подобовець

Гірськолижний курорт славиться своєю мальовничою місцевістю. Подобовець відзначається довгими та крутими схилами, має декілька трас різної складності. Нижні частини схилів пологі, цілком підходять для початківців. На курорті є дитячі траси. Подобовець знаменитий своїми «трубами» - своєрідними тунелями серед лісу. Тут поширений фрірайд, тобто катання за межами траси.

Мигово

Невеликий гірськолижний курорт в Чернівецькій області. Загальна довжина трас в Мигово становить 3,3 кілометра, але спуски досить різноманітні. Лижний сезон там розпочинається в січні і триває до весни.

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:05 З липня державні допомоги призначатиме Пенсійний фонд 09:31 У Білозірці на Лановеччині в пожежі загинула людина 09:00 «На щиті» на Тернопільщину повертаються Герої Анатолій Свідер та Сергій Нестерук 08:03 Євро б'є усі рекорди: новий курс валют Від читача 15:09 Огляд ринку праці Тернопільщини у 1 півріччі 2025 року: попит та пропозиція, розвиток бізнесу, активні програми зайнятості 22:00 У Львові провели унікальну операцію з пересадки пальця з ноги на руку пораненому військовому play_circle_filled 21:00 З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії» photo_camera 20:05 Спадковий договір: хто може укласти і чим він відрізняється від заповіту? 19:07 Тернопільщина вже має нового прокурора. Що про нього відомо? 19:02 Запевняв, що це дочка, але навіть не знав її віку. Для кого збирає гроші чоловік у центрі Тернополя? 18:00 До мільйона від держави постраждалим від війни: хто може отримати і як подати заяву 17:20 Планували втечу через гори: жителів Тернопільщини спіймали на кордоні з Румунією 16:50 У рідному селі на Чортківщині зустріли воїна Миколу Лейбюка, який повернувся з полону 16:10 Коли у Сопільче встановлять оновлений водяний млин та скільки це коштуватиме: «20 хвилин»дізналися photo_camera 15:45 У «Дії» з’явиться функція скарг на держслужбовців 15:10 Маскували під далекобійників: тернополянин переправляв військовозобов’язаних за кордон 14:30 ​​​​У суді допитали ветерана, якого обвинувачують у побитті муніципального інспектора 13:56 На Петриківському кільці Subaru врізався у відбійник: драгер показав 2,66 проміле 13:27 Зеленський підписав закон щодо відпусток військових 12:50 З прапорами, хлібом та сіллю у Чорткові зустріли Героя, який повернувся після двох років в полону photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up