Побачити п'ять замків Закарпаття за два дні – більше, ніж реально! Відомі всім замок Паланок та палац Шенборнів, а окрім того – Ужгородський, Невицький та Сент-Міклош у Чинадієвому – хороший маршрут для поціновувачів середньовічої архітектури. Краще мандрувати на авто, що ми і зробили. Сам маршрут – близько 80 км. Однак дорога на Закарпаття і назад займе близько 800 кілометрів. Найбільша стаття витрат – пальне. Однак якщо зібратися компанією, то вийде дешевше. Переночувати можна в одній із садиб чи готелів, там їх багато.
Перший за маршрутом - палац графів Шенборнів у селі Карпати. Це біля Чинадієва, треба їхати в сторону санаторію “Карпати”, один із корпусів якого і є палацом. Вхід - 10 грн з людини. Але палац цікавий лише ззовні. Всередині – звичайне приміщення санаторію радянського розливу... Зате парк довкола – красивий і великий.
Наступний замок знаходиться вже в самому Чинадієвому - Сент-Міклош - невеликий замок, відреставрований лише не першому поверсі, в решті приміщень – картинна галерея робіт сучасних художників. Вхід до замку - вільний. Окремо доведеться заплатити лише за екскурсію, однак працівники замку і безкоштовно в двох словах можуть розповісти цікаві факти, чи провести прихованим тунелем в стінах замку.
Після цього їдемо до Мукачевого – це якихось 17 кілометрів. Найвідоміша споруда – замок Паланок – видніється ще здалеку. Вартість входу – 15 грн. Але крім замку обов'язково ще прогуляйтесь центром містечка. Мукачеве – маленьке, але по-європейськи затишне містечко.
Після того їдемо до обласного центру Закарпатської області – Ужгорода. Місцевий замок знайти неважко, Вхід - 20 грн, і окремо 6 грн доведеться заплатити, якщо захочете відвідати каземати. Замок знаходиться в центрі міста, тож Ужгородом також погуляти треба обов'язково! На набережній Ужа ми найши пам'ятники бравому Швейку та статую Свободи.
А за 11 кілометрів від Ужгорода є руїни Невицького замку. Вхід туди - безкоштовний, однак стіни в аварійному стані, тому потрібно бути максимально обережним.
Людмила Прокопенко
від редакції:
До 30 липня чекаємо і ваших ексклюзивних порад та історій про те, куди вигідніше поїхати на море, де відпочити в горах, чи в селі на озері. Приймаємо на конкурс історії про ваші бюджетні подорожі як за кордон, так і по Україні. Головне – опишіть із власного досвіду, у чому вигода та незручність саме такої поїздки.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер