Земельні питання: тридцять погодили, два завернули

Земельні питання: тридцять погодили, два завернули
Перше робоче засідання постійної депутатської комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі відбулось у понеділок, 16 листопада. Розглянули 32 питання, на це витратили близько двох годин.

У постійні комісії, нагадаємо, входять депутати міської ради. Один депутат може працювати лише в одній комісії. Участь у них безоплатна, на громадських засадах. Через профільну комісію проходять усі проекти рішень, які згодом виносять на сесію. Висновки цієї структури рекомендаційні, але в окремих випадках комісія може повернути проект рішення на доопрацювання. Так сталося з двома питаннями, які розглядали у понеділок.

Перше з них – надання в оренду 0,004 га на Привокзальному майдані Семерку Р.Р для обслуговування торгового павільйону.

Заступник голови комісії Андрій Шкула зауважив, що таке формулювання проекту рішення суперечить закону.

- Я отримав відомості з реєстру речових прав, - каже депутат. - Термін дії угоди оренди, укладений з попереднім користувачем, минув, а на ділянці немає об'єкта нерухомості. Тому законних підстав для надання ділянки в оренду, в обхід аукціону, немає. Необхідно такі ділянки чи право оренди на них реалізовувати на відкритому земельному аукціоні. Тоді вартість оренди може вирости навіть у десять разів.

Члени комісії підтримали цю позицію й відправили проект рішення на доопрацювання й вивчення юридичних нюансів питання. Проти іншого наміру заперечив член комісії Тарас Серетний.

- Проект рішення стосується надання дозволу на складання договору сервітуту для проходу та проїзду на шести сотих, - каже депутат. - Для цих потреб така площа надто велика. Крім того, ділянка не пройшла державної реєстрації, а її повинні були провести перед укладанням угоди сервітуту.

Члени комісії також одноголосно повернули проект рішення на доопрацювання. Крім того, зійшлись на думці про можливий виїзд на ділянку, адже йдеться про шість сотих неподалік Ставу.

Та не у всіх голосуваннях комісія була одноголосною. Приміром, під час визначення дати наступного засідання звучали різні думки. Заступник міського голови Вікторія Остапчук (на засіданні присутні, але не голосують, заступник міського голови та начальник земельного відділу – прим. авт.) звернула увагу членів комісії на те, що накопичилось багато земельних проектів рішень, і попросила комісію збиратися якомога частіше. У результаті більшість членів комісії проголосувала за проведення засідання вже наступного дня, аби розглянути майже півсотні проектів рішень.

- Неможливо якісно вивчити і проаналізувати півсотні проектів за один день, - зазначає Андрій Шкула. - Це буде конвеєр із розглядом "для галочки", бо всі документи ми зможемо побачити лише на комісії. Ознайомитись із документами заздалегідь, аби прийти на комісію підготовленими, просто не буде часу.

Та переконати більшість не вдалось...

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (1)
  • Олена Степанова
    А протокола нема на сайті ТМР(((((
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:02 На Бродівській зміни рух транспорту через ремонт дороги Тролейбус №7 курсуватиме іншими вулицями 12:30 Майже три мільйона планують витратити на ремонт ліфтів у Тернополі: за якими адресами 12:15 Парламент призначив новий уряд: хто увійшов до його складу (Прес Служба партії "Слуга Народу") 11:40 Подробиці аварії на Коновальця: електромобіль міг загорітись, після того, як протаранив стовп Від читача 10:54 Звернення стосовно нової розмітки і знаків дорожнього руху біля шостої школи м.Тернопіль. 11:15 Пожежа у багатоповерхівці на Бандери: рятувальники винесли чоловіка із задимленого підвалу 10:50 У Тернополі встановлять меморіальну таблицю загиблому Герою Петру Батьківському 10:15 Дев'ять нових тролейбусів курсують Тернополем. На фото — зустріч легендарної Skoda та сучасного «Електрона» 09:37 У «Тернопільміськгаз» проведуть позапланову перевірку щодо обсягів споживання 09:00 Заліщицька громада в останню путь провела захисника Василя Іваніва photo_camera 08:00 Де на Тернопільщині працюють кнопки для термінового виклику поліції 22:00 Хвостик, звук і форма: як обрати стиглий і смачний кавун 21:00 Студент Тернопільського педагогічного університету заграв на піаніно під час концерту в Америці photo_camera 20:00 Один день на виробництві: як у Viknar'off створюють сучасні енергоефективні вікна (Партнерський проєкт) 19:30 Помер знаний бережанець Михайло Левицький 18:00 Для ветеранів запрацювали «Єдині ветеранські вікна» у ЦНАП 17:20 У Теребовлі відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику Петру Шопяку photo_camera 16:50 На Тернопільщині створюють інтерактивний туристичний маршрут, який працюватиме трьома мовами 16:10 З 1 серпня зростуть тарифи на передачу електроенергії для бізнесу 15:40 Кінець липня принесе на Тернопільщину спеку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up