"Я розпускаю Верховну Раду", - Зеленський

"Я розпускаю Верховну Раду", - Зеленський
  • Новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу на вірність українському народові на урочистому засіданні Верховної Ради 20 травня.
  • Потім заявив, що розпускає Верховну Раду.

Про розпуск Верховної Ради Зеленський говорив ще до виборів. Проте, як під час брифінгу ще 22 квітня заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, немає підстав для розпуску парламенту, а після 27 травня їх і не зможе виникнути.

- Питання розпуску не є забаганкою будь-якого президента, а розпуск може відбутися виключно на тих умовах, які зазначені в Конституції і законах, - сказав тоді Парубій.- Таких передумов є три: коли упродовж 30 днів не створена нова коаліція, коли упродовж 30 днів Рада не може розпочати свою роботу через відсутність більшості і коли упродовж 2 місяців парламент не може обрати новий склад уряду.

І додав, що жодної з цих передумов немає, а кожна з тих умов передбачає певний термін від 30 до 60 днів. І є ще одна позиція – розпуск ВР неможливий за 6 місяців до завершення цієї каденції. 

Читайте такожІнавгурація Володимира Зеленського. Трансляція

За його словами, розмови про розпуск Ради – не більше ніж політична дискусія. І підсумував, що жодних ні юридичних, ні політичних підстав для цього немає. Тим більше у  є важливий порядок денний. Верховна Рада буде працювати до жовтня цього року.

17  травня фракція "Народний фронт" заявила про свій вихід зі складу коаліції та припинення її існування. Радник Володимира Зеленського Дмитро Разумков заявив, щоце не впливає на право президента розпустити парламент.

Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що, відповідно до Конституції, парламент має місяць на формування нової коаліції. 

Відповідно до чинного законодавства, якщо депутати не зможуть створити нову коаліцію протягом місяця, тобто до 17 червня, президент отримує право на розпуск парламенту.

 

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Два дні лежала на підлозі: у Тернополі патрульні врятували літню жінку play_circle_filled 21:00 Британські волонтери висловилися про протест у Тернополі й звільнення Федорова 20:00 Без пластичної операції та тривалого відновлення: сучасні можливості косметології у «Формулі краси» (Партнерський проєкт) play_circle_filled photo_camera 19:04 Обов'язки міністра оборони виконуватиме Євгеній Хмара. Що про нього відомо? Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 19:00 Від кавунів до цвітної капусти: які ціни на сезонні продукти в Тернополі play_circle_filled photo_camera 18:00 Автоматичне продовження відстрочок: як перевірити та куди звертатись, якщо його немає 17:35 Інтерактивні гіганти та магічний ліс: в Тернополі відкриють «Парк Легенд» (новини компаній) 17:32 У Борщеві пролунав вибух: що відомо 17:00 Який штраф платитимуть пасажири автобусів в Чоркові, які намагались проїхати «зайцем» 16:25 Україна має нових міністрів: Рада проголосувала за оновлений склад Уряду 16:10 Масштабна пожежа сміттєзвалища сталась біля Збаража photo_camera 15:30 В Україну повернули 501 тіло загиблих, які можуть належати українським Героям 14:44 Тернополяни залишаються біля ОВА і готові приходити знову, якщо їх не почують play_circle_filled photo_camera 14:20 У Шумську судитимуть вітчима, якого обвинувачують у зґвалтуванні неповнолітньої падчерки 14:00 «Підвали вже не рятують»: у Тернополі пропонують будувати підземні укриття-паркінги 13:25 В Україні прийняли закон про наставництво: хто з дітей тепер отримає підтримку дорослих 12:47 У забудовника з Бережан прокуратура вимагає 330 тисяч гривень на розвиток міста 12:14 Україна має нового Прем'єр міністра: що відомо про Сергія Корецького 11:31 Федорову — Міністерство оборони, МВС — реформи: думки тернополян, які прийшли на акцію play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up