Тернополяни різного віку прийшли на екскурсію містом 22 квітня. Серед них можна було побачити і стареньке подружжя, і студентів, і навіть трирічних дітей. Загалом на екскурсію зареєструвалися більше 70 людей. Хоча до її завершення туристів стало близько сотні, адже по дорозі приєднувалися перехожі.
- Ми очікували, що буде багато людей, але не настільки, - каже директор КП «Туристично-інформаційний центр» (далі ТІЦ – ред.) Тарас Ковальчук. - Дуже тішить, що містяни хочуть впізнавати свою історію.
«Міст багато, а файне одне» - саме під таким гаслом ТІЦ організовує ескурсії Тернополем та областю. 22 квітня у Тернополі провели першу екскурсію по нових локаціях з нагоди відкриття у Архикатедральному соборі музею-крипти та оглядового майданчика на дзвіниці. Екскурсію маловідомим буремним Тернополем XVIII століттям провела Оксана Левчук.
- Наразі ми тестуємо все. Сьогодні спускаємось на 5 метрів під землю і піднімаємось на 20 метрів догори. Це перша екскурсія, ажіотаж великий, - каже Тарас Ковальчук. - Ми очікували на одну групу, маємо три. Зареєструвалися більше 70 чоловік. Зараз вивчаємо питання, як це систематизувати і будемо робити дві екскурсії в тиждень – одну в будні, одну у вихідні. Будемо погоджувати з отцями катедрального собору, коли їм зручно. Цього тижня ми погодимо всі речі і запустимо екскурсії на постійній основі.
Пан Ковальчук нагадує, що проект від ТІЦ «Вихідні у Тернополі» не зупиняється.
- Кожної суботи ми їдемо у область (Кременець, Теребовля, Бережани, Бучач – ред), кожної неділі ми маємо різні екскурсії містом, - каже він. - Також будуть постійні екскурсії в Катедральний собор.
Екскурсія в Архикатедру складається з двох частин: під землю - в музей-крипту і догори - на дзвіницю Катедри, ціна 50 грн.
- Кошти за сьогоднішню екскурсію (22 квітня – ред.) підуть на розвиток туристичного напрямку міста. В майбутньому: 30 грн – це вхідний квиток, який лишається на реконструкцію храму. Оскільки має бути оновлення основного купола з облаштуванням великого оглядового майданчика. І відповідно ці гроші залишаються в Катедрі. А 20 грн залишаються в нас (у ТІЦ – ред.) - це на екскурсійний супровід. Адже є персонал, який має вести екскурсію. В нас нема штатних ескурсоводів, ми їх запрошуємо. Є троє топових, не впевнений, що в інших містах є такі. Зрештою тернополяни скоро самі їх побачать під час тематичних екскурсій.
Директор «Туристично-інформаційного центру» закликає любити наше місто і популяризувати його. А також поширювати у соцмережах враження про екскурсії, щоб про них дізнавалися не тільки тернополяни, а й туристи з інших міст.
Інформацію про екскурсії містом, на оглядовий маданчик та у музей-крипту можна отримати безпосередньо у «Туристично-інформаційному центрі» за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 2.
Або за номером телефону центру: 098-052-07-20. А також стежте за оновленнями сторінки ТІЦ у соцмережах. Ціна екскурсії 50 грн.
Також у центрі вам розкажуть про суботні подорожі у рамках проекту «Вихідні у Тернополі». Наступна мандрівка 28 квітня – «Невідомі перлини Тернопільщини» (Тернопіль-Буцнів-Острів-Тернопіль». Ціна автобусної екскурсії в районі 250 грн.
Детальніше про історії та легенди Тернополя, які розповідала екскурсовод Оксана Левчук, читайте у наступних публікаціях «20 хвилин».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер