Жінка з Чортківщини втратила тисячі гривень через шахраїв, які проедставились працівниками банку

Невідомі, які представилися працівниками банківської установи заволоділи коштами 52-річної мешканки Чортківського району.
Про чергову шахрайську схему розповідають в ГУНП Тернопільської області.
— Громадяни продовжують потрапляти у шахрайські пастки пройдисвітів, які представляються співробітниками банку. Здебільшого аферисти запевняють людей, що рахунки заблоковані чи доступ до банківських карток отримали невідомі, повідомляють про кібератаку або пропонують віддалену заміну SIM-карти, — йдеться в повідомленні.
Далі, аби начебто убезпечити електронний гаманець шахраї просять назвати коди, які надійшли у повідомленнях, продиктувати конфіденційні дані банківських карток або перерахувати гроші на тимчасовий безпечний рахунок.
Вкрали 47 тисяч гривень
Невідомі, які представилися працівниками банківської установи заволоділи коштами 52-річної мешканки Чортківського району, а це – 47 000 гривень. Жінка звернулася із заявою про злочин до правоохоронців.
Слідчі поліції здійснюють розслідування в рамках кримінального провадження відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для розкриття кримінального правопорушення.
Як не стати жертвою шахраїв
Поліцейські нагадують жителям області, як уберегти свої заощадження:
- якщо ви отримали подібний дзвінок, негайно припиніть розмову та самостійно зателефонуйте в банк за номером, вказаним на зворотному боці картки, або особисто зверніться у відділення банку;
- співробітники банківської установи ніколи не перевіряють персональні дані;
- не розголошуйте коди, які приходять на ваш мобільний номер, а також не набирайте невідомі комбінації цифр;
- за жодних обставин не переказуйте кошти на будь-які інші рахунки на прохання співрозмовників;
- якщо ви зрозуміли, що розкрили персональні дані картки аферистам або з вашим рахунком проводять підозрілі операції – негайно заблокуйте картку та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку.
Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102». Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що шахрай ошукав тернополянина на понад 370 000 гривень.
Читайте також:
Жінка з Тернопільщини ставила «вподобайки» та втратила 40 тисяч гривень
Шахрай ошукав тернополянина на понад 370 000 гривень
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.