Звільніть вже бранців: родини військовополонених вийшли на акцію

- Зараз усі у полоні свят, а хтось у полоні на свята! Під таким гаслом люди зібралися на Театральному майдані, аби нагадати про військовополонених, які перебувають під гнітом росії.
- До акції доєдналась журналістка «20 хвилин», яка поспілкувалася з рідними бранців кремля.
Учасники акції сформували ланцюг навколо новорічної ялинки. Традиційно принесли плакати з гаслами: «Не будь байдужим», «Полон вбиває», «Кричи про тих, хто нас захищав», а також прапори «Азов» та український.
Не чули голоси понад рік…
Організаторами акції виступили жінки військовополонених, серед яких і маріупольчанка Олена Нікуліна. Зі слів жінки, востаннє чула чоловіка, коли була вагітна, а зараз вже молодшому сину понад рік. Найбільша мрія жінки — познайомити дитину з рідним батьком та всім міцно обійнятися.
— Велика кількість військових, цивільних і досі перебувають в полоні росіян. Ми хочемо нагадати людям, що поки вони готуються до свят, встановлюють ялинки, наші люди в російському пеклі. Тут зібралися мами, дружини, діти, дівчата. Всі чекають рідних додому, — наголошує пані Олена. — Мій чоловік підтверджений, але я не знаю, в якому він стані, як його годують, який має вигляд після 19 місяців полону.
Переселенка з Маріуполя Аліса намагається долучатися до кожної акції та мітингу. Журналістці «20 хвилин» наголошує, ми маємо якнайшвидше витягнути їх на волю.
— З травня 2022 року у полоні росіян знаходиться моя близька людина. Я не знаю, що з нею там, як вона себе почуває, чи потребує медичної допомоги, чи щось їла сьогодні. Мені боляче від цього. Знаєте, я в окупованому Маріуполі була до літа 2022 року. Це такий страх…. Росіяни обстрілювали його щоденно, закидали бомбами. Ми змогли вирватися, а у наших захисників надія лише на нас…. Чому люди мовчать? Чому стали такими байдужими? Нам треба розголос, нам треба підтримка. Бо військові у полоні також хочуть обіймати рідних, сидіти разом за великим столом та святкувати. Почуйте нас, — благає переселенка.
Кожен захисник рідний
А ось тернополянка Ірина вже втретє приходить на акцію виключно заради підтримки інших. Дівчина зізнається, кожен захисник як рідний, адже вони захищали нас від російського ворога.
— Я нікого з них не знаю особисто. Але яка різниця? Вони теж багатьох не знали, та стали на захист держави, на наш з вами захист. Я без сліз не можу слухати історії жінок, дітей військовополонених. Це страшно…. Ти живеш в очікуванні, ти не знаєш, що з твоєю близькою людиною і чи обійметесь ще колись. Ми не маємо чекати, коли щось зробить Європа, Міжнародні організації. Ми маємо об‘єднуватися і просто кричати за тих хлопців та дівчат. Ми маємо показати всьому світу, що нам не байдуже, — каже пані Ірина.
Думку тернополянки Ірини підтримує і пані Світлана. Вона разом з дитиною малюють плакати, беруть прапори і виходять на акції.
— У нас всі живі, здорові. На акції приходжу за ініціативи сина. Йому у школі розповідають про військовополонених, він переглядає відео, фото в інтернеті і просить ходити з ним. Дитині 12 років і він все розуміє. Чому ж дорослі не можуть порозумітися, аби нарешті припинити цю війну, звільнити всіх полонених. У російському полоні не лише військові, а й цивільні, депортовані діти, — розповідає жінка.
Станом на листопад 2023 року українській владі відомо про щонайменше 4337 українців, які перебувають у російському полоні. Такий результат підрахунків спеціальної комісії при Міністерстві реінтеграції ТОТ, яку створили у листопаді минулого року. За даними комісії, 3574 осіб – це військові, і ще 763 – цивільні.
Подібні акції вже провели у Києві, Одесі, Луцьку, Кривому Розі, Миколаєві та ще кількох містах України, різних країн.
Читайте також:
Іконописиця з Копичинець чекає чоловіка та сина з фронту і допомагає ЗСУ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Anna Szcześniak
Anna Szcześniak reply Anna Szcześniak
Марина Сорока reply Anna Szcześniak
Марія
жека reply Марія
Глорія reply Марія
Тут зазвичай публікуються анонси усіх акцій
Марія reply Глорія
Андрій
Марія Бошкевич