Як не втратити друзів під час виборів

Як не втратити друзів під час виборів

Як пережити вибори і не пересваритись з усіма, - журналістка “20 хвилин” зібрала поради у експертів.

 

Злі коментарі у соцмережах, тривога за майбутнє, взаємні образи, - Україна наближається до дня другого туру виборів Президента. Вже в неділю, 21 квітня, кожен громадян матиме змогу вибрати кандидата.

Журналістка “20 хвилин” запиталась у психологів та фахівців у галузі політики як не втратити друзів під час виборів.

“Стосунки між людьми - це головне”

Тернопільський психолог Валентина Цепенюк радить насамперед толеранто ставитись до чужої думки, бо вибір кандидата в Президенти не має впливати на стосунки між людьми.

Відео дня

    - Кожна людина має право на свою думку. Звичайно, що розмови між людьми ведуться і варто бути готовим до агресії, - пояснює психолог. - В діалозі можуть викинути і переусвідомлення, але варто старатись зберігатись спокій.

Фахівець радить вибирати більш прийнятну для себе кандидатуру, і поважати вибір інших.

    - Ми не можемо вплинути на ситуацію і це потрібно прийняти, - каже пані Цепенюк. - Бо якщо ми не можемо змінити ситуацію, потрібно змінити ставлення до ситуації. Стосунки між людьми - це головне, а політика вже потім.

“Треба набути впевненості у своєму виборі”

Членкиня Правління міжнародної спілки "Інститут національної політики" Марина Багрова зазначає, що для того, щоб зберегти спокій під час президентських виборів, необхідно в першу чергу набути впевненості у своєму виборі.

Потрібно ознайомитися з програмами кандидатів у президенти. Потім потрібно вивчити біографію кандидатів і їх життєвий шлях. Іншими словами, з двох зол вибрати менше зло.

     - Треба просто потерпіти до 21 квітня, і постаратися менше говорити про свій електоральний вибір, особливо з людьми, які є вашими електоральними опонентами, благо залишилося вже не довго. Адже життя після 21 квітня не закінчується, - каже фахівець.

“Приймайте рішення не серцем, а головою”

    - Люди не звикли до того, щоб робити вибір. Тому їм важко дається обрати котрого з кандидатів вони підтримують, - каже працівник українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. - Особливо в період коли всі вони мають високий рівень недовіри. Але, якщо вже вибір зроблено, то людина починає вважати, що цей вибір – єдино вірний. І не просто вважати, а ще й агресивно переконувати інших у їх неправоті. Кожен кпин в бік іншого кандидата – це не лише спроба переконати, що проблеми твого кандидата – менші. Це спроба довести самому собі, що твій вибір – правильний. А уособленням «іншого» кандидата якраз і є той, хто його підтримує.

Фахівець радить приймати рішення не серцем, а головою. І це не тільки щодо виборів, а щодо власного життя.

    - Думай про те, хто для тебе більше зробив у твоєму житті – твоя дружина, твій друг чи президент? Хто завжди з тобою у складну мить і на кого ти дійсно більше покладаєшся, - каже пан Петренко.

“Життя не закінчується після виборів”

Зберігати спокій серед емоційних вихорів, які віють з екранів, шпальт та суперечок людей «про це» вкрай важко, зазначає особистісноорієнтований психотерапевт Владлена Дмитрієва.

      - Напевне, серед тих, хто є небайдужім до виборів та ситуації навколо них, залишатися абсолютно спокійними вдасться одиницям. Та знизити свій «емоційний градус» є можливим для багатьох, - каже психотерапевт. - Першим помічником в збереженні оптимального рівня спокою є усвідомлення свого особистого вибору. Тобто розуміння його переваг перед іншим вибором, відповідність власним моральним цінностям. Надання собі ради з тим, що особисто ви будете робити для втілення сподівань, коли переможе ваш кандидат. Усвідомлення свого вибору надає сміливість визнавати, не сприймаючи як особисту образу, негативні боки програми свого кандидату й позитивні – іншого.

Другий помічник – це насправді прийняття того, що люди можуть  мати точку зору, яка відрізняється від вашої, каже пані Дмитрієва.

     - Хоч би як було важко прийняти, що такі ж самі люди як ви думають абсолютно по-іншому. Вони точно так, як і ви, мають на це свої причини. За ними стоїть їхній життєвий досвід, їхній світогляд, їхнє уявлення про «добре» та «погане», - каже психотерапевт. - Емоційний вигук: «Як вони можуть!!» - нічого не змінить на краще.

Третій помічник – згода з тим, що життя не закінчується після виборів, - каже Владлена Дмитрієва.

     - Так, воно може змінитися. Та ані під час, ані після виборів не зупиниться. Продовжуйте вчитися, працювати, спілкуватися із близьким, розглядайте реальні варіанти своїх дій у випадку одного чи іншого результату виборів, - каже психолог.

Отож, як зробити так, щоб політичні розбіжності не ставали каменем спотикання для друзів або в сім'ї?
Фахівці радять за можливістю домовитися. Якщо не вдається, зробити в однобічному порядку в сім’ї та із друзями про мораторій на політичні теми. Нагадувати близьким і собі, що попри все ви любите та поважаєте одне одного. Політичні розбіжності не варті руйнації сім’ї та дружніх стосунків.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Адвокат
    Вже пару знайомих стали ворогами а ще тиждень впереді. Але Незалежна Україна важніше продажних друзів. Слава Нації!!!
  • David Starr
    Наш народ взагалі якийсь помішаний на політиці, реально більше нема про що говорити? Перелистую той весь негатив і не звертаю уваги - похер.
  • Василина Мак
    дякую, це мені зараз вкрай потрібно!
    журналісту респект))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Топ-10 місць Тернопільщини з неймовірними краєвидами, куди можна поїхати на вихідні чи просто зробити фото 21:00 Хто з тернополян отримав стипендії від Президента України 20:00 Наводить гармату, мріє про дім: історія навідника артбригади 19:00 Працюючий Зарубинський спиртзавод виставили на продаж. Стартова ціна 162 мільйони Від читача 16:03 Тернопільський обласний центр зайнятості долучився до обговорення безпечного та інклюзивного робочого середовища 18:40 На Торговиці дерево впало на припарковані автомобілі photo_camera 18:00 Грози та шквали прогнозують на Тернопільщині: штормове попередження 17:03 У Тернополі можуть облаштувати новий підземний перехід: що відомо? 16:30 15 тисяч за «порозуміння»: на Тернопільщині чоловік запропонував хабар, щоб уникнути штрафу 15:50 У парку Сопільче встановлюють нові гойдалки photo_camera 15:15 Як покарали водія який без документів на несправному мотоциклі збив жінку з дитиною на руках 14:40 На Тернопільщині податківці викрили АЗС без ліцензії: штраф – 365 тисяч гривень 14:03 Біля Копичинців сталась смертельна аварія 13:20 Тариф на газ в Україні з першого травня: скільки коштуватиме кубометр 12:45 Загинув за два дні до 30-річчя, так і не зустрівши свого сина: вшануйте пам'ять Героя Олександра Катинського 12:35 СТО Тернополя: ТОП автосервісів, які обирають досвідчені водії (партнерський проєкт) 12:20 Тернопільський національний педагогічний університет відзначив 85-річчя з дня заснування photo_camera 11:40 Коли буде вирок? Понад три години тривав виступ захисника Михайла Головка у судових дебатах 11:10 П'ять років у в'язниці отримав водій таксі за домагання до неповнолітньої пасажирки 10:55 У тернополянки вкрали 14 тисяч гривень, коли вона намагалась продати фотоапарат
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up